Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AKCIE - tipy na obchod


stavodesign

Doporučené příspěvky

xzajíc:
To nebyla kritika, jen jiný náhled na věc. A to, že se bude pořád jíst a pít, vůbec neznamená, že konkrétní firma, byť podnikající v perspektivním odvětví, nemůže skončit. A možná nás v příštích třiceti letech čekají věci, které si dnes nedokážeme ani představit.
Já vidím jako jistější krátkodobé obchody. Nicméně ať každý investuje, do čeho chce .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 589
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Akci se dá doporučit téměř jakákoli, která splní podmínku bezpečnostního polštáře, zadluženosti, dividend a pár dalších podmínek.

Dálek pak asi nejbezpečnější odvětví:


* jíst (v článku byly doporučovány akcie McDonalds)
* pít (v článku byly doporučovány akcie Coca-Cola)
* nesmrdět ;-) (v článku byly doporučovány akcie nevím už zda Procter & Gamble nebo JNJ)

Já bych přidal ještě

* nebýt marod (tzn. nějakého farmaceutickýho giganta)
* sex (tohle nevím, jak akciově uchopit?)

jak psal xzajic.

+ můj tip energetika (výroba a těžba)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Co rikate na CellCom Israel?

Price 13.23
Dividend % 21.52%
Dividend 2.85
P/E 4.64
Forward P/E 1.74
PEG 0.51
Payout 73.03%
ROI 20.46%
ROE 299.16%
ROA 14.28%
RSI (14) 23.49

Target Price 83.84
Earnings Mar 15 BMO


Uvidime 15.3. ? Nekde jsem cetl, ze se maji velke spolecnosti delit na mensi, protoze jsou prilis velke (coz je tento pripad) ... muze to mit vliv na dividendu nebo vydelek? Cena akcie systematicky klesa uz nekolik mesicu z 30 USD na 13 USD.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

paja1 Napsal:
-------------------------------------------------------
> xzajíc:
> To nebyla kritika, jen jiný náhled na věc. A to,
> že se bude pořád jíst a pít, vůbec neznamená, že
> konkrétní firma, byť podnikající v perspektivním
> odvětví, nemůže skončit. A možná nás v příštích
> třiceti letech čekají věci, které si dnes
> nedokážeme ani představit.
> Já vidím jako jistější krátkodobé obchody. Nicméně
> ať každý investuje, do čeho chce .

... v pohodě, diskutujeme ;-) Pokud skončí giganti jako Coca-Cola či McDonalds pak nemá investování smysl. Co by se proboha muselo stát, aby skončila Coca-Cola například? Dopad asteroidu?

Obrana je samozřejmě nekupovat firmy ale indexy ;-) i když v případě dopadu asteroidu a podobně to asi vyjde nastejno. Smysl byl prostě v tom, že se DÁ sestavit defenzivní portfolio. S tradingem to pochopitelně nemá nic společného, toto je pouhé investování ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Tak samozrejme KODAK,NOKIA, každá firma má svoju "burzovú životnosť" kedy je titul nezaujímavý a už sa nemá kam uberať. Myslím, že apple môže dosiahnuť závratnej hodnoty po skúpení všetkých akcií na trhu a za strop to určite nebude. Bude stačiť pár správ z raintigoviek ktoré zrazia cenu na kolená a mnohý investori sa ich radi zbavia. Nakoniec keď nebudú žiadne akcie v obehu všetky bude mať firma a určite budú mať vačšiu hodnotu ako dnes. Samozrejme napriek extrémne drahým cenám výrobkov od apple si musíme uvedomiť že kodak také obraty nikdy nedosiahol bol na špici v svojom obore a to mu stačilo. Dnes s miliardami od apple môže firma sa zamerať na hocijaký iný segment stále pod hlavičkou uhryznutého jablka. Práve včera som čítala na etrend.sk článok, že majiťeľia google, sa idu venovať ťažbe platiny z blízkych asteroidov a hľadaniu vody vo vesmíre ktorú budú skladovať a predávať vesmírnym staniciam.

S miliardami dáte podnikaniu úplne iný rozmer čo google, apple majú.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To je jasné, s jídlem roste chuť... Pokud vím, Apple si hodlá založit vlastní televizní stanici. Problém může být v tom, že každá investice je riziková. A nemusí jít ani o asteroidy, jednou z příčin propadu Sony je to, že to přehnali s investicí do 3D televizí (i do jiných věcí, a vedení Sony teď velmi usilovně přemýšlí, jak záběr investic co nejvíc zmenšit...). Navíc Apple se veze na tom, že má velký margin zisku, tzn. jeho výrobky jsou předražené, na rozdíl od srovnatelných výrobků třeba od Samsung (podobně to má třeba Starbucks s kávou...), což je ale velmi vrtkavá věc. Tím nechci nikoho odrazovat od dlouhodobé investice do AAPL, jen varuju před názorem, že je to tutovka...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Když jsem dnes koukal na svoje grafy výnosů z akcií, byl jsem docela spokojen. Na druhou stranu mi graf vytvořil cca tříměsíční rezistenci z které se mi svírá žaludek a to přesně na ceně, kterou se trh snažil prorazit již v květnu r.2010 a v lednu 2011. V brzkých dnech očekávám významný pohyb.

Nakupuji akcie Nokia

Nad Nokií se konečně stahují mračna a pro mě se tedy rýsuje možnost zajímavé investice. Dlouho jsem na tuto příležitost čekal. Internet je sice plný negativismu, což mi napovídá, že bych ještě mohl počkat na malé zlevnění, žel by mělo v brzké době dojít k vypsání dividendy (budou-li na ní peníze) a obávám se, že by to mohlo další propad trochu zpomalit.
Zadluženost firmy je stále ještě v mezích, price/book pod hodnotou jedné, předpoklad budoucích zajímavých dividendových výnosů tam také je, jen se musí trochu vzchopit. Ano, její krok vedle co se týče spolupráce s Microsoftem ji sice něco stojí, ale pro mne je stále jedničkou. Mé okolí je s Nokiemi také stále spokojené.
Já holduji kritickému až paranoidnímu smýšlení a za vším hledám ten pravý důvod ... "peníze". Zatím co se zdá být spolupráce s Microsoftem pro mnohé krok chybným směrem, já to vidím trochu jinak. Chybným krokem může být pro Nokii, ale ne pro Microsoft. To do čeho investuji je ZNAČKA. Nokie je pro mne stále značka "top kvality" a věřím tomu, že pokud by se dostala Nokie do problémů, tak první kdo o ní projeví zájem bude právě Microsoft. Značku "Nokie" by bylo těžké nechat upadnout v zapomění, už do ní bylo mnoho investováno a skrývá obrovský potenciál.
Teď k mým paranoidním úvahám. Já mám podezření, že existují jisté snahy o podhodnocení těchto cenných papírů. Mám pocit, že tlak, který je na tuto firmu vyvíjen jde právě ze strany Microsoftu.

Beraniste

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...