Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI system


DarkMan

Doporučené příspěvky

Zdravím Marku!
Na delší dobu jsem "live" přerušil a jedu jen demo, protože stále ještě narážím na některé věci, které potřebuji otestovat. Smer MACD-L (používám nastavení 5-34-7) se mi velmi osvědčil coby filtr pro vstupy. U MACD line mám barevně rozlišen směr nahoru a dolů (stejně tak u ostatních filtrů) a tak rychle rozhodnu ANO/NE. Ale dívám se nejen na směr v posledním baru, ale i na na celkový vývoj křivky na níž si zakresluji trendline. Pouhý směr MACD-L v posledním baru, zvláště pokud je dost plochý, může být někdy zavádějící.
Od WCCI jsem se posunul k trochu jinému pojetí. CCI(14) mi dávalo i při rozumné filtraci více signálů, něž mi bylo příjemné. Proto jsem přešel na CCI(28) a jako vstupní signály beru jen ZLR a ZL cross. ZLR beru jen do +-50 (jen u rozeběhlých trendů i výše). Vstupy filtruju poměrně silným filtrem, kde hledím na směr EMA 14 a 55, barvu LSMA a CZI a směr MACD-L. Tímto způsobem dostanu za den méně signálů, ale chytám hlavně větší pohyby. Jedu na TF VOL1200 nebo TF2. Pro výstupy beru za signál 1-2 bary změny trendu MACD-L, někdy cross s triggerem, někdy CCI(28) cross 100 a zkouším i TCCI cross ZL, případně tento signál, ale za podmínky změny LSMA v místě crossu se ZL. Jako výstupní signály beru i candlesticks signály jako stars, Doji, Gravestone doji, Hammery či Shootimg Stars. Vše dle situace na grafu.
Výsledky jsou dobré, ale ještě mi chybí doladění a hlavně čas na pořádný papertrading. Než se dostanu k trvalému "live", nějaký čas to ještě vezme.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Kuky,

tento uhel (nebo ostrejsi) by mel byt idealne mezi jednotlivymi stranami ZLR zobacku. V pripade potvrzovani pres TLB se pak sleduje uhel prurazu TL, tj. uhel ktery svira TL s linkou CCI.

Osobne bych ale tuto podminkou nijak zvlast neprecenoval. Ostry uhel je v ZLR zakladni podminkou. Konkretni detaily si vsak kazdy musi otestovat tak, jak to sedi jemu a jeho pristupu k WCCI.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kuky969
kvůli zjednodušení nyní používá Woodie v basic roomu místo úhlu jinou věc -
sleduje rozdíl ve velikosti obou barů, ze kterých je ZLR tvořeno, měl by mít min. 15-20 cci bodů. Tzn. hook je na cci např. 30, vstup by měl být na cci aspoň 45-50.
Dá se to navíc lépe (přesněji, podrobněji) backtestovat než s měřením úhlu, který je navíc na každém nastavení jiný.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahoj,
chcem sa spytat ci niekto pouzivate v obchodovani divergencie na CCI indikatore. konkretne hidden divergence v trende. ak trh spravi nove low a CCI indikator nove high v klesajucom trende a naopak pri stupajucom trende. na mna to posobi ako potvrdenie ZLR cez ZL linku vacsinou. pouzivate to niekto. ake s tym mate skusenosti.

dik

Palo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim priatelia,

som v systeme WCCI novacik a momentalne zapasim s backtestingom, ktory sa snazim robit maximalne realisticky. Narazam na to, ze v roznych WCCI manualoch sa interpretacia niektorych veci mierne lisi resp. niektore drobnosti nie su vysvetlene dostatocne. Pozeram ze niektori z vas chodievate priamo do chatroomov na Woodieho stranke, preto by som sa na vas chcel obratit s jednou konkretnou otazkou. Pattern ZLR - pri klasickom HOOK exit signali Woodie vystupuje 20 sek pred close usecky, v ktorej k hooku doslo. Pri hooku z extremu vystupuje okamzite pri pretnuti 200 line zhora (v pripade long tradu), necaka na koniec usecky. Ako je to ale pri Turbo CCI Hooku ? Turbo pretne CCI usecku - vystupuje sa okamzite, alebo na close usecky, na ktorej k tomuto prekrizeniu doslo ? A su moje predosle interpretacie vystupov spravne ? Tzn. robi to naozaj takto aj Woodie ?

Marcel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Marcel: Woodie vstupuje 20s pred close, protoze jemu tento zpusob vyhovuje. Sam ale uci tri zpusoby, pricemz zacatecnikum doporucuje vstup na close (ostatne, vyuzivaji ho ve velke mire i zkusenejsi Woodieho studenti). Pro exit Woodie nejcasteji pouziva prekrizeni stovkove urovne proti smeru pozice. CCI hook je spise zastupny exit signal v pripade slabeho trendu. TCCI hook se pro vystup ve standardnim WCCI nepouziva a prekrizeni TCCI a CCI je spise signalem, ze trh muze chvili stagnovat, nez ze by to byl vylozene exit signal.

Otestujte si to, co vyhovuje Vam. To pak trenujte a testujte. Vysledky se dostavi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, vsimol som si na grafe dost casto sa objavujucu jednu formaciu. je to aj TCCI spravi ZLR nad / pod ZL a CCI spravi famir, ZLR. v prilozenom grafe v zltom ramceku. doteraz som to pouzival ako potvrdenie famiru, ale vsimol som si ze sa tato formacia vyskytuje castejsie a okrem ineho aj pri otacani trendu. moja otazka je ci niekto takymto sposobom pouzivate podobnu formaciu, popripade ci ste pouzivali a ake s nou mate skusenosti. Dakujem Palo

3499

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bolo raz niekde napisene a pravdou potvrdene...pochop ma a uverim v teba,.... ver vo mna a stanem sa skutocnostou tvojho zivota ......nic nemen a chod v mojich krokoch ......nebudes ma vidiet , ale ja som stale vedla teba .....CHOD PODLA USPESNYCH a BUDES USPESNY. Chod podla mojej viery a tvoje sny sa stanu skutocnostou....drz sa pravidiel a ja ti ukazem uspech a dovod preco to robis....ak chces vyhrat v tomto boji,ver a konaj....

Len tak, potreboval som nieco napisat,,,len tak, lebo ja som uveril, pochopil a idem za svojim cielom... :) [bold] [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...