Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI system


DarkMan

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Info pro zacatecniky ve WCCI.

Protoze jsem zjitil, ze spoustu novych lidi zajimajicich se o WCCI nema presne informace o tom, jak a co Woodie momentalne traduje a uci, uvedu zde zakladni pravidla a patterny, ktere momentalne Woodie pouziva. Bohuzel nemam casove prilezitost prekladat jeho posledni manual, ale doufam, ze alespon toto pomuze.

Patterny:
ZLR, Famir, Tony Trade, Vegas Trade, GB100, Ghost.

TLB (Trend Line Break) se pouziva pouze jako pomocny ukazatel u patternu GB100 - neni vsak smerodatne protnuti Trendove Cary pro iniciovani patternu - smerodatne je CCI protnuti +100/-100 cary ve smeru pohybu a ne vice nez 2 usecky jine barvy na CZI indikatoru.

Vstupy:
Ne drive nez 20s pred dokoncenim usecky.

Vystupy:
1. Protnuti Trendove Cary
2. CCI protnuti +100/-100 cary zpet proti smeru naseho tradu
3. TCCI zlomeni zpet, nebo tzv. "zplacateni" (nepokracuje ani dolu ani nahoru, ale utvori jako by vodorovnou primku)
4. CCI zlom z extremu (nad +200/-200 carou)
5. Profit Target - kazdy si musi otestovat svou strategii pro tento vystup
6. Flat top - CCI "zplacateni" - CCI nepokracuje ani nahoru, ani dolu, ale utvori vodorovnou primku
7. Prekroceni horizontalni trendove cary ( Woodie ma nejradeji, pokud je mozno spojit alespon 3 CCI dotyky - vetsi pravdepodobnost, ze prolomeni takoveto cary bude funkcni)
8. LSMA nesouhlasi se smerem tradu - toto neni pouzivano jako samostatny exit, ale spise jako naznak moznych problemu v urcitych situacich - Woodie na toto momentalne nebere nikterak velky ohled
9. CCI prekroci ZL - opet - pouzivano pouze za urcitych situaci

Momentalne nejpouzivanejsi vystupy, ktere Woodie uci na svem chatu, jsou cislo 2. - CCI prekroceni +100/-100 cary a cislo 6. - Flat top.

Money management:
Vstupuje se se dvema kotrakty. Stop Loss Woodie nastavuje 1 tick nad/pod high/low vstupni svice, ne vsak mene nez 10 ticku. Pokud je vstupni svice prilis velka a 1 tick nad high/low by znamenal prilis velky risk, pak pouziva 10 ticku SL.

Pokud jde trh po vstupu proti nam, tak nam SL "vyhodi" oba nase kontrakty.
Pokud jde trh v nasem smeru, vystupy jsou nasledujici: prvni kontrakt vystoupime na dosazeni profit targetu 10 ticku a ve stejny moment posouvame SL na 1 tick nad/pod nasi vstupni cenu, kde ho ponechame az do konce obchodu (toto jde nastavit na automatickou exekuci u TradeNavigtoru). Woodie rika, ze nechce, aby se uz jednou vitezny obchod obratil v prohru - proto posunuti SL po dosazeni +10 ticku v nas prospech. Druhy kontrakt vystoupime az po nekterem z vyse uvedenych signalu pro vystup.
Woodie nepouziva svice k jakemukoliv rozhodovani o vstupu nebo vystupu. Klade velky duraz na to, aby jste se odnaucili divat na svice. Jeho moderatori a on sam ma pri vyuce cenove grafy stazene z monitoru. Pozorovan svici dostava zacatecniky do potizi verit CCI, k predcasnym vystupum a k nedodrzovani planu.

Trhy, ktere Woodie momentalne moderuje a uci: ER, YM, Gold, DAX.
YM vyzaduje vetsi SL nez 10 ticku - opet ale az po vasem osobnim overeni statistik
DAX vyzaduje uz nejakou zkusenost - pro uplne novacky neni "to prave orechove"

Tot zatim v rychlosti vse, co me napadlo. Pro ty, kteri rozumi anglicky bude nejvetsi skolou jit na Woodieho zivy chat room mezi 9:30 a 15:30 New York casu. Ja jsem osobne na tomto chatu kazdy den. Link na tento chat room muzete najit na jeho domovske strance. Pravidla teto diskuze nedovoluji uvadet webove adresy.

Preji vsem hodne vytrvalosti a discipliny v tradingu.

P.S. Omlouvam se za chybejici hacky a carky, ale nemam k dispozici ceskou klavesnici :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Veronika22: A co presneji sledujes na price grafu? Treba jakym smerem se hybou svicky? Ja jak uz jsem psal pouzivam S/R pro vstupy...navedl me k tomu vlastne clanek ktery pred nedavnem napsal Tomas nebo Petr a opravdu to funguje. A ted bych prave potreboval zavest neco podobneho pro ty vystupy...

JINAK DIKY!!! MOC MI POMAHATE...DOUFAM ZE BUDU MOCI NEKDY OPLATIT...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Josee od toho tady jsme abychom si radili :o), no já zatim kontroluju jenom ty SR úrovně kde se cena zarazila ten den, nestíhám totiž obchodovat otevření burzy a tak jsou opravdu důležitý SR úrovně o kterých psal tomáš z nočních seancí nebo z předešlého dne.

no pokud já už jsem v trhu tak výstup kontroluju podle toho jestli je furt SW zelený a zda už se CCI i TCCI nevrací k 100 lince a jestli náhodou low svíčky která se právě tvoří není už hodně pod close svíčky předcházející.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to phynek

To s tím filtrováním máš pravdu, dělám to taky. Jen pro shrnutí a objasnění:

1/ nebrat v CHOPU
to se snažím dělat pomocí druhého grafu s úsečkou v rozsahu 1,5 a pomocí CZI

2/ nevstupovat na DOJI svících nebo na inverzních svících
prosím o objasnění co to je???

3/ nebrat po DIV nebo jiných protitrendových patternech
DIV také neznám, to jsou divergence? jak toto pravidlo vypadá v praxi, tzn že například po famiru nebereš ZLR?

4/ ZLR vytvořené nad CCI 40 musí mít na LSMA barvu trendu
mám svoje pravidlo, že beru jen s LSMA v barvě trendu, vyjímka je pouze při potvrzení ZLR TBL.

co se týče výstupů, tak jsem hodně pracně testoval všechny možné, ale nejlépe vychází hook, pouze pokud je cena hodně rozjetá nevystupuji na hook ale až na cross100.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to MILES:

začnu od konce. Výstupy je rozhodně dobré diskréčně posuzovat a kombinovat. V backtestu jsem pro ilustraci zaznamenal jak hook, tak cross100. (v případě zájmu dám k dispozici)

1/ posuzování chopu je hodně individuální, i ten range ve kterém se pohybuje je různý. Příznaků je spousta, tady již mnohokrát probrané, pokud se mi jich sejde víc, nebo se mi trh prostě nelíbí, tak si sednu na ruce :)

2/DOJI - malé nebo spíš žádné tělo s "ocásky". Inverzní svíce je myšleno tak, že pokud je signál long a svíce je červená, nechám to být. Podotýkám že woodie na svíce vůbec nekouká.

3/ ano po divergencích a protitrendových patternech (často obojí dohromady) ZLR neberu

HLAVNĚ je ale nutno říct, že jde pouze o jeden z mnoha přístupů. každý si určitě najde to své. Mě to vyvedlo ZLR z červených čísel , s čímž jsem spokojený. A taky mám tento pattern daleko více nakoukaný. Teď se pouštím do FAMIRU.


Přeji hodně zdaru

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Napadlo mě udělat zajímavou analýzu, možná to už někdo dělal, tak poradí...

Napadlo mě, nedívat se na výsledky obchodování třeba jednou za týden, nebo měsíc, ale chápat obchody jako řadu obchodů. Profitabilní systém už mám a snažím se dojít k číslu, kolik musím udělat obchodů, abych byl v plusu. Celkem asi 250 obchodů je v plusu, ale našel jsem největší úsek obchodů po sobě, které jsou na nule, je to 60. V průměru udělám 14 obchodů, které jsou na nule a každý patnáctý obchod tvoří ten profit. Jde mi o to najít hranici kolik obchodů musím udělat, abych byl vždy v plusu, třeba při čtyřiceti to bude v drtivé většině v plusu a bude to psychologická hranice, udělám 40 obchodů a potom začnu hodnotit, jestli je to podle standardu, nebo ne. Někdy to můžu udělat za dva týdny, někdy za dva měsíce, podle toho jak je čas, ale nebudu hodnotit jednotlivé týdny, jestli byli mínusové, nebo plusové. Když třeba udělám 10 obchodů za měsíc, tak i měsíc může být mínusový. Patří to spíš do psychologie obchodování, takový náhled na obchodování. Doufám, že jsem to napsal alespoň trochu srozumitelně, jsou to jen úvahy, možná hledám něco, co nelze najít.

Zkoušel jsem udělat v Exelu program na náhodný výběr daného počtu čísel, ale nejsem moc dobrý v programování. Nemáte něco podobného už hotové? Budu mít 250 čísel, která jsou v součtu kladné číslo a chci zjistit kolik musím vybrat náhodných čísel aby to bylo vždy (nebo v nějakém procentu většinou) v součtu kladné číslo. Nejsem matematik, takže třeba je to nesmysl :-) V Exelu existuje funkce náhodných čísel, ale nevím přesně jak matematicky se to počítá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Milesi tak to jsem trochu nepochopila : Celkem asi 250 obchodů je v plusu, ale našel jsem největší úsek obchodů po sobě, které jsou na nule, je to 60. V průměru udělám 14 obchodů, které jsou na nule a každý patnáctý obchod tvoří ten profit.

to jako 14 obchodů je kolem nuly a díky patnáctému doženeš profit? to by nebyl moc dobrej systém né? ( hlavní jsou teda konečná čísla) ale psychicky zvládat 14 prodělečných za sebou není teda nic moc :o(

teprve tvoříš svůj systém?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...