Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI system


DarkMan

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

posum Napsal:
-------------------------------------------------------
> Re Stan
>
> Díky za reakci i když jste v podstatě SW napsal to
> samé jako v předchozím příspěvku.
> Nicméně pokusím se to pořádně zanalyzovat a
> porovnat s tím co jsem našel já. Co se LSMA týče,
> to je
> naprosto standartní indikátor s veřejně
> publikovanou definicí, s tím problém nemám.
> Jinak neprogramuji pro žádnou obchodní platformu,
> ale jak jsem zmínil testovací nástroj
> a to na bázi MS Excelu. Z praktických důvodů. Můžu
> si to udělat do posledních detailů přesně jak
> potřebuji,
> a mám ho přístupný všude, pohybuju se totiž mezi
> různými počítači.
> Pokud by se někdo zde zabýval podobnou
> problematikou a měl zájem o výměnu zkušeností,
> jsem rozhodně
> pro.
> Vráťa

Zdravím Posuma jakožto i ty, kteří tu pomáhají těm jako jsem třeba já.
Chtěl jsem se zeptat jak jsi na tom s tím testovacím nástrojem v MS Excelu. Hlavně mě zajímá LSMA a Sidewinder.
Nějak se nemohu překousat přes ty různé vzorečky, které jsem si našel zde na finančníku nebo někde na stránkách.
Bylo by možné mi zaslat Excelovský soubor nebo alespoň ty vzorečky(které jsi napsal do Excelu)?

Díkas Kylca

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Jen drobna off-topic poznamka... :-) Kdyby chtel nekdo podporit Woodieho a zaroven si poridit suvenyr na pamatku jeho prvni navstevy v CR - v prodeji jsou ted hrnicky s motivem jeho ceske navstevy v roce 2006:

maly hrnecek
www.cafepress.com/woodiesproshop.109792450

velky hrnecek
www.cafepress.com/woodiesproshop.109792445

a neco pro pivare :)
www.cafepress.com/woodiesproshop.109792459

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Everest:

ja vystup 1-2-3 pouzivam a zatim se mi jevi jako opravdu velmi efektivni. Doporucuji vyzkouset. Je u nej sice nutnost vetsi tolerance risku (tim, ze se nevystupuje treba hned na prvnim hooku), ale s pouzitim vhodnych stoplossu vas casto udrzi v obchode o neco delsi dobu nez ostatni woodieho vystupy.

Ja osobne behem doby obchodu (do 123 vysupu) merim hodnoty MFE a MAE a urcuji vhodne profit targety.

Vse vam rekne vase statistika.

Pekny den
David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Everest,

Zdravím, používám 123 výstup v kombinaci s PT a překročení CZI.. Jak píše David je třeba ale větší SL. Používám 15tiků. Celkově se výkonost systému zdvojnásobila ale není to zadarmo, mám velké drawdowny (běžně kolem 70 tiků a maximum je z března kdy jsem měl 140 tiků, používám momentálně jen trendové patterny a očekávám mírné zmenšení po zařazení dalších patternů) způsobené taky tím, že již nepoužívám posuny na BE (teda po více jak 30 ticích již z bezpečnostních důvodů posunuju).

s pozdravem Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To PetrM,

Petře, aplikujete 1-2-3 výstup striktně, i když jde trh po vstupu do strany a nechce se rozjet nebo v takových případech po několika barech uzavíráte předčasně, protože zde není dostatečné momentum? Mně se třeba dobře osvědčuje, že v momentě kdy se po vstupu vytvoří druhá ZLR (obchoduji pouze ZLR) uvnitř hranice +-100, tak posunuji SL 1 tick pod high/low té druhé ZLR, protože se z tohoto obchodu vytrácí momentum a chci vidět CCI pouze růst.

Osobně taky nemám rád posunutí na BE po nějakých fixních částkách a spíše reaguji na vývoj CCI, popřípadě na nějaká signifikantní low/ high dne.

Předem díky za názor

David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Davide,

Ne po vstupu nechávám obchod být i když jde do strany třeba hodinu a CCi jde každou svíci jinam, pro mě je to padesát na padesát. Vzal jsem si celkové testy 1,5 roku a vyhodil si všechny tyhle obchody a zjistil že se mi z dlouhodobého hlediska vyplatí to prostě nechat být. Jednoduše bud dostanu možnost výstup, nebo plné SL a nebo se trh rozjede. S tímto přístupem to ze začátku v live bylo trochu o nervy, je to trochu jiný přístup než jsem měl na dříve ale je to jen o zvyku. Pro mě je přijatelnější raději dvakrát přijmout plné Sl ale po třetí nepropásnout dobrý zisk který z těchto případů často bývá. Snažím se takto dosáhnout konzistentního obchodování což při předčasných výstupech kdy vystoupím protože trh ztratí momentum dost dobře nešlo, snažíl jsem se to zjednodušít na nejjednodušší možnou míru.

Jinak doporučuju pokud děláte jen ZLR se mrknout na další trendové patterny TT a hlavně GB.. Konktrétně GB není tak často ale je to velmi úspěšný pattern. ZLR je nejslabší ze všech (ale je pořád :-)).

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky Petře,

Já si zatím bohatě vystačím se ZLR. Další patterny budu potencielně přidávát v momentě kdy budu konsistentně profitabilní se ZLR. To období mám už za sebou, kdy jsem se snažil obchodovat všechny možné patterny a defakto jsem nerozuměl žádnému z nich:-) Souhlasím, že ZLR je sice pořád, ale podmínky pro něj nejsou vždy ideální a proto si myslím, že je velmi důležité rozpoznat různá stádia trhu (slabě trendující, silné trendující...) a jak na něj reaguje CCI a otestovat si kdy má pattern vyšší a nižší pravděpodobnost zafungovat. Spolu se zaměřením na výstupní techniky mě to zatím posunulo o pořádný kus dopředu a zjistil jsem, že i s jedním patternem je možné slušně profitovat, čemuž jsem třeba před pár měsíci vůbec nevěřil.

Samozřejmě zatím nejedu live a asi se mi to lehce mluví. Proto bych se Vás chtěl zeptat, jakožto obchodníka, který má s WCCI značné zkušenosti, jaký je Váš názor na braní patternu (např. ZLR) za patternem Versus braní a filtrování patternů v závislosti na podmínkách trhu.

Předem díky

David

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...