Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI system


DarkMan

Doporučené příspěvky

Remarque: Nejedu aktualne live, ale pri dodrzeni planu bych na ER2 5min TF v poslednich 3 mesisich nebyl tratny ani jeden tyden. Ale co konkretne sleduji pro vstup je ZLR, Ghost (ve vsech podobach), Famir (miluji ho), GB100 a divergence s pulldownem pod +-100. Vystup uz zalezi na tom, kolik jedete kontraktu (a tedy vysi uctu + primerene riziko). Pro jeden kontrakt (ER2) se mi osvedcilo emergency S/L 10T, posun S/L na BE+1 pri +10T a pokud jsem v profitu vice jak 20T, pak S/L dale posouvat tak, abych na stole neponechal vice jak 1/2 papiroveho profitu a vystupovat bud vykopnutim nebo dle WCCI.

PS: Zkuste se podivat na EuroBund na Eurexu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

PajaSoft >> děkuji, že jste mi z části poodhalil svou strategii, víte já jsem zatím CCI-kovské batole, systém studuji teprve od pátku :) moje taktika na ZLR/cci hooku byla zatím velmi jednoduchá a systém SL jsem zatím neřešil, takže mám jenom takový hrubý odhad jak by vše vypadalo kdybych nepočítal se SL a vystupoval vždy na konci svíčky jestliže se utvoří CCI hook. Při této "taktice" byl výsledek pro ER(červen) za měsíc květen +1490USD (obchody od 16:00-20:00) ovšem kdybych počítal s bid a ask a u každého obchodu dostal zklus jak většinou bývá 1 tick tak při 42 obchodech(celkový počet za měsíc) by tento zklus dělal 420USD, čili celkem +1070USD, ale i to je slušné. Na protitrendové patterny zatím koukám jenom tak po očku, ale oba budeme nadšenci do Famiru ;-) ten nevypadá vůbec špatně, jak jsem si tak zhruba dělal statistiku tak se vyplácí brát famir jenom když předcházející trend vytvořil minimálně 7 úseček po žluté čáře(zdůrazňuji PO žluté), samozřejmě LSMA červená v případě kdy tuším short, zelená když tuším long. Jinak obdivuji Vaši odvahu na Ghost ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Remarque: drive jsem take resil okamzity vystup na CCI hooku, ale v pripade, ze trh trenduje, kope to prilis brzy (bud cekat na 1/2 profitu a nebo prorazeni +-100 mi prijde letos po testech vyzivnejsi na ER2 i YM - vyjimky se najdou a v urcitych situacich vystupuji zcela jinak).

Postreh s Famirem si poznamenam, diky za nej! Jinak k Famiru jeste jeden postreh - brat ho jen, pokud byl predtim jasny cisty (!) trend (coz na druhou stranu souvisi s mnozstvim CCI car po ustanovenem trendu) - on na druhou stranu casto koreluje s Vegasem nebo prave Ghostem takze je o to jednodussi v tom pripade (a pravdepodobnejsi).

Co se tyce Ghosta - ja ho zahrnul relativne velmi nedavno (a vubec neresim kam smeruje prorazeni trend line, ani jak vypadaji jednotlive "laloky"), drive se mi vubec nelibil a kupodivu bych rekl, ze jeho uspesnost ci alespon BE+1 (zaplaceny nakaldy) je na daleko lepsi urovni nez jednodussi paterny jako ZLR...:) - byt nedavno publikovany vyysledek zde v clanku tomu tak nenasvedcuje.

Posledni poznamka k tem slipum - je dobre, ze pocitas nejhorsi variantu (tedy kazdy slip jde proti mne), ale v realu to tak uplne neni - nekdy na slipu ten tick je zisk pro nas, nekdy ne... navic vstup a vystup na Close je hezka teoreticka poucka, v realu se to tak zcela nepovede...:) - jako trening doporucuji (a mne se velmi osvedcilo) treba Sierra Chart + Bracket Trader na 10x zrychleni (kdyz maluji neco do grafu, dam klidne na chvili pauzu) a vstup/vystup v rozmezi 20-0s na close (takze nikdy nevime kdy vlastne vstupujeme, protoze BT zareaguje az s dalsim tickem/posunem ceny a tak si ten slip modelujeme:)) - navic 5min TF ER2 je na Woodieho foru zmapovan od prosince 2006 velmi solidne - muzes porovnat s vlastnimi rozpoznanymi a zobchodovanymi paterny - osobne mam nejradeji analyzy Ianha.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PajaSoft >> tak s backtestováním CCI na nějaký čas asi končím, měl jsem stáhnutou demo verzi programu Genesis a doba jaksi vypršela, takže mi vznikl drobný problém, zkusím se podívat po nějaké jiném řešení, se Sierrou a podobnými zatím nemám zkušenosti, takže si prohlídnu tady vlákna a něco vykutím, s žádnými novými informacemi teď přicházet nemůžu :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Remarque: ak chces rucne backtestovat, tak ti urcite odporucam sierru + musis si zohnat data k nej... ak chces paperovat a nevadi ti ze ti pojdu data o 15 minut pomalsie ako real, ti odporucam medved quote tracker...

na obidvoch softoch je WCCI(vid WIKI)

sierra sa plati a medved je zdarma..
medved ma nevyhodu ze tam ma iba 2 dni historiu, takze je vhodny iba na paper trade..

ja osobne pouzivam sierru, sice si ju musim platit, ale ak chcem tradingovo rast, musel som nejake tie naklady do toho dat...

s pozdravom, Juraj

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na vasom mieste by som woodie cci obchodoval rychlo na ostro alebo vobec nezacinal. Lebo ako tak sledujem vysledky klubu, equity krivku a seminare, woodie cci sa o par mesiacov alebo o rok moze ist zakopat. Trh sa zefektivnuje a stava sa rezistantny aj voci woodieho strategii. Kruta realita:) Kto zacal medzi prvymi, ten sa pekne nabalil. Kto zacne teraz, mal by sa poponahlat a vcas skoncit. Hor sa hladat nieco nove! :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fyzik, placate totalni ale absolutni nesmysly. Jestli nahlizite na trading takovouto optikou, tak to vam v tradingu moc sanci nedavam. To je totez, jako byste zacal placat ze DT/DB uz nebudou za par let fungovat, divergence nebudou za par let fungovat, momentum koncept nebude za par let fungovat... Woodie obchoduje svuj system pres 15 let, za tu dobu se trhy drasticky zmenily a je zajimave, ze system funguje porad stejne. Tedy pokud nahodou nejste nejaky zahadny vestec, co vidi do budoucnosti a vi vic, nez my ostatni... Navic system obchoduje kazdy obchodnik trochu jinak, coz vase argumenty cini jeste vice nesmyslnymi a placnutymi do vetru.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zero999 >> Děkuji Vám za rady, když ten Medvěd má historii 2 dny to není moc dobré, Sierra bude asi nejlepším řešením, nicméně odjíždím za prací na pár měsíců do zahraničí, tudíž by se mi teď neoplatilo do Sierry investovat, sice tam budu mít přístup k netu, ale času moc ne. Od března do června jsem si každý den stahoval "obrázky" z grafů ER,ES,NQ,YM zdroj futuresource.com, 5-ti minutovky s MA 15,20,25 tak o dlouhých večerech můžu dělat backtesting by papír a tužka ;-) moje první strategie ze začátku, ani nevím proč jsem ji opustil, asi jsem si připadal hloupě, když mám založenou strategii pouze na MA :)

PajaSoft >> Díky za radu s tím Medvědem, protože SW beru v potaz. A ještě jeden poznatek k Famiru, na který jste už ale určitě přišel SW by neměl být zelený.

Fyzik >> Sice neobchoduji live, ale taky s Vámi nesouhlasím... Já plánuji live obchodovat na základě IN - ZLR, OUT - CCI hook či PT, před tím než se definitivně rozhodnu tuto strategii obchodovat udělám ještě jednou backtesting za celý rok, hodně přihlídnu k posledním měsícům a pochybuji, že pak nastane hned během dalšího měsíce výrazný zvrat. Chápu Vás, že si myslíte, že strategie, které fungovaly před 10-ti lety nefungují na nynějších trzích, pravděpodobně asi ne, ale strategie, které fungovaly před pár měsíci, by fungovat určitě měly.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...