Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AKCIE - tipy na obchod


stavodesign

Doporučené příspěvky

@Pahyll: já bych měl momentálně dva typy, oba dva bankovní tituly z BCPP (takže spousta lidí mě utrhne hlavu, protože se bojí bankovního sektoru).

1. KB - pro kratší spekulaci bych vyzkoušel KB, má velmi dobré střednědobé swingy a dnešní cena je super.

2. Erste - dnes nebylo co řešit. je u ní čas na první 1/3 z celkové částky, za kterou bych jí koupil. poslední dva roky jsem na ní hodně vydělal:

a. kupoval jsem v roce 2009, za 12 eur a v roce 2010 prodal za 30 eur.
b. v roce 2010 jsem ještě přikupoval za 26.5 & prodal tento rok asi dva týdny před propady za 36 eur.

takže z tohodle pohledu se mi to zdá super. a podívej se na erste operating income, krása a pořád jede dál.

no a jestli se nebojíš víc riskovat, šup na SG nebo BNP. raději bych ale asi zvolil bonus certifikáty namísto akcií, jen kvůli snížení rizika...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 589
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

erste operating income - kde todle hledáš?O riskování mi tak ani nejde - jde mi o investici na dlouhou dobu kvůli slušným dividendám... a pokud počítám správně tak ta by podle toho co bylo a za cenu co je teď dělala něco přes 5 % procent. Vím, že tady je to spíše zaměřeno na intraday Komodity a Forex ovšem na denní obchodování nemám žaludek ani kapitál.
Proto mi jde jako by o investici na stáří - vytvořit si solidní pasivní příjem, reinvestovat a stále přikupovat. samozřejmě kapitálové zhodnocení je krásná třešnička na dortu, proto bych rád na koupil za slušné cenny proto se domnívám, že právě teď se rýsuje stále slušnější příležitost konečně do toho praštit:-D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@pahyll: na bloombergu, mame v prace placeny terminal... osobne pri incestovani na stari bych se za,eril na solidni, konstantni a staly vynos s malou volatilitou. muze to byt kombinace i akcii, ale na trhu jsou i lepsi produkty. v AT nebo DE jsou hodne rozsireny strukturovany produkty, discount, bonus apod. certifikaty, ketry dokazou nakombinovat solidni vynosy.. ja sam obchoduju, respektive simuluju chovani discount certifikatu pomoci futures a opci a cilim vynos kolem 15% procent za rok.

ale pri konzervativnejsim pristupu se da najit system rolovani treba diskontu na mesicni bazi, kde se dostanes na zisk kolem 10% p.a. s tim, ze budes mit uzamceny vynos kazdy mesic kolem jednoho procenta. ideal na stari :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pahyll:

nechci Ti hned z kraje brát iluze,ale prvně by jsi měl trošku vše propočítat.

Máš 50 000,což je na jakýkoli trading totální NIC!!!!!!!!

Pokud by jsi nahodou byl "pan" trader a dělal by jsi každý rok průměrně 20%,tak kupeckýmy počty skoro do toho důchodu stejně budeš muset s touto malou částkou dělat.


Aby jsi opravdu do toho důchodu dělat nemusel,tak budeš muset do tradingu nasypat postupně daleko více peněz,aby Tě trading byl schopen uživit.

Pokud investuješ vše do jednoho titulu,nemáš žádnou diverzifikaci,tudíž to taky není vůbec ok.

Platí čím více peněz,tím menší stačí % zhodnocení=splnění cíle jednodušší.

At se daří.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pahyll:
Jak píše borax, s 50000,- Kč je jakékoliv investování problématické a představa, že ti tahle částka, vhodně investovaná, zajistí důchod, je naivní.
Na druhou stranu, jestli ti je 22, pravděpodobně do důchodu ještě nějaké peníze vyděláš.
Najít v dnešní době investici, která bude pravidelně vydělávat 30 let, to je spíš na Nobelovu cenu než úkol pro běžného smrtelníka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Popravdě jsem očekával tyto odpovědi.
Takže pro vyjasnění:
1. Nemám zájem o trading ale o dlouhodobé investování
2. 50 000Kč je prvotní kapitál tzn dejme tomu na nákup 2- 3 akcií - pouze příklad
3. Postupně budu dokupovat vhodné akcie, dejme tomu každý rok, popřípadě zvyšovat zainvestovanou částku v již nakoupených titulech - opět za 50 000 Kč ( minimálně 50 000 Kč jsem ročně schopen ušetřit )
4. No a cílem by mělo být mít dejme tomu za 30 let portfolio 13 akcií se slušnou a pravidelnou dividendou.

Předem se omlouvám, že jsem to nenapsal hned, ale já nemám zájem se stresovat u monitoru jak se co vyvíjí.
Zajímá mě Value investing proto jsem také přečetl knihu od pana Grahama.
Mimochodem dítě už mám.
Jen mi šlo o tipy na prvotní kandidáty:-D
U Erste počítám s tím, že dividenda nebude ovšem očekávám do dvou let cenu 600 Kč za kus.
A to je jako by druhý pilíř mé strategie
1. Akcie na "stálo" :-D kvůli dividendě
2. Akcie s potenciálním růstem zisku na 3 - 4 roky

No nic ještě jsem na startu a mám toho dost co koumat.
Díky Všem za příspěvky a Hodně zdaru.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dam sem jeden tip
SPIN.pk
zdravotni sektor, konkretne pojistovnictvi a firma nema zatim zadnou konkurenci. management nebere zadne penize, maximalne opce, silny insider ownership,zaroven i insider buys. zakladatel firmy uz v minulosti dostal jednu firmu z pinksheets az na Nasdaq.
jeste vcera sla koupit okolo 70 centu, dneska uz je za 90 centu
spinepaininc.com/Spine%20Pain%20Power%20Point%209-19%20FINAL.ppt
v prezentaci nastinuji rust 50 procent rocne, ja spise ocekavam v nasledujicich nekolika Q az 100 procentni rust. v soucasne podobe by se melo jednat o 5 cents EPS per Q. 4x5= 20 cents EPS, pri PE 10 cena 2 usd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

jen jde o to, zda Vaše taktika "buy and hold" - před několika lety dostatečně výkonná - funguje i dnes a bude fungovat do budoucna ...
Sám vlastním pár dividendových akcií v poměrně velkých objemech a nemám z toho v současnosti příliž dobrý pocit.

Zjistěte si, jak často se mění tituly stock v některých indexech (třeba DowJones - je jich jen 30). Možná budete překvapen ...

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pahyll:
Právě že dlouhodobé investování se mi v dnešní době jeví jako problematické. Souhlasím s kbtm, taky v posledních letech pravidelně inkasuju dividendu, ale určitě to není napořád.
Mám otázky: jak poznáš "vhodné akcie"? Co když se časem ukáže, že vhodné nejsou a investice bude zmařena?

Ohledně stresování u monitoru: neřekl bych, že je to nutný atribut tradingu. Já obchoduju spready a po psychické stránce je to pohoda. A vynáší to mnohem víc než akcie (v % i v absolutních číslech).
Každému sedí něco jiného, tak hodně zdaru s akciemi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pahyll:

najít firmu,která Ti zaručí dlouhodobí potenciál v řádu let není tak jednoduché.Svět se vyvíjí a sektor,který je ted "in" do roka či pár let může být úplně někde jinde(např.internetová bublina v roce 2000-mrkni na historii technologických akcií-to byly očekávání :)
Samozřejmě dají se najít i dlouhodobé sektory(určitě energie,ropa,pharmacie,potraviny-bez toho se asi lidstvo jen tak neobejde).
Ale třeba takové telekomunikace,které jsou ted defenzivní/stabilní(aktuálně dávají tyto společnosti dobrou dividendu) může do pár let vytlačit nějaký "discount" operator,a bude po "stabilitě",čert ví a takových případů pro tuto dobu nereálných může být....
Pokud teda bych za sebe doporučil nějaké konkretní společnosti:
V Praze ČEZ,O2,NWR.
V USA:PGH,XOM,INTC,CVX,NEM,GDXJ,MSFT,PFE,MRK,GSK,JNJ,SNY,NVS,MCD,KO.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Už nevím kde, ale četl jsem článek o akciích "3 na 100 let", a z poměrně rozsáhlého výzkumu vyplynulo, že 3 "nej" akcie na dlouhou dobu jsou akcie firem, které uspokojují základní lidské potřeby, tzn.

* jíst (v článku byly doporučovány akcie McDonalds)
* pít (v článku byly doporučovány akcie Coca-Cola)
* nesmrdět ;-) (v článku byly doporučovány akcie nevím už zda Procter & Gamble nebo JNJ)

Já bych přidal ještě

* nebýt marod (tzn. nějakého farmaceutickýho giganta)
* sex (tohle nevím, jak akciově uchopit?)

Takže, kdybych dal 50000,- Kč na 5 dílů a každý do jedné z významných firem z odvětví "jíst", "pít", "umýt se", "uzdravit se" a "užit si sex"

A TOHLE DĚLAL KAŽDÝ ROK 30 LET (!)

tak mě to na stáří pěkně zajistí, projeďte si statistiky za posledních 30 let, milí kritici ;-)))

Edit: Teď koukám, že borax o příspěvek výše taky doporučuje mimo jiné V USA:PFE,JNJ,MCD a KO. Že by náhoda ???

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...