Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI system


DarkMan

Doporučené příspěvky

Období filtrování mám zase zasebou já :-) .. Ono je pěkné když se vám podaří vyfiltrovat špatný obchod ale dívat se zase na platný a výživný signál který jede bez vás protože jste ho "vyfiltroval" taky není nic moc. Osobně už nefiltruju skoro nic. Jediné kdy neberu signály je když je opravdu čop a nebo se trh pohybuje v kanálu, udělal jsem si jednoduché pravidlo pro ER, pokud po 18:00 jde trh v kanálu a neudělá rozsah alespon 6 bodů tak ten den obchoduji už jenom paper dokud se rozsah nezvětší.
Profitovat s jedním patternem samozřejmě lze, jen jsou prostě období kdy se nedaří a nemáte náhradu v podobě dalšího patternu, ale souhlasím, že je lepší obchodovat ze začátku méne a raději pořádně pochopit o co u daného patternu jde.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Jenom dodám, nemám nic proti přizpůsobování patternu podmínkám trhu, jen je to hrozně těžké a chce to né rok ale roky zkušeností v live, to je ale jen můj názor je možné že to někdo vidí jinak, pro mě je ted mnohem jednodušší brát obchody jak jdou. Je to méně psychicky náročné. Jsem smířený s tím že pokud obchod vezmu, nejhorší co se může stát je že mě trh vyhodí na SL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Souhlasim,
filtrovani obchodu je psychicky hodne narocna vec. Pro zacatecnika neni nic horsiho, nez sledovat platnej profitovej obchod, kteryho se z duvodu "filtrovani" neucastni....

Ja si hraju na analytika jenom jednou tydne:))
Delam neco takovyho, ze se snazim o 1 odfiltrovanej obchod tydne z ruznejch duvodu (neco se mi nezda: chop, volume atd.). Jinak beru vsechno. Zrovna posledne mi takhle utek hezkej obchod, ale celkove to neprodelava, takze se toho zatim drzim:))

Zdravim
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím,

už měsíc papertraduji Woodieho patterny a musím říci, že je až neuvěřitelné jak to funguje. Samozřejmě, bylo zde pár ztrát ale pokud se přesně držíte plánu, jde to jako po másle. Navíc tolik možností studia jeho OS je také k nezaplacení. Jednoznačně doporučuji každému - při nejmenším vyzkoušet!

Hodně zdaru!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Martinek.
Pročítám znovu WCCI vlákno a na str. 14 je rozebírána důležitost LSMA. Všeobecně (i Woodie) se s relevantnostností LSMA u ZLR neuvažuje. Mě se ale mnohokrát stalo, že když nebyla v souladu s trendem tak ZLR selhal a změnil se ve Famir. Tedy: LSMA zde předznamenávala možný Famir.
Zdraví Bořek Janda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

David

viem o tom ale v Chat Room Live Trades zaznamoch ktore su pre kazdy den zvlast (printscreen obchodneho dna aj s popisom) je vzdy len jeden kontrakt. (tusim ze davnejsie v minulosti to bolo s dvoma konraktmi) Kazdopadne, mojim cielom bolo zobrazit aktualnu equity krivku za posledne mesiace len s jednym kontraktom.

Doggy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Doggy, v tych statistikach pokial viem su vzdy 2 kontrakty, Exit1 je vystup prveho kontraktu na PT1 a Exit3 vystup 2 kontraktu na 100x. Celkovy vysledok je Exit1+Exit3. teda v originale to tak je, ja som si v tom booku zmenil exit3 na vystup PT, Exit2 na 100x a uplne som pomenil vzorce co boli pre vypocet tych piatich PT lebo v nich pocitalo uplne nerealne len dosiahnute targety ale neodpocitaval pripadne straty a boli v tych vzorcoch aj ine chyby. Pridal som si tam este vypocet len pre 1 kontrakt.

len pre zaujimavost po tych upravach mi vychadza najlepsie pre ER2 aj YM PT okolo 30t a v pripade obchodovania viacerych kontraktov je na tom najlepsie metoda vstupov/vystupov AiAo vsetko pri SL10t

Dusan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim,

procetl jsem si tutorial WCCI, ale ve 4. dile je napsano: "[ital] Posledním důležitým pravidlem pak je, že ZLR nesmí být v oblasti nad +100 nebo pod −100, aby bylo považováno za platné." [/ital]

pote v 5. dile jste ukazovali zlr, kde nekleslo zlr pod +100 v pripade Long nebo pod -100 v pripade short (cas cca. 10:35 kde se utvorilo zlr kolem -150)

dalsi co mi neni jasne je to, ze v "analyze poslednich tri obchodnich dnu" berete obchody i pokud je LSMA v jiny barve nez by mela byt ...


dekuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vsn: Pravidla jsou orientacni, kazdy si to uzpusobuje sam sobe a svym potrebam. Presne zneni definice standardniho WCCI najdete na woodiescciclub.com, kde je k dispozici i oficialni manual k volnemu stazeni.

Doplnim jeste, ze LSMA neni pro ZLR ve standardni podobe Woodieho systemu podminkou (jak se tu opakovane resilo).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na Woodieho foru se objevil zajimavy dokument pro novacky v tradingu - Structured Learining Process Plan for WCCI traders.

It includes 10 Steps that would quide new traders organize their preparation as traders. I do not pretend this Plan encompass all key activities for traders' preparation, but at least it gives some ideas how one should approach this field.

www.woodiescciclub.com/forum/viewtopic.php?t=3742
(pro stazeni je nutno se na foru zaregistrovat)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...