Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobry den tradery
Rad by som sa opytal na velkost jedneho kontraktu v trhoch [bold]TF [/bold], [bold]ES [/bold] a [bold]NQ [/bold]
Vsade citam ze niekto ma zist X dolarov na kontrakt alebo ze obchoduje X kontraktov ale zatial som nikde nenasiel aku hodnotu maju tieto kontrakty [ital]budem vdacny komukolvek kto mi to vysvetli lebo mi to dost vrta v hlave [/ital] :)

[ital] s pozdravem[/ital] [bold] filip44[/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
rad bych se s ostatními kolegy začátečníky podělil o pár "pomůcek" při studiu z absolutní nuly:)

1/ cenná rada od jednoho zkušenějšího kolegy přímo z tohoto vlákna: Přečíst si po komoditním manuálu zdarma také celý archiv článků a nejlépe odzadu (články jsou ve skvělé logické posloupnosti, dalo by se říci takové instantní spektrum finančnického vzdělání a opravdu klobouk dolů autorům:)

2/ mě osobně při pročítání a tvorbě poznámek plně vyhovuje cloud Google dokumenty, tedy člověk může studovat odkudkoliv a z kteréhokoliv pc a online si tvoří poznámky, obrázky myšlenky a odkazy na jedno místo opět odkudkoliv dosažitelné a vzhledem k platformě snad i neztratitelné:)

3/ po přečtení archivu (uff, opravdu dlouhá ale vzrušující záležitost) vřele doporučuji "export" myšlenek, odkazů a nápadů do již konkrétního návrhu obchodního systému, zde autoři webu doporučují onenote, který je sice super ale bohužel ho nemám legálně k dispozici, tedy pro uživatele linuxu doporučuji poznámkový systém Basket, který je sice mnohem jednodušší než onenote ale stále výborně použitelný

4/ no a před "nakoukáním" grafů (s kterým právě začínám paralelně spolu s tvorbou OS v Baketu) mě pro pochopení logiky trhů opět moc pomáhá rada od zkušenějšího kolegy přečíst si knihu Dlouhodobá tajemství krátkodobých obchodů od Larryho W. po která už alespoň trochu tuším na co vlastně v grafech koukám

5/ jelikož ve svém zaměstnání čas od času potřebuji analyzovat/vyhodnocovat obecná data ve větším množství a bohužel nejsem profesionální programátor tak mě napadlo využít stejné nástroje i na cenová historická data pro ověření např. myšlenek z Larryho W. knihy. Doporučuji tedy pro IT lidi použít programování v PHP či ideálně C. Ohromě ušetří čas když si jednoduchým programem obsahujícím jen textové a matematické funkce projedete měsíce dat pro vyhodnocení například vhodnosti dne v týdnu, hodiny v dni, souvislosti cenového rozpětí a S/R v grafech..., či jen pro ověření že načtené informace opravdu fungují.... osobně toho hodlám využít při backtestu.

Tomáš

...kombinace pouze času a úsilí jako hlavní investice spolu se zábavou se mi na tomto businessu opravdu líbí...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sakra nie tak som to chccel...no nevadi

asi by nam zaciatocnikom dost pomohlo kedy sa nasiel niekto schopnejsi a pomohol nam s rozlustenim popisu komoditnych kontraktov ...vysie som vlozil popis kukurice z www stranky CME...mna osobne zaujima ze aky symbol mam brat v uvahu ak chcem obchodovat kukuricu na niektorej z brokerskych platforiem...

dik za radu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mám otázku, která je zcela dobrovolná, zajímá mě kolik z Vás se aktivně živí tímto bussinesem. Tedy kolik z Vás je full-time treader ? A jestli jste do této úrovně tzv. finnanční nezávislosti dospěli kvůli stránkám finančnik.cz
Je to čistě z osobní zvědavosti, napadla mě tato otázka po přečtení příspěvku, kde byla rozebraná úspěšnost v tomto stlyu obchodu. Díky

S pozdravem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chtěl bych se zeptat jak je to s těma komisema za obchod. dejme tomu že otevřu obchod a pudu v pozici 4 dny a komise je třeba 35USD tak je to 4*35= 140USD takže třeba budu mít zisk 500 a zaplatim 140 USD ju ? nebo komise je jenom za obchod a za držení přes noc se platí vzlášt jiná cena ? :) nebo to je ruzně ? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...