Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

GRAINS - CORN (kukuřice)


vlastas

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 305
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

No zhladiska elliott wave sa trend vyvoja kukuricae javi ako korekcia (4 vlna), nasledne 5 long zaverecna vlna impulzu. Za 02/2006 az po 07/03/2006 z udajov COT signalizuje realativne zvyseny predaj COM- short, podporeny small špekulantami, naopak na strane long su velky špekulanti (formacia zaobleneho vrcholu). Z dat COT- 07/03 je relativny pokles aj na strane aktivit COM- short aj long- spekulant. Musime si pockat do piatku na novy COT, kde podla mojho nazoru sa zacne nova vlna optimizmu velkych spekulantov v long trende a na oplatku aj zvysenie aktivit COM- short, cim sa rozhýbe trh znova na sever:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jsem se podíval na dnešní vývoj u CK06 a pro mě je to víc než dobré. (škoda jen pap.)

Odolal jsem cukání přitáhnout více SL, takže jsem stále SHORT od 28.2.

Zvažuji po dnešním dni SL přitáhnout nad dnešní H. Uvidíme co se ještě bude dít.

P.S. už jsem potřeboval nějaký dobrý obchod, můj sim.účet se pomalu tenčil.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dodrý den Na minisrazu v Brně jsme s Vlastou probírali kukuřici,předpoklad byl takový,že jsme uvažovali o dvou psychologických bariérách,které jsou vykresleny v grafu,kdy spekulace vycházela z toho, že dojde k proražení první bariéry na 227´4 a trh se potom odrazí od druhé bariéry na 225´0, situace se všek vyvinula poněkud jinak,proražena byla i druhá bariéra což pro mne znamená vstup do trhu,který se samozřejme zatím vyplácí.Směr trendu potvrzuje i fundament. zprávu jsem náhodou našel brouzdáním po netu: 17.03.2006 10:49, č. 7304) Spekulace o silných dešťových srážkách na americkém středozápadě, které by mohly zlepšit úrodu obilnin a olejnin, včera srazily ceny kukuřice, sóji i pšenice. Květnová sója klesla o 8 bodů na 576,25, květnová kukuřice klesla o 4,75 bodu na 224,5 a pšenice o 9,25 bodu na 352,75. Většina polí od Arkansasu po Michigan za uplynulých 30 dní podle Midwest Regional Climate center v Illinois obdržela až třikrát více dešťových srážek, než je obvyklé. Od prosince loňského roku do konce února ceny kukuřice a pšenice silně rostly zejména pod vlivem poptávky ze strany institucionálních investorů. Za toto období cena pšenice stoupla o 12 procent, kukuřice o 10 procent. V březnu zatím pšenice s dodáním v květnu klesla podobně jako květnová kukuřice téměř o 6 procent. Kromě vlivu počasí působí na tento sektor i obavy z poklesu poptávky ze strany chovatelů drůbeže, kteří využívají kukuřici a sóju jako krmivo. Mnoho příjemných obchodů přeji všem Bushman.

1058

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chtěl bych všechny, kteří si pohrávají s údaji COTu upozornit na zajímavou situaci tu v cornu. Mnohokrát tu zaznělo, jak se malí spekulanti "vždy" mýlí. V cornu je už cca 14 dní zřetelný down trend a podívejte se , kdo je na špatné straně ! (Malí "hloupí" spekulanti to nejsou !). Myslím, že to jasně dokazuje, že žádné "VŽDY" v komoditách neplatí ! ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
je pravda že Spec small jsou short, ale :D oni jsou na straně short od 3/05 pořád!!! Je asi potřeba se podívat co dělají Com. JA vidím, že zavírají short pozice. Kdo hýbe s trhem?? Myslím si že COM. V některém vláknu jsem četl, psal to Radim, že z pohledu EW půjdem na sever. Já to sice ještě na EW nevidím (začátečník), ale v COT signál je. Spec large snižují long a Com snižují short. Jaký bude dopad těchto pohybů?

Přeji hodně úspěchů
Ivan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj Ivane,
short comm zavírali pozice, protože se minulý týden fyzicky plnily březnové dodávky. Týden před tím zase expirovaly opce a redukce může být výsledkem opčních spekulací comm. S trhem hýbou úplně všichni a úplně stejně.
Zeptám se tě, Ty znáš nějaký důvod , proč by comm ( producenti a spotřebitelé) , kteří se jednou zajistí nákupem (či prodejem) měli předčasně ukončit svoji pozici ?
Zdraví Luboš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Luboš:

jasně, je to logická otázka. Dík za ní, aspoň mě to nenechá ukolébaného v klidu. Souhlasím s tím, že Spec large a Comerc jsou protipoly, které hýbají s trhem. Ale ještě tu máme hedge fondy (Comerc), kteří poskytují služby (zajištění - pojištění ceny). A ty jdou i proti fundamentům - šílené krávy, nadúroda a otočí trend na sever (záleží na poptávce - přání zákazníka??). Zde se trochu stírá rozdíl zařazení komoditních a hedge fondů, kteří jsou soupeři z pohledu COTu, ale v podstatě dělají to samé a nám do toho vnášejí chaos. Moje vysvětlení je asi takové, pokud na straně Comerc se long nemění, ale short se snižuje - mají v tom prsty hedge, kteří udělali obchod s Spec large.

Píše o nich Larry W. v knížce o COTu. Nemám ji celou přečtenou, zatím čtu kapitoly, které mě zajímají nejvíce, abych byl co nejdříve v obraze, a pak si ji v klidu přečtu celou. Zatím z těch střípků se mi skládá mozaika. Třeba to vidím jinak, než autor předpokládal, ale informace hned zkoumám na grafech. Doporučuje sledovat poměr Comerc short proti OI. Na této informaci se dá nejrychleji predikovat otočení pomyslného tankeru. Snažím se být tredový obchodník, a tak se chci dostat jenom k delším trendům. Myslím si, že v kombinaci s EW by to mohlo jít (myslím, že Robopol o tom psal také v jiném vlákně). Mám se ještě toho moc učit :D.

Přeji hodně úspěchů

Ivan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Ivane,
jsi šťastný člověk, že si můžeš přečíst L.W. v originále. Já se musím nejdřív naučit anglicky. Přesto bych ti poradil, ujasni si co přesně chtějí v trhu long comm , short comm a noncomm. Jiní hráči tam nejsou !!!
Ps. I já se musím ještě moc učit...Jen hlupák si myslí, že ví úplně všechno ...
Luboš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To luboš:

Toto mi nieje napr. jasne Hedges (com), neviem niekde som cital ze v tabulke COT nemozes byt spekulant a zaroven commercial - teda co ma do cinenie fyzicky s komoditou(producenti, spotrebitelia), iba ak by sa jednalo o inu komoditu, to znamena ze v inej mozes byt terbars spekulat. Narazam na tvoje uvahy ohladne hedges (commercial). A dalsia vec neviem ci to nie su iba spekulacie o rozliseni hedges v (commercial) ako si uviedol s poklesom short.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Robopol : ahoj, já se ti přiznám, že nejsem poziční obchodník a COT vnímám spíš jako hobby. Je příjemné vědět co se děje v trhu. Osobně nevidím nic co by bránilo producentovi nebo spotřebiteli, aby kromě zajišťovacích operací dělal i čistě spekulativní obchody z jednoho prostého důvodu : on zná velice dobře trh. Na druhou stranu si myslím, že jeho prvotní úloha je se zajistit. Do spekulací se comm pouští , pokud otevírají pozice v opcích ( a součástí opčních strategií mohou být i krycí kontrakty futures). Takže výsledkem je , že to neřeším, protože se nechci zbláznit. Za comm vnímám zajišťovatele, kteří se zajistí a mají vystaráno (drží pozici dokonce) a noncom spekulují nahoru dolů.
nevím , jestli jsem ti odpověděl na vše co jsi chtěl ? klidně se ještě ptej...
Luboš

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...