Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AKCIE - tipy na obchod


stavodesign

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 589
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jinak jsem u Nokie po zředění na 2 dolarech na akcii, což znamená, že kdyby se chytla a cena akcie se vrátila na nějakých 20 dolarů (což je kolem 30ti procent maxima ... považuji za reálný cíl), tak nejen že člověk vydělá cca 1000% ale pokud bude vyplácet původní dividendy .... nebylo by to krásné? Bylo, neboť bych z každé akcie do které jsem investoval 2 dolary měl 1 dolar (krásných 50%) ročně.
Držím ti palce Nokio, přesun výroby za levnou pracovní silou ti snad pomůže a pak ty kluky šikmovoký přijdu políbit na čelo.
A když zkrachuje? Noa ... příště si vyhlídneme jinou krachující jedničku. Tomu říkám "SPORTKA"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Víte co se mi líbí, ta psychologická hranice dvaceti dolarů u facebooku. Když hodnota akcií klesla na nějakých 20.04 dolarů od kterých se mírně odlepila a teď zápasí s nechutí investorů. No bodejť, kdo by si takové předražené papíry koupil. Čekám na tu svoji 5ti dolarovou hranici a pak si na ně zaspekuluji. Pokud to pod tu dvacku klesne, tak to půjde dolů, bez debat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Třeba já facebook používám i jako uživatel i jako inzerent a ve všech směrech spokojenost. Jako dlouhodobou investici to ale vidět zatím nemohu. Třeba i u té Nokie mám jakousi vizi, kam se lze posunout, co lze zlepšit, na co všechno se může zaměřit, ale u face nevidím zatím nic. Teď je to sice "jediná" pořádná sociální síť, ale konkurence se rychle přizpůsobuje a za chvíli bude mít takovou síť jakýkoliv větší portál. Stejně jako byl velký boom se slevovými portály, teď už je má v portfoliu kdekdo. Ono bude stačit, když se do toho opře twitter a google a trh se začíná pomalinku tříštit. Pro Google je to jen střípek z toho co může svým zákazníkům (návštěvníkům) nabídnout, pro facebook je to jeho život. Čím roztříštěnější bude tento segment, tím pracnější pro mě jako inzerenta bude správa kampaní a v extrémním případě se budou muset nakonec všechny tyto sociální sítě zavázat ke spolupráci právě s Googlem a nabízet reklamu prostřednictvím Google Adwords. Pro mě je Facebook slepé střevo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Možná, že si vrtkavost tohoto projektu uvědomuje i sám majitel a jediným záměrem je zbavit se toho za co nejvyšší cenu. Kdo jiný by mu takovouhle firmu, která je jeden den na špici a druhý den může být zapomenuta, zaplatil? Drobní investoři. Internet už spolikal tolik skvělých projektů, které by sami o sobě nebyly dlouhodobě nic, ale v portfoliu nějakého giganta můžou nerušeně, bezeslávy žít. I když ne na špici, ale mohou žít a fungovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

NOKIA? To myslíte tu neoficiální divizi Microsoftu, co zkouší, kolik lidí si koupí telefon s operačním systémem, který už se nebude dále vyvíjet?

Samsung a Apple bohužel Nokii už dávno pohřbili. Musel by se stát zázrak, aby vylezla zpátky aspoň na 10 USD... bohužel, s telefony LUMIA to dorazili ;-(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den, chtěl jsem založit nové vlákno, ale jelikož zde nemám postnutých minimálně 30 příspěvků, nebylo mi nové vlákno umožněno založit. Kamarád provozuje od ledna 2012 párové obchodování na amerických burzách NYSE a NASDAQ, za ten půl rok je asi +20 %. Když cvaknu do google "párové obchodování", všude se dočtu, že se jedná o robustní strategii, která při relativně nízkém riziku generuje obrovské zisky, řádově 20 - 40 % p.a. , někde se píše i více. Moje otázky na Vás zde zní: Zda někdo z Vás také provozuje párové obchodování, jestli případně znáte někoho, kdo párové obchodování provozuje ? Jestli se jedná opravdu o tak bombastický poměr zisk vs. riziko ? Jaká jsou největší rizika tohoto obchodování ? Dále jsou dle mého na místě i otázky, zda vůbec znáte někoho, kdo párovým obchodováním skončil v mínusu (myšleno v horizontu několika let) a jako uplně poslední se nabízí otázka, když je to tak výhodné, že po tom neskočí všichni ? Banky by si kvůli tomu přece musely urvat ruce... Děkuji za odpovědi a schválně si zkuste cvaknout do Googlu "párové obchodování" a po přečtení několika odkazů zjistíte, že všichni inkasují velké zisky a nikdo si nestěžuje na velkou ztrátu... A to včetně toho, že na několika stránkách nikde nesvítí reklama na tu a tu společnost, která párové obchodování zprostředkovává :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

FejryTejl: Máte zajímavý dotaz se zajímavými postřehy. Osobně "čistokrevné" párové obchody sice nedělám, ale často zajišťuji long pozice short pozicemi (respektive naopak), což je podobné. Obvykle nehlásám dogmata, ale jedno zde musím uvést: výše potenciálního výnosu je VŽDY přímo úměrná míře rizika (to ostatně platí i v ruletě nebo v tipování sportovních výsledků - čímž ovšem nechci tvrdit, že obchodování na burze je gambling). Kdokoli tvrdí něco jiného, je buď zcela mimo realitu, anebo lže. Osobně si myslím, že se zanedbatelným rizikem lze zhodnocovat účet maximálně o 6-7 procent ročně. Myslíte si, že je náhoda, že když se např. státní (ale i korporátní) dluhopisy obchodují s více než sedmiprocentním úrokem, zpravidla se hovoří o "rizikové přirážce" (přesněji řečeno o tak vysoké přirážce, která je pro emitenta likvidační) či o "spekulativním pásmu"? Tím nechci říct, že míra rizika u strategií s reálným potenciálním ročním zhodnocením okolo 30 procent je bůhvíjak nesnesitelně vysoká, to jistě ne. K dvojici výnos a riziko bych přidal ještě třetí proměnnou, a to úsilí, které je třeba při obchodování té které strategie vynaložit (dejme tomu počet hodin, které je tomu třeba denně či týdně věnovat). Jinak Vašemu kamarádovi bych asi neměl důvod nevěřit, třeba měl ale jen mimořádně dobrý půlrok a v budoucnu už to bude o něco horší. Kdo ví... ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Další z milionu variant, která dělá obchodování techničtější a vede k zvýšení četnosti obchodování. Další nespornou nevýhodou je časová náročnost. Není jednodušší nakoupit rozumné akcie za rozumnou cenu s rozumnou návratností a nechat je žít? Vsadím se, že těch 20 procent uděláte také.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

"výše potenciálního výnosu je VŽDY přímo úměrná míře rizika (to ostatně platí i v ruletě nebo v tipování sportovních výsledků - čímž ovšem nechci tvrdit, že obchodování na burze je gambling)."

S tímto tvrzením souhlasit nemohu, protože zrovna u sportovních sázek jsou kvanta příležitostí, kde kurs ani zdaleka neodpovídá podstupovanému riziku. Ruletu myslím netřeba komentovat, tam je to jasné... Rovněž s tvrzením, že obchodování na burze není gambling nesouhlasím, protože myslím, že spíše než k investování (např. koupit nemovitost atd.), má právě k tomu gamblingu, respektive že většina výdělku z držení akcií je způsobena primárně náhodným faktorem a až sekundárně know-how, proto bych obchodování na burze spíše přirovnal k onomu sázení na sport (které se za gambling považuje), avšak i na něm se dá dlouhodobě vydělávat z tržních nepřesností. Víceméně je to tak, že výše kursu odpovídá + - pravděpodobnosti návratu investice, ale neplatí to tak uplně pro každý případ.

"Osobně si myslím, že se zanedbatelným rizikem lze zhodnocovat účet maximálně o 6-7 procent ročně."

Tím zanedbatelným rizikem myslíte jak přesně velké riziko ?

"Myslíte si, že je náhoda, že když se např. státní (ale i korporátní) dluhopisy obchodují s více než sedmiprocentním úrokem, zpravidla se hovoří o "rizikové přirážce" (přesněji řečeno o tak vysoké přirážce, která je pro emitenta likvidační) či o "spekulativním pásmu"?"

Pokud jde o státní dluhopisy, tak tam zastávám hodně radikální názor, že riziko krachu daného státu je mnohem vyšší, než nabízený výnos, respektive stejně výnosná investice se dá nalézt jinde, avšak s mnohem nižším rizikem, než na onom státním dluhopisu (a dle mého názoru to platí pro všechny státy).
Když jsme u těch korporátních dluhopisů, tak nyní vydává Tipsport dluhopisy s výnosem 12 % p.a. a to mi nejde do hlavy, proč by takový gigant a společnost, která je na trhu tak dlouho, měla být financována tak draze ? Znamená to, že jsou "ve větším ohrožení" i prostředky na sázkařských účtech klientů nebo že se vedou odděleně od investic do společnosti ? A dále bych se chtěl zeptat, zda byste i případně uvažoval o koupi těchto dluhopisů ?

"K dvojici výnos a riziko bych přidal ještě třetí proměnnou, a to úsilí, které je třeba při obchodování té které strategie vynaložit (dejme tomu počet hodin, které je tomu třeba denně či týdně věnovat). "

Úsilí do obchodování bylo vynaloženo mnoho, dle mého se jedná minimálně o tisíc hodin. Jinak strategie včetně demo účtů vykazuje tento výnos (cca 40 % p.a.) již po dobu 2,5 roku, pouze poslední půl rok se obchodují již reálné peníze. Nejlépe to asi vystihuje citát: "It's too good to be true". Ani jeden z nás nevíme, v čem může být zakopaný pes, 2,5 roku je již relativně dlouhá doba a na ten počet již proběhlých obchodů, se dá hovořit, že už by ten vzorek mohl mít jistou vypovídající hodnotu. Prostě si to dokonale protiřečí s onou definicí "výnos je přímo úměrný riziku", tady to platí dokonale, protože v tuhle strategii s předpokládaným výnosem 40 % p.a. mám mnohem vyšší důvěru, než v nějaký fond, co dokáže jen slibovat např. 10 % zhodnocení (kterého kolikrát ani nedosáhne) a to jak vyšším výnosem, tak i nižším rizikem. Je to prostě nějaké podivné. Skoro jako bysme našli zlatý důl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...