Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AKCIE - tipy na obchod


stavodesign

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 589
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To: tom_swing

"a za reálné peníze si kupují třeba hnojivo na svoji virtuální zahrádku... winking smiley"

:-)) že si za ty reálný peníze nekoupí raději akcie Monsata. I když pravda že se také potýká s jednou aférou za druhou ... možná to virtuální hnojivo bude nakonec docela dobré řešení :-)))) :o))) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: tom_swing

Do DIS bych šel, sice nic nevyrábí, ale jeho užitek také vidím a děti si hráli, hrají a budou hrát. A jestli tomu tak nebude tak potěš, ale takový zábavní průmysl může ohrozit jedině válka. (A virtuální svět, proto si nekoupím akcie Facebooku, Microsoftu, Applu a dalších ... pojďte vyženeme ty děti do lesů) Hele, fakt se mi ty číla u Walta docela líbí, nehledě na mikrodividendu kterou vypisuje a podporu v podobě "Held by Insiders" a "Held by Institutions". To všechno způsobuje větší stabilitu ceny.
Takže nastřádám nějaké peníze na dividendách a budu čekat na pořádnou krizi a pokles tak na 20 dolarů ... jako tehdá v roce 2000.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Buď jsem lovec dividend a kupuji podíl za nějakou rozumnou částku s tím, že se ho už nepustím a nebo jsem spekulant, a hledám podhodnocené akcie. Co bych měl jako spekulant z akcie, která se prodává za poctivou cenu?
Ty máš určitě velký přehled, až objevíš dividendovou akcii, která stojí za to a spadla alespoň o padesát procent, dej mi vědět .-) Já svůj účet kontroluji tak jednou za půl roku a to jen proto, abych za našetřené dividenky mohl přikoupit další tituly. A pak hledám a hledám ... je to únavné a moc mě to nebaví .-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Můžeš si zkusit třeba pohrát se Screenerem na finviz.com.

Udělal jsem toto: vybrat tituly z indexu S&P 500 s dividendou >5%, které se obchodují pod SMA200 (čili kvalitní akcie, kterým se poslední dobou moc nedařilo) - a vyhodilo mi to 10 akcií:
ETR, EXC, FTR, HRB, LEG, PBI, PPL, RRD, SVU, WIN

finviz.com/screener.ashx?v=341&f=fa_div_high,idx_sp500,ta_sma200_pb&ft=4

(o víc než 50% spadlo FTR)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SVU, ETR, EXC, FTR - moc zadlužené
HRB - se mi líbí, jenže je z oblasti personálních služeb
a vůbec ty ostatní mají také moc velkou hodnotu "Total Debt " ... při prvním průseru budou muset řešit jak samotný průser, tak závazky, které si naložily na svá bedra ...

[bold]LEG ... tuhle jedinou bych vypíchl, ta se mi zdá zajímavá a za těch současných 21 doláčů bych do ní šel. [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Moc malá s velkým poměrem total cash/total debt ... do toho neinvestuju navíc ze sektoru finance. V tomto sektoru jsem udělal jedinou vyjímku, když jsem před 2ma lety nakoupil na svém dně Citigroup - C ... ale to ještě jen za velmi směšnou částku. Teď už vyplatila čtvrtou mikrodividendu, a čísla také nejsou nejhorší. Teď jde jen o to, jak se k ní do budoucna postaví vláda, která do ní napumpovala peníze. Každopádně tam vidím potenciál růstu a pokud se zadaří, tak jí hodlám prodat a investovat do něčeho bezpečného.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Oni se ji budou snažit udržet při životě za každou cenu, což je dobře pro mě. Hele, teď mě ukecávali z Komerčky, abych si zařídil nějaké pojištění, a důchodové spoření a další všemožné spořící blbiny, tak si dokážeš představit, kam jsem je poslal.
Kdybych se rozhodl Komerčce důvěřovat (jakože u nich mám účet :-) nebo dokonce u nich spořit, proč bych si měl nechat vyplácet jen zlomek toho, co bych dostal jako držitel jejich akcií.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...