Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI system


DarkMan

Doporučené příspěvky

Ticker, Fenix,

uplne s vami suhlasim, co sa tyka obchodovania mechanickeho systemu - ci uz zalozeneho na indikatoroch alebo patternoch nefunguje (aspon nie takto jednoducho - ze zoberiem diskrecny system a snazim sa ho naprogramovat).

Je vela obchodnikov ktory sleduju len cistu price action bez indikatorov, nie je dovod preco by niekto nemohol profitovat ked si k cene prida CCI a studuje 1-2 patterny a dlhodobim usilim nadobudne svoje know-how. Je to vzdy ovela lepsie ako sledovat tri ci nebodaj viac indikatorov, ovela lepsie.
Ticker si to presne vystihol - popisane systemy su len kostra a tvoria 10-20%. Clovek sa musi so systemom zzit, zobrat za svoj, vediet preco funguje, kedy funguje a kedy nefunguje a napokon mu absolutne doverovat, co nejde zo dna na den.

Co je podla mna kriticke, a co CCI ani ziaden iny indikator cloveku nepovie, je co hybe trhmi, preco a kedy/kde to hybe trhmi. Ked to clovek pochopi mozno zisti, ze ziaden indikator nepotrebuje - pripadne ho berie uz iba ako esteticky doplnok. Nie je to kritika WCCI, plati to pre akykolvek system vratane obchodovania cistej price action - stalo ma to niekolko rokov tvrdej prace kym som sa vobec zacal zaoberat "zvysnymi" 80%-90%, ale o tom to asi je.
Trading je jednoduchy - ked ma clovek skusenosti, ale nie lahky - ked ich nema.

Petr,
Uznavam ze zaber MPlayovho clanku a moja reakcia nan sem celkom nepatri a dakujem Tickerovi a Fenixovi za velmi dobru reakciu.

Nelo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Zdravím všechny,

po několika marných pokusech s registrací na woodie foru mi to pokaždé vyhodilo chybovou hlášku a při opakovaném pokusu to nahlásilo, že uživ. jméno nebo adresa je už zabraná. Nicméně ani po několika týdnech nepřišel žádný mail, kterým bych účet aktivoval, tudíž nemohu stahovat a zobrazovat příspěvky. Má někdo podobný problém? Chtěl jsem se obrátit na tamějšího admina, ale ani po několika desítkách minut hledání jsem na žádný kontakt nenarazil.

Budu vděčný za jakékoli nakopnutí.



Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím,

[ital]A předem se omlouvám, [/ital] jestli je muj dotaz již někde zodpovězen, ale zajíma mě, jestli je WoodiesCCI system obchodovatelný stejně dobře pozičně jako ID. (zatím to nemám kde otestovat) a zda-li se dá říct souhrně o všech systémech, že jsou univerzální z tohoto hlediska, protože o mnohých systémech se zde diskutuje bez souvislosti s tím jestli je člověk intradenním obchodníkem či pozičním....

Předem díky.

M.J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Zdravim vsechno woodiesty. Urcite to tu uz nekde je, ale bude to asi nekde hluboko zahrabane.. Uz nejaky ten patek jedu WCCI patterny pomoci indikatoru do MT4. Porad jsem si rikal co ze to jsou za magicka cisla vpravo a ze to urcite budou nejake debug texty, ktere jsou uplne k nicemu. Az jsem se vcera prohraboval slozkou "woodie" na svojem disku a nasel jsem tohle, tak snad to nekomu bude uzitecne. Treba me urcite, pac ja si vzdycky pred zacatkem obchodovani daval rucne carky na OPEN, CLOSE predchoziho dne, a nejvetsi S/R urovne a myslel jsem si, jak jsem na vsechny vyzral a ono uz to asi nekoho napadlo a dokonce to pridal do indikatoru ;)

7147

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Woodieho system som objavil pred 3 tyzdnami a este som len vo faze skumania patternov a testovania ich realtime (ID 5min graf). No dost casto sa stretavam situaciou v grafe ktoru neviem spracovat. Prikladam obrazok na ktorom je zaznamenany vyrazny medvedi pohyb. Mna by zaujimalo ako sa da tento pohyb predvidat pomocou woodies CCI. Ja osobne tam nevidim ani jeden pattern. Este by sa dalo spekulovat v tom zmysle, ze CCI prekrocilo +200 cize je velka sanca ze sa trend otoci a keby clovek dobre polozil SL tak by to aj vyslo. Mohol by mi niekto skusenejsi poradit?

7442

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taita1:

woodieho jsem obchodoval LIVE par mesicu a takovou situaci bych vyhodnotil jako ukazkoveho ghosta. Obecne z tech vsech patternu se mi daril rozumne obchodovat snad jen klasicke "Vecko", ale to takove, ze bylo pod cci50 a nad cci10 a potom prave zmineny ghost s tim, ze ten mi prinasel mnohonasobne vetsi profity nez Vecko. ostatni patterny jsem zavrhl pac Vecek a ghostu je v grafech vic nez dost, tak proc se snazit hledat v nicem neco. Jo a jeste mala rada pro zacinajicich woodistu. WCCI se da obchodovat smysluplne pouze v rozjetem trendu(napr. QII-QIII 08) byl jako stvoreny pro cci, ale kdyz je trh v chopu, tak WCCI generuje spoustu, ale skutecne spoustu spatnych signalu..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to japapatramtara:

zrejme hlupa otazka ale ani po dlhsom premyslani som neprisiel na to co znamena QII-QIII 08.
Este by som sa rad opytal ze ako presne urcit ci je trh v chopu alebo trenduje? Napriklad ten screenshot co som dal. Trh je v chopu ci trenduje? Ja osobne tam vidim ze chvilku ide nahor, potom nadol a zasa nahor proste kazdu hodinu jeden trend. Alebo je trend to ked pol dna ide trh len nahor? Zaujima ma to len preto aby som vedel, ci graf ktory mame na obrazku je ten u ktoreho sa tvori vela falosnych signalov.


to Danny_Jones:

To TLB je zaujimave ale tak by som si ho zrejme nikdy nevykreslil. Ale to bude zrejme tym ze TLB skoro vobec nepouzivam lebo zatial som sa s nim moc netrafil. Kazdopadne zaujimavy jav bol o kusok dalej od tvojho TLB v case 19:40. Nadherne sa dalo vstupit pomocou HTLB i ked prvy vstup (tretie "vecko") bol stratovy, no na druhom sa dal zarobit pekny balik.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...