Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

Andro:
Testovat v MT můžu přesně tak dlouhý úsek, jak mám obsáhlá historická data. Jenže ta tam nejsou automaticky, musí se tam dohrát. Zatím největší databázi jsem objevil od Alpari, jejich data jsou v časovém pásmu CET, takže je nemůžu strkat bez úpravy např. do MT od IBFX, ale mám zase stažený program od Alpari. Takový problém, že bych nemohl změnit datum, jsem tedy ještě neměl. Ten testovací program pro Tunnel máš vlastní nebo jsi ho někde stáhnul? Ty rezistance 10 svící jsou na jakém grafu - 1 hod.? A proč mluvíš o trendlines, nevím už přesně, ale na nich snad Tunnel metoda založená není?
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

galant:
Lohna chtel 4h Tunnel pro MT3. Pro MT4 existuje na mnoha mistech a jediny duvod pro MT3 dneska, podle meho nazoru, je jeho stabilita pro dlouhodobe zapnutou platformu - a tak mi z toho vyslo, ze to chce hlavne na automat.
Tak jsem pridal svou zkusenost Vegas 4H v automatu... :)

Ja osobne jsem moc rad, ze jsem uvedenou metodu zkousel v MT4. Prisel jsem na spoustu nedolelavek a opomenuti v MT4 coz me vyvedlo z omylu, ze to v tuto chvili je dobra platforma pro automat. Az odstrani momentalni chyby, bude to super.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf:
Tak jsem ted skusil na platforme od ibfx (a prihlasenou na jejich demo) ject na 4h grafu zpatky. Opravdu se hodnoty donacetly - az do 16.3.2001 (to by pro moje presvedceni, ze neco funguje staci) - 7452 hodnot. Overeno pres History center.
Zadal jsem v testeru ony data - A HLE... funguje to!!! Diky moc za nakopnuti. Domnival jsem se, ze to bude tak chytry, ze kdyz testuju datumy z drivejsich dat, tak si je to automaticky nacte, podobne jako kdyz zvolis pro testovani metodu "Every tick" tak si prinacita i 1m data. Tohle jsou presne ty veci, ktery mi na MT4 vadej (je znat, ze to je programovany v nejakem nizkem jazyce [odhad bych C/C++], vznikaji pak takoveto jednoduche nedodelavky).

Jak stary maj v Alpari data ?? Rekneme na 1m?

Trendlines do diskuze prinesl namodro. Nepamatuji se, jestli v puvodnim 4h jsou jen support a resistance, nebo i trendlines.... kazdopadne ja programove pocital akorat ty supporty a resistance :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Andro, několik věcí si musíme ujasnit. Programovací jazyk MQL4 vychází z jazyka C++. C++ spojuje vlastnosti nízkoúrovňových (využívajících instrukcí procesoru) a vysokoúrovňových jazyků (bližší lidskému chápání), což z něj vytváří jeden z nejrozšířenějších a nejvýkonnějších jazyků. Nechápu jaké nedodělávky máš na mysli. To, že neumíš program ovládat, neznamená ještě, že musí být špatný. Možná by stálo za to, přečíst si návod k použití.

Alpari má historická 1M data od 16.6.2004 do současnosti. Pokud testuješ v MT, je potřeba mít data co nejnižší úrovně, protože pro vyšší timeframe se hodnoty dopočítávají z nižšího a pokud nejsou, modelují se. MT vykonává příkazy narozdíl od VT ne na konci svíčky, ale po každém ticku. Takže i když pracuješ na 4H grafu, je nutné zajímat se o ticková data.

Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf:
Diky za odkazy.

Nerikam, ze MQL4 jazyk je spatny a nefunguje - rikam, ze platforma MT4 potrebuje doladit - mozna i proto ibfx ma MT3. MQL4 je zatim to nejlepsi, co jsem na financnich platformach objevil, jako programovaci jazyk. MQL4 funguje k me maximalni spokojenosti (i kdyz k uplne extazi by museli pridat objekty).

Pokud by jsi hledal dalsi historicka data: www.forexite.com/free_forex_quotes/forex_history_arhiv.html
Maji 1m. Format neni primo pripraven pro import do MT, ale pocitam, ze do tak dvou trech tydnu ho budu predelavat pro MT.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Andro:
Dřív než začneš něco kritizovat, tak se o tom něco nauč. MQL4 používá pro práci s objekty tyto funkce:
* ObjectCreate()
* ObjectDelete()
* ObjectDescription()
* ObjectFind()
* ObjectGet()
* ObjectGetFiboDescription()
* ObjectGetShiftByValue()
* ObjectGetValueByShift()
* ObjectGetVisibility()
* ObjectMove()
* ObjectName()
* ObjectsDeleteAll()
* ObjectSet()
* ObjectSetFiboDescription()
* ObjectSetText()
* ObjectSetVisibility()
* ObjectsRedraw
* ObjectsTotal()
* ObjectType()

Taky nemám rád ty tvoje povrchní řeči o tom, že "něco potřebuje doladit". Myslím, že většina z tvých problémů pramení z toho, že potřebují doladit tvé znalosti. Zanech tedy planých nářků, přestaň kritizovat něco, čemu nerozumíš včetně backtestingu různých systémů a vrhni se do studia. Myslím, že první tvůj pozitivní počin by mohla být ona zmiňovaná transformace historických dat pro MT od roku 2001.

Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pánové, tolerantní mohu být pokud někdo řeší začátečnické problémy, v tom případě rád s čímkoliv pomohu, ale pokud někdo šíří veřejně nepravdy co se týče např. funkčnosti systému jako je Tunnel a přitom ani neví, jak se dělá backtesting, že se musí testovat na historických datech atd., pak musím v rámci nešíření paniky mezi těmi, kteří nejsou tak zdatní v programování, dát věci na pravou míru. Také jsem říkal, aby andro uvedl nějakou konkrétní věc, která potřebuje doladit. Ale nedozvěděli jsme se nic. A to je to co mi vadí také, nic konkrétního neřeknu, ale hlavně že něco pohaním.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji za adresu na toho Wilsona. Zkusím to tam dostat. Nechtěl jsem to používat jako automat, upravuji si to trošku na něco podobného jako je MAFIBO od Namodro, protože však programování v MT3 natož ve 4 na mě teprve čeká, snažil jsem se poshánět ty fibo někde hotové, mám to v podstatě jen jako indikátor a hlavně na ty postupné výstupy. Zatím jenom zírám do historie a určuji si vlastní pravidla.
Ještě jednou díky.
Lohna

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zde je seznam veci o kterych si momentalne InterbankFx mysli, ze jsou problemove v MT4 (zdroj: www.interbankfx.com/aboutdemo.htm):
# There is a lack of historical data.
# A "Waiting for Update" message in chart after download or update. Soluction: close and reopen new chart.
# Some currency pairs in terminal window don’t always update.
# Cannot modify trade tickets sometimes.
# Tick window sometimes says "waiting for update"
# Cannot change periodicity
# Market Watch does not keep pairs in the order they were set up after closing it.
# The templates don’t always save when you reopen the platform.
# Sometimes, after placing an order, the order box will give the message “order cancelled” when the order really did execute which may result in a trader accidentally entering duplicate order.
# When placing orders, the order box will freeze or hang.
# The 5min chart doesn't work correctly at time.
# when you get a price change sometimes the new order box says "Order accepted" when the order actually didn’t get accepted .
# The templates and profiles don’t always save colors, indicators etc when moving back and forth between them.

Nektere z nich jsem zazil, nektere dalsi videl, ktere nejsou uvedene.

4h tunnel jsem dlouho studoval, dlouho testoval a pro Lohna pridal prime odkazy. Ostatni byly me domenky a zjisteni a myslim, ze jsem je tak i prezentoval. Nemyslim si, ze jsem nekoho mohl uvest v zasadni omyl, ze neco nefunguje. Maximalne nekdo muze dojit k nazoru, ze jsem to naprogramoval blbe.

Nicmene i flame je obcas k necemu dobra. Zaprel jsem se a misto odpoledniho filmu jsem zpracoval ty historicky data pro import do MT :) :) (tu) (tu)
Je toho 150MB na par, zazipovany 17MB. Zacatek 1.1.2001 do dnes. A meny: AUDJPY,AUDUSD,CHFJPY,EURCAD,EURCHF,EURGBP,EURJPY,EURUSD,GBPCHF,GBPJPY,GBPUSD,NZDJPY,NZDUSD,USDCAD,USDCHF,USDJPY
Jeste k tomu jsou: XAGUSD,XAUUSD ale o ty predpokladam, nebude prilis zajem - podle Google by melo jit o kurz Stribra a Zlata k USD.

Po importu to ale vypada, ze do Mt se bude muset jeste pridat vsechny ostatni nizssi rozliseni (5m, 15m,30m, atd.) Backtesting na 1m probehne, na 4h ne.
Bude jeste potreba to vypocitat z 1m....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...