Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

Volf
Návod som si stiahol dávno, ešte keď nebol vo wiki. Aj som sa ho pokúšal pochopiť, ale som samouk a programujem tak, že si pozerám ako to robia iný a snažím sa to pochopiť a upraviť pre seba. Je to dlhá cesta, ale prvé výsledky sa pomaly dostavujú. Ešte raz ti ďakujem za pomoc, ktorú poskytuješ v rámci otázok k programovaniu. /mne aj iným/ Dosť mi to pomáha.
Karci

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

jkr Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravim tradery
>
> mam takovy zajimavy dotaz,lze nejakym zpusobem udelat v platforme MT4 i jine casove grafy ?
> Konkretne pro muj system bych potreboval napr M10 apod diky za vase postrehy

K tomu slouží period converter, součást MT (mrkni do nápovědy nebo použij vyhledávání tady na fóru). Chvíli jsem taky pracoval s TF 10M, ale nějak mně ta práce s konvertováním otravovala, takže jsem přešel na TF 5. Nevím proč soudruzi z NDR nepoužívají TF10, ale ono v MTéčku by se toho dalo vylepšit víc.....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No zatiaľ som sa pýtal len na drobnosti, ale teraz mám vážnu prosbu. V priloženom súbore je jedna EA, ktorá zadáva sellstop a buystop ordre na základe open plus(mínus) percento z daily range. Má celkom dobré výsledky, len by som potreboval doplniť do nej ešte dve premenné. Jedna vo formáte hh:mm kedy sa majú vypnúť čakajúce ordre v daný deň a druhá tiež vo formáte hh:mm, kedy by EA kontrolovala stav aktívnych orderov. V základnom nastavení skontroluje stav orderov na konci dňa. Mne by veľmi pomohlo, keby sa tento timeframe mohol meniť. Tzn. výpočet entry hodnoty by sa nemenil(ako základ by ostalo daily open plus(mínus) % z daily range), ale kontrolný timeframe, by sa mohol zmeniť, napr. na 8hod periódu. Celá EA je vlastne prielom volatility larryho williamsa s možnosťou nastavenia časovej zóny. Aj som to skúšal zmeniť, ale nehovorím rečou mt. Budem vďačný, ak to niekto aspoň skúsi. Vďaka

5079

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Narazil jsem na zajimavou vecicku ...

Pokud chce nekdo manualne backtestovat a chce to delat pomoci visual backtestingu (chce si nechat graf postupne vykreslovat) ktery je ovsem primarne urcen pouze pro testovani EA tak tu je reseni articles.mql4.com/301

Funguje to, ale neni to prilis users friendly :) .... Snad nekdy pani od MT implementuji manualni rizeni obchododu do backtestingu ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj programátoři, mám jeden problém s indikátorem ATR(měří průměrnou volatlitu za určité období), který už delší dobu nemohu vyřešit. Obchoduju na denních grafech a to ATR mám upravené tak, že přeskakuje nedělní úsečky. Jenže jsem zjistil, že v pondělí to počítá nějak divně, protože když sečtu rozdíly high-low dnů ČT, PÁ a PO, a vydělím 3(používám ATR s periodou 3), tak ten výsledek se od pondělního ATR3 liší a někdy je to docela o dost. Je zajímavé, že v úterý už to ukazuje dobře. Mohli byste mi prosím poradit, kde je zakopaný pes? To upravené ATR je v příloze. Díky za radu.

5118

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...