Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

GRAINS - CORN (kukuřice)


vlastas

Doporučené příspěvky

Ááááááááááááááách ANOOOOOOOOOOOO!!!!! ANO ANO ANO ANO ANO!!!!!!!:))))))))

Omlouvám se, ale uff.....:)

Včera jsem otevřel po dlouhé době long pozici CK6 za 2256.... ANOOO!!!!!:)

A dnes ji za 2360 těsně po open ukončil:)

Tluče mi srdce jako nikdy předtím:)))

Chápete ten šok, když máte tak malinký účet, že to stačí už jen na 2-3 obchody, celou noc nespíte a doufáte, že trh otevře alespoň jeden tick v profitu a pak si těsně po open vyšokovaně prohlížíte číslici 500 USD profit???! Myslel jsem, že se někde stala chyba... Každopádně to nekompromisně přelétlo můj nejoptimističtější PT, takže jsem ihned zavřel za Market, přestože si myslím že ještě poroste...

Nikdy jsem ještě neuzavřel obchod v tak velkém profitu a ještě tak rychlý, tak prosím omluvte mé rozrušení:)))))

Dnešní open vytáhla můj účet z velkého průšvihu:))

Z velké části díky tomu, že jsem se poučil z předchozí vlny neúspěchů zaviněných totálním selháním disciplíny. Tento obchod jsem naplánoval a do puntíku dodržel...tedy až na to uzavření, které celkem výrazně přelétlo můj PT:))

Jdu slavit:))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 305
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To TJ:

Zdravím, gratuloji, na druhou stranu si dovolím malou výtku, ale spíše v dobrém... Dnes se zvěveřjnila v USDA obilninová a olejninová zpráva (dnes odpoledne), zprávu zveřejnilo Americké ministerstvo zemědělství a zpráva se týká velikosti osetých ploch pro rok 2006 a oučasně bude uveřejněn odhad stavu zásob obilnin a olejnin. Jak je vidět na dnešním open, pěkně to pohnulo s trhem... V tomto případě to vyšlo, ale pro příště pozor, taky to mohlo otevřít 500 USD pod SL....:))...

----------------------------------
Odhady:
Odhad analytiků hovoří o tom že v marketingovém roce 2006/2007 bude osázeno 80,5 mil akrů kukuřice, což je v souladu s rozsahem velikosti 80,1 až 81,0 mil akrů. V loňském roce bylo kukuřicí osázeno 81,8 mil akrů.
----------------------------------
Výsledky:
ODHAD OSETÝCH PLOCH 2006/2007

USDA Mar 06, průměrná velikost, rozsah, osázeno v r 2005

Kukuřice: 78.019 80.576 80.091-81.000 81.759


ČTVRTLETNÍ ODHAD ZÁSOB
USDA Mar 06, průměrná velikost, rozsah, USDA Dec 05, USDA Mar 05

Kukuřice: 6.987 6.987 6.942-7.057 9.813 6.756

----------------------
Vlasťa


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny!

Jsem dva týdny v papertradingu a také jsem 29.3. papírově šel do long pozice v CK06. Poté, co jsem včera na grafu uviděl gap jdoucí mým směrem, radost se ve mně smísila s provinilostí. Hned jsem věděl, odkud vítr vane a začal se shánět po reportech a našel jsem.

Jak píše Vlastas, nesledování reportů pro pozičního obchodníka dokáže zasadit pořádnou ránu nejen účtu, ale především psychice. Přestože se na mě po uzavření pozice smálo 550 dolarů, u gapu jsem si nakreslil červený vykřičník - takhle ne, kamaráde!

Pro příště vím, že i pro swingového obchodníka je zásadní sledovat fundamenty a v budoucnu se vystříhám podobného poklesku.

Jinak mám dotaz: ve svém papertradingu počítám se slippage 2 ticků (CORN). Může mi prosím zkušenější obchodník poradit, kolik dělá slippage u slušného brokera v praxi? (a nakolik se liší pro různé komodity?) Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BOML:

Podle toho, jak se zrovna trh hýbe. Když je příkaz odbavován při takovém tom (v kukuřici častém) dlouhém převalování mezi 3-4 ticky, většinou není slippage žádná, nebo jen 1 tick. Ale když se příkaz odbavuje v nějakém větším a rychlém pohybu, můžou to být třeba 3. Předevčírem jsem zrovna nedostal slippage při vstupu vůbec žádnou a při výstupu (market) 50 USD, ale to bylo hned po open kdy musí být na parketu obrovský bordel, zvlášť po reportu. Cena navíc skákala každých 5 vteřin.

Horší je třeba pšenice, tam občas dostávám takovou slippage, že bych brokerovi nejraději strhnul komisi:). Asi před dvěma týdny mě stála jen slippage ve dvou obchodech (2x RT) v pšenici 112 USD, ale to se trh opravdu hýbal... Není to asi brokerova chyba, ten příkaz je na pitových trzích odbavován "ručně", takže to nějakou dobu trvá. Někdy zadáš příkaz koupit za market, když je cena třeba na 2304 a když se ti ihned po zadání příkazu objeví potvrzení o zadání, už na něm stojí Last tick: 2310...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za rychlou odpověď, takže můj papírový slippage u C je v pořádku. Dík i za pšenici, věřím, že se slippage dost mění s komoditou, takže je třeba si na to dát pozor.

Také se přidávám ke gratulaci k dobrému obchodu, každý úspěch pozvedne mysl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cavte,

myslim ze informácie ktore boli zverejnené v reporte, commercial už dávno vedeli, lebo keď pozriete COT zo 14.3.06 kde na ich strane pribudlo 13 401 long pozíc a kleslo o 3591 short pozic, začalo byť jasné kam trh pôjde a COT z dňa 21.3.2006 všetko potvrdil - na strane commercial pribudlo ďalších 18 577 long pozícii a kleslo o 25 071 short pozícií.
Pričom špekulanti - noncommercial v uvedenom reporte znížili svoje dlhe pozície o 25 185 a navzšili krátke o 33 871.

to greenhorn, dik za ukázanie krás COT reportu, tie zmeny smeru trhu sa fakt dajú krásne predpokladať, aj keď to chce niekedy čas.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vida, další indicie ke včerejšímu pohybu...

Podle toho, co jsem četl, považuju COT za dobrý ukazatel směru trhu. Pokoušel jsem se do něj rychle proniknout, ale jeho pochopení se ukázalo být dlouhodobou záležitostí, takže se zatím soustředím víc na TA a trochu i EW. COT hodlám zapojit do svého systému, ale vše chce svůj čas.
A k Tvému postřehu, jurie, zřejmě bodejť by COMM neznali informace z reportu, když podkladem pro něj je jejich vlastní produkce. To mi jen potvrzuje cenu COT a bude pro můj OS jistě přínosem. Díky za inspiraci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gratuluji také TJ k profitabilnímu obchodu.
Já jsem 29.3. otevřel na papíře long pozici a jsem teď také v profitu 587 dolarů. Souhlaím, že to půjde nahoru. Proto posunuji SL na páteční close a vyčkám. Předpokládám podle EW, že se dostaneme k hodnotě kolem 250 a tady budeme uzavírat profit kolem 1500 dolarů.
Nebo mne to vykopne na SL.

Přeji všem dobré obchody. Petr.

Já mám jinak raději spready, ale tady mi všechny otevřené pozice padly do mínusu a čekám na další vývoj. Proto mne potěšila v tyto chmurné dny alespoň kukuřice. Zítra si koupím popkorna i když ho moc nemusím.....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vinter: Děkuji:) Samozřejmě to záleží na Vás, ale já bych po takovém pohybu v pozici přes víkend nezůstal. Dělám to velmi nerad i když jsem profitu a trh jde jasně mým směrem. Možná ještě také půjdu long, ale teprve až trh potvrdí proražení té dlouhodobé bariéry, u které to v pátek docela přesně otočil... Do té doby to vidím spíš na short.

1151

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den, Diskuze trochu uvadá, přihodím něco na oživení.... V pátek jsem završil můj demo obchod na Cornu CN06. Vstup nad úterní High 246,75. Výsledek: vstup ve středu na 247.00, výstup v pátek na PT na 254.00 (zisk 7 bodů, tj, cca 350 demodolarů). Obrázek přikládám. Přeji hezký den Zbyněk

1213

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...