Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI system


DarkMan

Doporučené příspěvky

to taita 1:

z tvého obrázku bych spíše řekl, že trh je v chopu. Pokud se podíváš na čáru (chop zone indicator) na úrovni 100 nebo -100 mění barvu z modré do zelené, pak žluté a nakonec hnědá. Pokud se obecně takto mění barva tak je trh v chopu. Pokud by si chtěl používat napři ZLR tak musíš mít minimálně 3 bary modré nebo hnědé.

Osobně bych se klonil k HTB. osobně bych ten trade nechal být. Zastávám názor, pokud si nejsi jistý co to je tak ruce od toho pryč.

Koukám, že máš NT. Určitě tam najdeš možnost Range bar nebo alt nastav ho na 15 a obchoduj spíše přes tento graf. Ušetří ti spoustu false signálů. Jedná se o novou verzi WCCI, ke které se chystá mauál.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • Odpovědí 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující


Ahoj všem traderům..

Obchoduji intradenne EURUSD, 5M na základě WCCI..Rád bych s kýmkoli porovnal výsledky z Backtestu, nebo realného obchodování..

Při SL 10 pips a PT 25 Pips se za období kveten 2008 - únor 2009 dostávám na tyto hodnoty.Obchoduji od 9 do 12 hod
Průmerný počet obchodů za měsíc je cca 30-40max

Kveten -10 pips
červen +184 pips
červenec +20 pips
Srpen -10 pips
Září +38 pips
Říjen+ 43 pips
Listopad +51 pips
Prosinec + 17 pips
Leden +21 pips
Únor +20 pips

Do techto hodnot je zahrnut spread.. Nerad bych hledal "svatý grál" a proto prosím všechny, kdo mají s tímto trhem zkušenosti o pomoc. Jsou tyto hodnoty " v norme" nebo se ješte dají vylepšit?

Díky, s pozdravem Lukáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Barell: To je absolutne nedostacujici vysledek.. U vetsiny ziskovych mesicu ti staci vynechat jeden dva ziskove obchody a uz jsi ve ztrate.. Na forex se nezameruju, ale to stejne ti napise kazdy. Asi bys mel jeste dost cist a ucit se o trzich, nez se pustis do dalsiho testovani. Promin, asi jsem te odpovedi radost neudelal.. Ale pockej na odpoved zkusenejsich. Urcite te nasmeruji na lepsi cestu. (tu)
Moment, to je z ziveho obchodovani nebo z backtestu? Pak se kdyztak omlouvam, ale i tak je to dle me hodne malo pipsu, ale aspon ze jsi v plusu..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Obchodovat Forex na 5 min grafe pre navacika je najlepsou cestou ako vyamzat ucet. najma s niecim takym ako WCCI. Tiez si treba uvedomit ze od 9-12 je niekedy dost sprav, zvacsany spread, vymetacky etc...Takze odporucam zabudnut na dve veci, EURUSD 5 min (min H4 a vyzsie timeframy) a zabudnut na WCCI
alter

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

matusko332 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Pls.,môže my niekto presne popísať inštaláciu
> WoodiesCCI
> resp.ftrader na XTB trader.//MT trader.
> Už som zúfalý:-(
> Díííky !!!


tady to už jednou je, jednoduchá instalace, je to komplet,
mrkni na to www.financnik.cz/forum/read.php?13,8667,page=272

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 2 týdny později...
  • 1 month later...

pátrám čím bych měl začít. a zjistil jsem že je tu spousta námětů, jenom nevím kterým systémem začít
WCCI mi přijde asi nejvíce propracovaný na rozdíl od pozičního, nebo certifikátů, opcí nebo forexu
poslední dobou je ale příspěvků jako šafránu, tak se chci zeptat - obchodujete ještě někdo WCCI v této době ?
miro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

šukim orim,
myslím, že bys měl začít nějakými základy, třeba terminologií a ujasnit si, co chceš dělat
- co obchodovat - komodity, forex, opce, certifikaty, akcie ...
- jak obchodovat - pozičně, intradenně
- jaký systém - WCCI, FinWin, Triple Screen System, cenove patterny atd atd atd ...

teď tak trochu mícháš hrušky s jablkama ...

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Barell:

Ahoj, testování WCCi jsem se věnoval prvních par měsícu, pak mi došlo, že tento přístup na forexu níže jak na TF15 fungovat nikdy nebude. Woody to taky obchoduje na TF15+, ale osobně mi CCi padlo velmi do oka a chtěl jsem něco na kratší TF, jak píšeš něco kolem TF5 a klidně i TF1 při zvýšené volatilitě, par detailů ze systemu jsem vyhodil, par jsem si jich pridal, všechno je jen ZLR a jeho možné varianty, funguje to celkem dobře. Výsledky posledních dní jsou tady ^^%$^%$$%g a grafy tady %$$%$^%$^$%. Nějaké patterny nemaji s WCCi nic společného, ale jinak je to jen ZLR bud 1 nebo 5, to je podle TF, na kterém jsem to vzal.
Můj nazor je takový, že pokud budeš chtít tohle používat na FX, tak si to budeš muset velmi, velmi předělat ku obrazu svému. Mě to trvalo řeknemě půl roku, než jsem se začal dostávat do výraznějších plusu a to na ten indikátor koukám denně už dva roky :) Ale jde to, tak to nevzdávej !

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to šukim orim
Za prvé si odpověz na otázku zdali chceš být podnikatel, či chceš nabýt rychle peníze. Pokud chceš nabýt rychle peníze, tak si zajdi do kasína, podej sportku, či zahrej skořápky. Pokud se chceš stát profesionální trader, tak si nejprve napiš na papír tyto otázky a dej si na ně odpvěď:
- co je to burza
- co chtějí lidé na burze, a proč
- co je to cena
- co je podstatné pro obchodníky - cena, objem,.........
- co tady chci
- co jsem ochoten obětovat
- pokud nejsem ochoten obětovat maximum, jsem schopen přijmout nemalé ztráty
- jsem připraven na 3-5 let trvdého a poctivého studia, spolu s nemalým množstvím ztrát
- jsem ochoten projít obdobím několika měsíčních zklamání, bez jediného světlého bodu východiska
Až si na to popravdě zodpovíš, tak postupně najdeš cestu. Hlavně se ze začátku vyhni indikátorům, dej si obyčejný třeba 5 minutový graf a studuj jej 3-4 měsíce. Pokud to dokážeš bez toho, že budeš mít tendenci desetkrát za den přepínat na super indikátory, tak máš šanci, jinak ne. Sám jsem udělal hodně chyb, ale respektuji, že každý si svou velectěnou vizáž musí nabýt sám.
Hodně štěstí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Everest Napsal:
-------------------------------------------------------
> Hlavně se ze začátku vyhni indikátorům, dej
> si obyčejný třeba 5 minutový graf a studuj jej 3-4
> měsíce. Pokud to dokážeš bez toho, že budeš mít
> tendenci desetkrát za den přepínat na super
> indikátory, tak máš šanci, jinak ne.

Můžu se zeptat proč doporučuješ nepoužívat indikátory?

Osobně si to bez nich nedokážu představit. Mám navíc i na sobě vyzkoušeno, že člověk je zkrátka "naprogramován" k hledání vzorů a často je vidí i tam, kde žádné nejsou. To mi dělá asi největší problém - rozpoznat, kde vzory nejsou.

Můžu se taky zeptat, jak při analýze postupuješ? Je doporučeno učit se z posledních let z kterých vysledovat charakteristiku, či co nejdelší historii, která je možná? Dají se naučit i pravidla, která jsou univerzální pro všechny trhy, nebo je každý specifický?

radone

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...