Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI system


DarkMan

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Miles , to na moderatorovom grafe nie je NT ale MT , co znaci mitten ghost, ale je to len taka vystraha , kedze ghost sa da tazko naprogramovat.

Osobne filtrujem zlr viacerimi sposobmy ale asi najdolezitejsi je mat dobry range resp trend. Ak ste si vsimli ZLR je super pattern ak trh ide, ale ak sme v konsolidacii nadeluje straty ako hrbaty pes. Preto treba vediet kedy zlr nebrat, kedy je konsolidacia, kde su S/R.

Ja neberiem ZLR so zlou LSMA ak sa svoti prilis vysoko, teiz neberiem po vacsine divergencii, po niektorych ano s TLB alebo s velkym poctom CCI bodov, tiez neberiem ak moze nastat famir, vacsinou po CT patterne a pod..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

robikprofik1:
doporučuji ti začít od základu, například si přečíst Komoditní manuál: www.financnik.cz/serial/komoditni-manual-zdarma.html . To co tě zajímá najdeš například tady: www.financnik.cz/komodity/manual/komodity-grafy-zdarma.html nebo tady: www.financnik.cz/komodity/manual/komodity-specifikace-konktraktu.html .
Až to přečteš, tak ti bude také jasné že nezáleží na tom jestli pracuješ se systémem WCCI nebo jakýmkoliv jiným. (Předpokládám, že nemáš na mysli změnu hodnoty indikátoru CCI14 z 20 na 120 ;)).

Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer.

Potřebuju trochu "nakopnout". :-)

Zbacktestoval jsem ZLR se dvěma výstupy (CCI Hook, a prolomení +100/-100 linky). Bral jsem všechny signály, takže výsledky jsou (i když mírně plusové), tak špatné.

Chci teď odfiltrovat ztrátové obchody a tady je má otázka - "Jak to mám udělat?" :-) Myslím si, že bych si měl projet printscreeny všech obchodů a zkusit nakoukat společné "jmenovatele" ztrátových obchodů. Ale jak? Koukám do toho a nevím přesně, na co se zaměřit. Jestli na barvy na CZI, SI, LSMA, nebo na Volume, nebo kde se vytvořilo ZLR, atd. atd. Jsem trošku zmaten.

Zřejmě dostanu odpověď typu "zbacktestuj si sám všechno a uvidíš", ale kdybyste mi aspoň lehce naznačily, jak jste filtrovali vy své ztrátové obchody, byl bych vám vděčen.

Děkuji za jakoukoliv odpověď,

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer Romane,

je to už nějakou dobu co jsem backtestoval ZLR, nicméně zkusím popsat jak jsem na to šel já.

Po prvních pár desítkách obchodů jsem si všiml že ZLR moc nevychází pokud byl předchozí vrchol nad/pod linkou 200. Vzal jsem tužku a papír a dělal si čárky do dvou sloupců Zisk / Ztráta. Koukal jsem jenom na ZLR po vrcholu nad/pod linkou 200 a podíval se kde by obchod skončil při výstupu např. překročení linky 100, nic víc. Po půl hodině jsem měl jasno, poměr 80 % procent ztrát - mám první filtr. Takové ZLR nebrat.

Po čase jsem si všiml, že na cenovém grafu někdy obchoduju proražení nějaké S/R nebo naopak odraz. Přidal jsem si do deníku sloupec S/R a sledoval jak je na tom ZLR při pokusu o PRŮRAZ, ODRAZ nebo MEZI S/R úrovněmi. Vyhodnotil každé zvlášť. Např. průraz: při vstupu do obchodu musí být prostor alespoň 10 ticků, při doteku ceny S/R úrovně posun na B/E.

Nebo: vstupní úsečka je mnohem delší než předchozí. Nebudu vstupovat příkazem market, ale dám limit do třetiny/poloviny vstupní úsečky nebo nebudu vstupovat vůbec.

Atd.

Neberte to prosím jako výsledky backtestů, pouze jako pár nápadů. Věřím že časem vás napadne spousta dalších věcí. Snad jsem vás aspoň trochu "nakopnul".


Ivo

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...