Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI system


DarkMan

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

chci se zeptat jestli nekdo nezkousel na zaklade CCI zbacktestovat jednoduchy system:

- 1 vstup: pri prekroceni ZL

- 3 vystupy:
a. SL
b. zpetne prekroceni ZL
c. pokud se CCI dostane pres 100CCI uroven, tak zpetne prekroceni linky 100CCI zpet k ZL

udelal jsem si programek v excelu na backtest a na datech ER2 3min za mesice 10.-12.2007 to haze docela pekna cisla - a to pri velmi nizkem SL: 30,- USD, kdy vysly nejlepsi vysledky.

pravda, je to zatim "uspechana" verze backtestu a za kratke obdobi, ale zatim jsem tam krome zmineneho kratkeho obdobi jinou chybu nenasel: za ty dva mesice to uz vcetne komisi 5,- USD vyplivlo vysledek pres +4.000,- USD na jeden kontrakt.

je mozne, ze takhle jednoduchy a mechanicky system muze byt uspesny, nebo tam mam neco spatne? :-)

diky za reakce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jinak pro sierru tip jak rychle menit timeframe nebo RB:
pro nastaveni timeframe staci bez jakehokoliv klikani napsat hodnotu casu a za ni m:
- timeframe 3 minuty: 3m
- timeframe 5 minut: 5m
- timeframe 15 minut: 15m atd.

pro rangebary plati to same, jen misto "m" za cislovku napiste "r"

priklad pro ER:
- range bars 5 ticku: 0.5r
- range bars 10 ticku: 1r
- range bars 15 ticku: 1.5r


Link to comment
Sdílet pomocí služby

to vonV

Myslím si, že je ten backtest špatně. Zkoušel jsem to, co jste přesně popisoval otestovat v Genesisu a vyšlo to, jak jsem předpokládal. Systém je prodělečný. Navíc, čím menší SL jsem použil, tím byly ztráty větší - přesně naopak, než u vás. Asi v tom bude nějaká chyba, protože SL 30 USD na ER2 není asi nejlepší.

Doporučoval bych testovat jen obchody, které jsou v čase, kdy je otevřená burza. Prohlídnout si ty obchody na grafu, jestli ten prográmek v excelu funguje správně. A taky zkontrolovat, kolik je průměrný zisk na obchod, jestli je to něco kolem 1 - 5 USD, tak je to také k ničemu, přestože systém může vydělat třeba 3 000 USD za měsíc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Paveln:
me to taky prekvapilo. Testoval jsem SL od 1,5 az do nuly a nejlip vysel prave SL 0,3. Obchody jsou samozrejme pouze v hlavnich hodinach a namatkou jsem kontroloval vysledky podle grafu (zatim vse v poradku)- coz neznamena, ze tam chyba neni, ale zatim jsem v poklusu nestacil provest opravdu dukladnou kontrolu. Je tam za den treba 20 obchodu, z cehoz jsou vetsinou dva az tri slusne ziskove (i hodne nad 150USD) a nejvetsi prodelecnou serii jsem nasel asi 13x za sebou -30 USD, coz neni tak tezke dohnat. Jinak bezne tam byva ztrata 5x za sebou -30USD. O vikendu se na to podivam a priznam se pripadne k objevene chybe :-).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jen v rychlosti:
obdobi 12.10.2007 - 10.12.2007, data ziva od IB
celkem 684 obchodu
z toho 124 viteznych se ziskem 24.090 USD a 560 ztratovych se ztratou 16.170 USD, zbytek si z toho scitenete sami.

tyhle vysledky samozrejme berte s rezervou. jen chci vedet, jestli uz se timto tady nekdo zabyval. muzu mit chybu kdekoli nebo treba v datech... ze sierry to obcas leze divne - nic mene jak jsem rikal, alespon minimalni kontrolu jsem si po sobe udelal a ty vysledky mi prijdou taky podezrele dobry na to aby tam nebyla chyba.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...