Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

Dobrý den, zkouším před backtestem hledat v minutovém grafu NQ DT/DB a odhadovat potenciál obchodu dle nejbližší S/R pro odhad RRR http://www.financnik.cz/komodity/financnik/risk-reward-radio-intradenni-obchodovani.html, ale v naprosté většině případů mi vychází RRR horší než 1:1, tedy nejblyšší S/R je blíže než ST nad high vrcholu formace, měl jsem zatím smůlu na "RRR" slabé formace, nebo jsem něco nepochopil? Děkuji za názor, Tomáš

12396

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

mtomas111 obchodujes do protitrendu, vsimni si aku ma trh velku dynamiku smerom do longu a ty beries DT proti nemu

formacia sama o sebe nic neznamena ked nevies citat trh, co sa na nom deje. prejdi si vlakno Price action, tam je to vysvetlene dostatocne, ake je kontraproduktivne brat protitrendove signaly

druha vec je ze vela ludi na DT a DB vstupuje prave tam kde ty vystupujes. ten potencial pri formaciach byva ovela vacsi. ten si stanovujes len ty sam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mtomas111, se SR je ten problem, ze neni tezke je videt vsude.. :) Pro zacatek bych ti doporucil se co nejvice vyhnout subjektivnimu posuzovani ruznych okolnosti. Zkus napred pro SR pouzit pivoty a high, low, close min dne. Napred je dulezite naucit se drzet disciplinu v live obchodovani. Nebo si muzes postavit system, ktery s nimi pocitat nebude vubec..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

studiu DT/DB ve spojení s SR úrovněmi jsem se věnoval jako první a musím ríct, že RRR vycházelo vždykcy velmi pěkně. Potenciál který uvádíte v příkladu jsem nikdy takto neuvažoval. Nutno říct, že každý obchodník vnímá formace jinak, nemůžu ani říct, co je špatně co dobře. Poradím jen, jak bych tuto situaci bral já, třeba vám to pomůže v dalším studiu.

Stop-loss a s ním spojený risk vnímám jako první. SL bych dal nad formaci DT, tedy o pár ticků nad vámi zadany SL. Vstup z mého pohledu není tolik důležitý, takže bych ho nechal tam kde jej máte vy, takže na close baru. Důležité je, aby nebyl risk větší než jsem ochoten přijmout a který mi dovoluje účet (psichologie a money-management)!!! Ale narozdílně bych PT nastavil až na úroveň okolo 1734 (v případě vašeho screenu). Onen výstup, který uvádíte vy, jsem považoval spíše za součást vstupního paternu DT/DB, nežli výstupní úroveň. Samozřejmě nevidím za rámeček Vámi přiloženého screenu. :-) Takže v jiném případě, kdy by byl větší potenciál a s tím vysoké RRR, vystoupil bych i na vámi zakreslené úrovni.

Samozřejmě i Váš přístup může být ziskový a "správný," to vám ukáže Váš backtest. Nízké RRR totiž přináší vysokou úspěšnost (což nemusí platit). :-) Zkuste provést backtest znovu, ale PT umísťujte prostě až k další SR. :-)

Další drobnost (ale to je jen můj osobní přístup), ve vašem screenu mi klouzavé průměry příliš "dijí do očí" a odvádí tak pozornost od DT/DB, což jsou čistě price action paterny. 1min time frame vyžaduje velké soustředění. Pokud vám to takto vyhovuje, nic neměňte. :-) Snad vám mé připomínky aspoň trošku pomůžou. :-)

Přeju hodně úspěchů v tradingu i všem ostatním. :-)

Lukajda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, omlouvám se předem jestli toto téma sem nepatří, ale projel jsem si větší část diskuze a nenašel jsem vhodnější téma než otázky začátečníka. S komodity jsem se seznámil asi před rokem a půl. Velice mě to zaujalo, studoval jsem tento biznis a snažil jsem se získat veškeré informace, přečetl jsem spoustu knih a čím vice jsem věděl tím více mě to lákalo=) nejsem typ člověka který by se do něčeho vrhal po hlavě a tak jsem si dal ze vším načas=)začal jsem s backtetem, poté papertradingem kde jsem měl průměrnou uspěšnost, žádné extra uspěchy ale i tak jsem po dobu několika měsícu v plusu a dalo by se říct že se mě daří=)
Jsem ve fázi, kdy bych jsi chtěl otevřít svůj učet u brokera, jelikož jsem realista tak vím že čím větší kapital tím větší možnost úspěchu. Chci si otevřít účet na 10 000 dolarů, ale bohužel při mém zaměstnání bych to šetřil nejméně 5 let. Můj dotaz tedy zní opravdu jste všichni čekali na to až našetříte tu sumu kterou chcete a nebo ste si prostředky sehnali i jinou cestou? Samozřejmě jsem četl mnoho psychologickych otázek a jsem si vědom že mit svůj kapital který můžu ztratit je mnohem polehčující okolnost v obchodování. Ale najde se někdo kdo své psychologii a svému obchodnímu systému, (který lze statistycky dokázat že funguje) věří natolik, že si na live účet obstaral kapitál jinak než svuj?

Díky

:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rusty:

jsou a byli tu samozřejmě i lidi, kteří si na účet půjčili...je jen otázkou konkrétního člověka, jak to dokáže psychicky ustát..pokud se mu navíc začne hned od začátku (což je pravděpodobné) nedařit..přemýšlejte sám o tom, jak by na vás působilo, kdybyste si půjčil 10,000 USD a po měsíci ztratil 1,500 USD..nedejbože to přepočíst na CZK..jestli by vám před očima pořád nesvítilo těch 30 000 CZK, které jste právě za měsíc prošustroval...atd atd...

moje rada: vykašlete se na půjčování a raději začněte obchodovat s menším účtem např. 5,000 USD...tj. o 1/2 menší, než jste plánoval..což už je podle mě výrazné ulehčení šetření...nejde o to, že byste půjčku psychicky neustál, ale jako v každé oblasti - proč zbytečně riskovat, když můžu nepříjemné možnosti minimalizovat...myslím, že i tu na finančníkovi je celá řada lidí, kteří začali právě s takovou částkou...samozřejmě i já to vnímám jako vy - čím více peněz trader na účtě má, tím psychicky je více vpohodě..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rusty:
urcite si NEPUJCOVAT. 5000 USD jak psal majkll je na levne trhy a s konzervativnim MM dostacujici.
Ty cca 2.5 roku muzete venovat dalsimu studiu a paperu.
Zadnemu systemu bych neveril, abych si na live trading pujcil. I kdyby tu s nim ostatni vydelavali.
Ja osobne jsem tedy cekal a obchoduji s penezi, ktere mohu ztratit..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirek F.

majkl nepisal ze si ma pozicat 5000 USD. napisal len ze kazdy clovek vnima tlak inac. testovat a papertradovat donekonecna vec nevyriesi. vhodne je si vybrat lacny trh a zacat sa co najskor hybat v realnom prostredi. nikde nieje striktne napisane ze na to treba 10000 USD. 2500-5000 je primerany kapital na start a trening. uzivit sa tym neda ale aspon trader nezapadne do nekonecneho kruhu papertradingu a backtestu po ktorom pride len frustracia zze tomu venoval kopec casu a realne prostredie je ine.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jedno je isté. Po určitom čase driny paperu a dema príde silné nutkanie založit si live a otestovať si aj psychiku. Ale na prvy pokus si požičiavať?? Myslim si, že málokto znesie dvojitu záťaž prvého live a pocitu dlžoby..... môže to zanechat trvale následky na zdraví.... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prosím poradíte mi někdo? I na moji předchozí otázku (proč má každý software a server jiné symboly komodit a co znamená na barchartu u některých komodit "(P)"). A ještě jedna věc - chtěl jsem zkusit simulovaný účet na trade or swim a chce to při registraci zadat stát. Když zvolím CZ tak mě to nepustí dál. Že to u nás nepodporují...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...