Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

GRAINS - CORN (kukuřice)


vlastas

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 305
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím,
myslím si, že je jedno kdo odpovídá. Luboš píše rozumně a dává prostor pro diskuzi. To si myslím, že je fajn.

Luboš mi napsal, že bych si měl ujasnit úlohy jednotlivých stran.

Zkusím to popsat, ale přitom očekávám diskuzi na toto téma. Vím, že už tady na toto téma se jiskřilo názory, zkusme to znovu. Pro příklad komodita - Corn


Commercials:
- výrobci komodity (velcí producenti - prodat komoditu nebo si zajistit současnou cenu do budoucna)
- spotřebitelé (př. velkoprůmysl potravin a krmiv, výroba lihu - nakoupit komoditu nebo si zajistit současnou cenu do budoucna)
- hedge fondy (pojištění cen - (zprostředkovatel pro menší producenty a spotřebitele) smluvně zajistí nákup a prodej komodity za určitou cenu a přitom se sám zajišťuje přes opce a futures.

Speculants:
- Large - komoditní fondy (spekulace s cizími penězy na růst nebo pokles)
- Small - "to jsme my" (spekulace s vlastními penězy na růst nebo pokles)

Můžeme prodiskutovat, jestli úloha výše uvedených hráčů, je popsána správně jak z pohledu účelu a logiky. Pokud se na tom shodneme ;). můžeme probrat vlivy jejich působení na trh a cenu.

Přeji hodně úspěchů
Ivan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Připojím se k tomu co píše Johan.

Úlohy jednotlivých hráčů vyplývají jasně z jejich podstaty. COM se zajistit. Což samozř. souvisí také se ziskem, penězi. U ostatních snaha vydělat peníze. COM obchodují přímo s komoditou, kdežto pro ostatní je strašák FND a LTD.

K vlivům jednotlivých skupin na cenu si myslím, že není rozhodující kdo obchoduje, ale v jakém množství (už jsem se o i zmiňoval) a dále jak to DĚLÁ.

To co mě vyplývá z vývoje Cornu, který více sleduji (pár posl.měsíců) VELMI jednoduše řečeno:

COM se ceně spíš přizpůsobují (do určité míry). Pokud je cena vysoko logicky prodávají a pokud je nízko tak nakupují.
Large se často snaží pohnout s trhem (nebo mám pocit že jsou to oni kdo často žene někam cenu) aby se jim hýbali obchody (je to samozřejmě složitější).
Small se snaží si taky trochu urvat a někdy je jejich podíl dost významný (což někdo podceňuje) a jak je často psáno bývají na špatné straně. To momentálně u Cornu není vůbec pravda.

Velký rozdíl mezi nimi např. je, že Large a Small obchodovat nemusí. Pokud se jim trh nelíbí tak prostě neobchodují a jdou jinam. To jistě nejde u COM kteří jsou na danné komoditě závislí.

Takže jde o to sledovat jak se s pohybem ceny hýbou jednotlivé pozice hráčů.

Je zajímavé jak podceňovaní Small již cca 6 týdny drží stejné množství Short (a to v objemu více než Large Long) a teď se trh obrátil jejich i mým směrem.

Řekl bych, že v přístím COTu uvidíme jak Large likvidovali své dlouhé pozice a samozř. COM Long jak nakoupili.
Myslím, že podle posledního COTu je jasné, že Small zareagovali lépe protože stav jejich čistých pozic směřoval lépe než u Large. Rozhodně je to zajímavé.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všichni,
podle toho, jak se graf kukřice vyvíjí za poslední tři obchodní dny, tak teď už se asi moc nedá koukat na poslední COT. Bral bych ho už jenon jako určité vodítko pro hodnocení současné situace - tj. po pondělním obchodním dnu 20.3.
Hodně zajímavé je Volume z pátku a pondělí - přes 100 000. Pokud zafungovala psychologie davu a spekulanti se jdou hodně short, pak je dobře a už jsme se z toho COTu i něco naučili....
Pouze spekuluji, že se vše vyvíjí v duchu posledního COTu. Tzn. Spelulanti short a mohla by se tam už objevit i likvidace dlouhých pozic. COMM - přesně opačně.
Ahoj všem. Greenhorn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím kolegy...
Moc jsem čekal na páteční COT. Asi se shodneme všichni, že nejdominantnější je obrat v chování velkých spekulantů. Nejenže houfně uzavírali pozice, ale aktivně otevírali nové na straně short. A to tak moc, že se dokonce znovu po nějaké době navýšilo OI. To by měl být jeden ze signálů, který potvrzuje down trend (jestli tomu dobře rozumím).
To že prodejci zůstávají mimo hru a nákupčí začínají být aktivní jen logicky dotváří rámec celé situace.
To co je cenné je, když se podíváte zpět , jak otočení trendu signalizoval COT. Před třemi týdny už přestaly růst pozice velkých spec. , začalo se snižovat OI, a long comm zaujali pozici vyčkávání ( v očekávání nákupů za lepší cenu).
hezký víkend Vám přeje Luboš

To Johan : už jsem na tvůj poslední příspěvek nereagoval, protože mě zastoupil Alec. Jen bych doplnil : Podle mého názoru hedgeové fondy jsou ( v číslech COTu) zase jen comm. Vůbec bych je při úvahách nevyčleňoval. Ale třeba tento můj názor odráží jen moji nezkušenost...???

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pozdravujem vas pani, v tejto diskusii som po prvy krat a vidim, ze tu dost diskutujete aj o pouziti cot pri zostavovani trading planov. Sam som sa tejto problematike cot zatial velmi nevenoval ale rad sa priucim. Moj trading plan staviam na poziciach ktore popisujem nizsie, teda leveloch ktore su z technickeho hladiska dolezite ako pre short term tak aj mid term trading plany. ck06: Na charte vidime korekciu do up trendu po niekoko mesacnom down trende. Cela korekcia pracuje na spodnej cervenej major line. Na tejto line nam vznikola cast patternu head and shoulders, ktory je v takomto postaveni teda down trende a nie v inverznom tvare povazovany za continuation pattern a teda naznacuje pokracovanie down. Short term pohlad: kedze major line je zaroven aj neck line uvedeneho shs praca na nej nam dava dobry potencial pre zahajenie pozicii. Vidime tmavu klesajucu line ktorej brejk nam prinesie dobru poziciu na zahajenie long nakupov. Cielova oblast je zo short term hladiska oznacena ako rezist area. Dalsie zahajenie long pozicii je vhodne az po jej breaku az cez cervenu down line. V opacnom smere bude dolezity break mojor line co na da signal pre otvorenie short term short trejdov az do oblasti 208 - 210 kde je bottom chartu a teda aj potencial support. Takze odporucam sledovat ako bude pokracovat praca na major line a ako dojde k otestovaniu rezist area na urovni 230. good trades gurky

1116

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Luboši,
si říkám, že je to skoro výzva...Dáma teď moc nediskutuje...Zkoumám COT, překládám si z angličtiny materiály o něm, ale moje hlavní úsilí je zaměřeno na jednoduché využití jeho indikátoru a vytvoření systému na jeho základě plus jištění opcemi (viz tvoje doporučení) ale zatím o tom vím strašně málo, potřebovala bych víc času pro teorii i pro praxi. No, jako každej tady. A k tomu ještě neutuchající zájem o spready. Takže až budu mít nějaké výsledky, dám vědět, zatím to není nic moc. No a k té kukuřici, já se vlastně snažím vyvarovat předpovědím kam půjde trh, protože buď mám systém a na základě signálu, který mi dává a který mám zbacktestovaný beru obchod, nebo neberu a osobní úvaha kam půjde trh je v tom případě irelevantní. No a ten systém zatím nemám. Já taky vidím, kam jdou Comm a Larg a tak, ale to není návod, který vždy funguje jednoznačně pro malého spekulanta a pouze na něm se nedá bezhlavě stavět. Musí se k tomu přidat MM a RRR a všechny ty další písmenka, prostě ten systém. To tady všichni víme. Včera jsem byla na "Eliotovic vlnkách", bylo to zajímavý, ale nic pro mě. Ještě dneska vidím vlny úplně všude a furt je počítám....
Hezké dny, dobré obchody, Iveta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den

Technické vykreslení jak od gorkyho tak od robopola se mi velmi líbí, ve své podstatě oba spekulují na růst což bych velmi rád doplnil fundamentem:

(27.03.2006 16:46, )
Kukuřice a sója by mohly během tohoto týdne poprvé za poslední měsíc vzrůst. Vyplývá to z výzkumu provedeného agenturou Bloomberg dne 24.března mezi 22 farmáři, poradci a obchodníky. Celkem 14 z 22 oslovených odborníků doporučuje nakupovat kukuřici a 13 jich pak doporučuje sóju. Za poslední týden klesla kukuřice o 1,2 procenta a za poslední měsíc pak o 8,4 procenta. Sója si za minulý týden odepsala 0,5 procenta a 5,3 procenta za minulý měsíc. Robert Rodrigues, brazilský ministr zemědělství, varuje, že národní úroda sóje a obilnin může být letos o 20 procent nižší a to především v souvislosti s posilujícím realem, který výrazně snižuje hodnotu exportů. Podle Troye Steela, analytika společnosti LaSalle Futures Group, povedou obavy z menší úrody v Jižní Americe během následujících týdnů na těchto trzích k vzestupu. Analytici navíc očekávají, že americká vláda sníží svůj odhad osetých ploch o asi 2 procenta kvůli vysokým cenám hnojiv, které farmářům zvyšují ceny vstupů. Americká úroda kukuřice tak může být nižší než v předchozích rekordních letech. Květnová sója obchodovaná na burze Chicago Board of Trade ukončila minulý týden poklesem o 2,75 USc na 573,75 USc za bušl. Květnová kukuřice pak klesla taktéž o 2,75 USc a uzavřela týden na 218,75 USc za bušl. Podle Rodriguese ztratili farmáři v Brazílii za poslední dva roky téměř 14 miliard USD kvůli posilující domácí měně, rostoucím cenám a suchu. Od května 2004 posílil real oproti dolaru téměř o 50 procent. Tento vývoj výrazně snížil výnos z exportů. Za poslední dva roky navíc klesla cena sóje o více než 40 procent, což ještě více zhoršilo situaci zemědělců, která je podle Rodriguese nejhorší za posledních 40 let. Impuls ke vzestupu může kukuřice dostat i ze strany amerického ministerstva zemědělství, u kterého se očekává, že 31.března sníží odhady ploch osetých kukuřicí. Příčinou je vysoká cena zemního plynu, která zvedla cenu hnojiv na rekordní úroveň. Podle průzkumu časopisu Farm Futures se čeká pokles ploch osetých kukuřicí o 2 procenta ve srovnání s loňským rokem.

To Gorky:Jinak to co popisujete,už se "dost podobně" odehrálo v pomerančovém džusu,jde to vidět na grafech OJH06 a taky na květnovém OJK06.
Teď už jen čekat na signály pro vstup, mnoho $$$ přeji všem Bushman

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...