Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI system


DarkMan

Doporučené příspěvky

Hlubsi backtest na tech 20 bodu nemam tam mne jde spise o psychickou stranku veci :) nicmene backtest jsem si delal na Zlr jak se chova vuci barve sw a chz, jak daleko ma vliv Ema34 od cenove svice, jestli brat ZLR po divergenci. Vysledek ZLR po divergenci nebrat za zadnou cenu snizilo mi to ztratove obchody asi o 70% (ani prvni ani druhe vytvorene) barva musi odpovidat tak ja je uvedeno podle pravidel. Akorat u zluteho sw beru zlr pouze pokud se zlr vytvorilo s pod/nad zero line. A barva u chz musii byt spravne jenom na poslednim baru (ne na poslednich trech)
dale mam pro vsechny patterny nastaveny sl 190 pt 210 posun na be+1 po 150. Ted jeste delam rozsahly backtest (na sl,pt) na kazdy pattern zvlast na dvou letech zpet tak uvidim jake budou vysledky. Prave se mi to pocita:) ted jsem se vse asi 7 mesicu ucil a backtestoval a dnes jedu 4 den na live datech demo. A jedu jen prvni 2.5 hodiny jak radili kluci, taky protoze jsem na delsi dobu v zahranici a trh tu otvira az od pul druhe rano ale podle backtestu mi to bohate stacilo na dobrou obzivu, tak uvidime jak to bude live. Kazdopadne live je to zase uplne neco jineho..........

Tech 250 sl u tveho systemu uz je pro me moc, takze jsem nakonec rad za mych 190 :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Luke22 >> děkuji za vyčerpávající informace, ZLR po divergenci taky můžu potvrdit - nebrat v žádném případě, na LSMA nehledím, hloubější backtest jsem nedělal, zatím se WCCI jenom učím, mám stávající strategii, které se věnuju už nějaký měsíc, nic méně není robustní, funguje skvěle jenom na ER2, začínám obchodovat live v lednu. Chci mít strategii v záloze a tou by mělo být WCCI. Od půl druhé ráno ? tak to jsi momentálně někde v Asii ? Pletu se ? Obchodovat první 2,5h je nejlepší, taky to tak mám zakomponováno do plánu, dělal jsem si backtest - rozsáhlý z hlediska času a nejlépe se vyplácí první půl hodinka obchodování, celkově prvních 1,5h super. 250 sice je moc ale jak říkám, dochází k němu málo, měl jsem i měsíce kdy k tomuto SL vůbec nedošlo, průměrná ztráta na obchod je zhruba 100 usd. Máš pravdu live bude něco jiného, taky se toho děsím :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Delší dobu se zabývám WCCI a vždy jsem měl problémy s výstupy na +/-100 po překročení CCI14 přes tuto hranici. Testoval jsem na mnoha obchodech kdy by bylo výhodnější vystupovat hned na hooku nad hranicí 100 a kdy čekat (tak jako Woodie) na zpětné protnutí této úrovně. Bohužel je to tak ca. 50:50. Čato jsem při čekání na X-100 ztrácel část zisku. Úhel sklonu CCI14 jako vizuální element není také vždy to pravé ořechové. Nakonec jsem přímo do okna s WCCI zapracoval křivku CCI50. To je výrazně línější než CCI14 a má např. konstantní úhel stoupání (klesání) popř. neklesá tam, kde CCI14 nad hranicí 100 "vyrobí" 1-3 zalomení. Protipohyb ceny většinou skutečně začíná na zalomení CCI50. Je to sice zase o čáru navíc, ale i většinu budoucích skutečně profitabilních pohybů skvěle potvrdí přesně v místě zalomení CCI14. A alespoň mě velmi psychicky podrží na výstupech, kde se CCI14 delší dobu pohybuje nad úrovní100.
Ve studies přidáte do pravého okna další CCI a ve vlastnostech změníte bars na linii, tl. čáry 1-2, nějaká ta rozumná barva a ostatní elementy studie zakážete (do not draw). Vlevo zatrhnete region 2 (aby se nakrelil do původního WCCI a ne pod). Pozor, ve vlastnostech jsou dvě stránky (záložky).

Sierra Chart:
Proty co mají problém s odpočítáváním času v playbacku a chtějí vstupovat před či na close. V ftraderu se odpočítávaní objeví v levém horním rohu. Ať už to zrychlíte jak chcete, čas countdown se přizpůsobí. (Viz forum na Woodieho stránkách). Jde jen o to to stihnout :-)

Pokud používáte rangebars a chcete mít přehled o close, tedy o tom kdy se začne vykreslovat nová svíce, pak stačí jít do Global settings - customise chart header - přesunout Bar Countdown úplně nahoru (je zcela poslední dole). Při playbacku uvidíte kolik že ze 150 zbývá do 0.(Viz forum na Woodieho stránkách)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rád bych se zeptal, co soudíte o programu, který uveřejnil Mplay na svých stránkách a o jeho tvrzeních. Zjevně došlo k nějakému konfliktu mezi ním a Woodiem, ale těžko říct, kde je pravda. Každopádně, jak Woodie tak Mplay jsou pro celou řadu traderů velká autorita a já jsem z téhle situace lehce zmaten.

www.mplayoptions.com/

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No podle toho, co tam Mplay píše, tak mu zrušili subfórum na WCCI klubu a Woodie po Mplayovi chtěl, aby software,ktery je na uvedené adrese ke stažení nezveřejňoval. Mplay to odůvodňuje tím, že Woodie chce setrvávat na dogmatech a nepřipouští jakékoliv debaty o změně setupu WCCI, které by podle Mplaye vedly k tomu, že by systém lépe fungoval. Není do toho vidět, zda se jedná pouze o střet dvou osobností, nebo zda je to celé postavené na korektních datech. Vypadá to tak, jako by se Mplay odkláněl od WCCI tak, jak je definován Woodiem a tvrdil, že systém, tak jak je dnes nastaven není přžíliš funkční. Fakt nevím, ale admini mají k oboum pánům docela blízko, tak by nám snad mohli říct, o co se jedná.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je to zajímavé, ale ne přiliš podstatné pro nás, pže každý z nás přeci neobchoduje systém který nemá zbacktestovaný, papertradovaný a přizpůsobený :) Woodie se moc snaží pomáhat druhým,... Když se někdo rozhodne obchodovat jeho systém udělal tím sám výběr(proto ten kdo si vybral wcci by měl dodržovat jeho pravidla), na druhou stranu není tou nejvyšší podstatou systém obchodovat jak ho obchoduje woodie, pže nejvyšší podstatou v tradingu je rostouci equity, na což poukazuje zase Mplay. Je tedy skvělé si vzít od každého něco a jít svou vlastní cestou...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ale ano s tím nepolemizuji, taky tu několikrát padlo, že systém vstupů je v zásadě jen 10% úspěchu, nicméně mne tenhle rozkol dost překvapil a navic by mne zajímalo, které parametry chtěl Mplay v WCCI upravit, neb si Mplaye a především jeho obrovské snahy vše maximálně zjednodušit velice vážím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mám stejný problém jako Jabu s instalací studies ftrader. Ten odkaz futures.unas.cz/wcci/ftrader.dll mi stáhne jen soubor ftrader.dll, který jsem uložil do adresáře C:\SierraChart, ale v nabídce Analysis se nezobrazuje. Uváděný soubor ftrader_dll_3.36.exe jsem na uvedeném odkaze nenašel a ostatní uváděné odkazy jsou neaktivní. Můžete mi prosím pomoci. Nevím jestli je problém v tom, že jsem nestáhl nějakou důležitou součást nebo jsem jen něco špatně nastavil v programu SierraChart.

Díky moc

Jiří

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny... :) CHtěl jsem se okrajově zeptat, jaký používáte software spolu s data feedem od koho? Při podrobnějším zkoumání WCCI a na WCCI foru, jsem narazil na to že ne vsichni spokojeni s feedem od IB(jejich data pri rangebarech nejsou uplně nej, nestihaji vykreslovat na "cci špičky" atd,nevim co je na tom pravdy sam zatim nemam IB feed), software jako sierra je ok:) Mnoho z woodiho studentů přechází na genesis a jejich tradenavigator s upgradem na wccinavigator, resp. ho pouziva.... tento software je velice pekny, ale za 99dolaru/mesicne to neni nejlevnejsi reseni a to jsi jeste nejsem jisty jestli je v tomto templatu i data feed od PFG a jestlize neni nevim koliko se za nej plati pze na strankach genesis s udaji o data feedu pfg na eminis je 0 dolarů:). Jake mate stimto zkusenosti? Davam to do tohoto vlakna pze se uzce tyka wcci a lidí ho obchodujících. Dekuji mnohokrat vsem za informace:) Preji mnoho uzpechů. Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem,

mám svou první otázku (doufejme ze spočetně mnoha :):

Jak odečist z CCI křivky dolarovou hodnotu? Resp. kolik je posun CCI o 10 (na pravé škále) v USD?

Mám následující situaci:
. v Sieře (verze 231) otevřený trh ER2 5 min s Woodie Built-in studií, vcelku standardně nastavenou, nahoře cenový graf
. v nastavení grafu (F5) mám Price Display Format 0.1, Price multiplier 1, Tick Size 0.1

Díky a pěkné vánoce,
Mirek

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...