Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

2PetrP2
-myslím si, že aj on je po otvorení v mínuse (qôli spreadu), ale nedrží to sekundu. Drží to menej ako minútu. A medzi tým mu ten zisk/strata musia vzniknúť. Ale toto je podľa mňa scalping, s ktorým by ťa u väčšiny brokerov po čase vyhodili. A s reálnym plnením netuším či by bol taký presný, aj keď u elektronických market makers brokerov, by nemal byť problém, až na tie scalpingové pravidlá. V každom prípade by som chcel vidieť v akcii tradera, ktorý toto rieši ručne. Klobúk dolu. Skôr si myslím, že je to AOS. :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2PetrP2

Osobne robim real scalping rucne a je rozdiel realizacie pri demo a realnom ucte.Pri demo to ide behom zlomku sekundy, ale v realnom ucte najme od 0,5lot to niekedy "mrzne".

Z toho vypisu nieje vidiet, ci to drzi sekundu nakolko tam je rozsah na minuty.Az v denniku by si videl kolko sekund to v skutocnosti drzal.

Obchod staci drzat zopar sekund a vystupit.

Piso :
O akych scalpingovych pravidlach to pises .Ja som sa pytal na to "mrznutie" u brokera aj som hovoril, ze akym systemom obchodujem a ze mi to mrznutie vadi, a na scalping nemal namietky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2ufonik: Ja sa k tým antiscalpingovým pravidlám brokerov moc vyjadrovať nemôžem, lebo takto vôbec neobchodujem. Len z prečítaných diskusií aj tuto na finančníkovi som pochopil, že väčšina FX market makers brokerov ťa po istom čase scalpovania upozorní a následne ti zakáže takto obchodovať. Tie pravidlá sú variabilné, napr. že tvoje obchody musia byť povedzme v priemere > ako napr.5 pipov, alebo že musia trvať > 3min, alebo jednoducho, že obchoduješ proti ich nepísaným pravidlám. Logika je tam jednoduchá. Títo brokeri totiž idú do tvojho obchodu so svojimi peniazmi ako protistrana a až následne do toho dosadia podľa možnosti a situácie reálnu protistranu. Takže ak tvoje obchody generujú profity a sú také krátke, že broker do obchodu nestihne obvykle nájsť reálnu protistranu, tak prerába a to sa mu predsa nemôže páčiť. Napísal som ako to chápem. Ak sa mýlim v pohode ma niekto opravte.
A ešte jedna skúsenosť. Keď som začínal a nevedel som kudy kam, tak som samozrejme kúpil nejaké scalpovacie AOS. Nikdy som to na reál účet nenamontoval, ale podstata bola, že to malo TP 1-2pipy, takže scalping ako vyšitý. A v návode autor priamo uvádzal zoznam cca 2-3 brokerov, kde sa to dá spustiť a je to akceptované a písal, že inde by to asi neprešlo. Howgh.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jasně ufonik...ale při braní takového profitu to muže být velice výnosná strategie,a po ní asi broker netouží.Je pravda,že má dost obchodů,a tudíž by měl mít i dost vyděláno,ale někdy je opak pravdou..on musí tvoji pozici pokrýt..a když ne,tak to jde z jeho...myslím,že Volf to někde na vláknu pěkně popisoval

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim MT odborniky!

Chtel bych vas poprosit o radu ohledne EA. Pocitam ze to bude uplne zacatecnicky problem, takze se predem omlouvam :-)

Potreboval bych v ramci EA kreslit do daneho grafu indi (napr. sMA5) o dane barve,tloustce, typu cary atd. a za boha nemuzu prijit na to, jak v MQL tohle zajistit ? Otevru EA, EA otevre graf (dany, vcetne TF) a nakresli do nej dany indi...

Predem DIK MOC za pomoc!

Fajn den a at se dari! ;) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...