Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

..Díky za Vaše odpovědi, váhal jsem jestli si mám kapitál půjčit, ale po přečtení této diskuze jsem se rozhodl, že bude rozumější když počkam.
Na druhou stranu chápu i pana Pavel K. který napsal, že ho to nutí dodržovat OS, to je podle mne taky určitá strategie je to o individualním přístupu.
Ještě jednou dik za reakci :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rusty:

[bold] - [/bold] jednomu může půjčení peněz pomoct lépe dodržovat plán..
[bold] - [/bold] druhého může při obchodování strašně znervózňovat (byť podvědomě) pocit, že to nejsou jeho peníze, které ztratí, a co bude když o ně přijde všechny, jak to splatí..
[bold] - [/bold] třetí si může nalhávat, že mu půjčka pomáhá v disciplíně a ve skutečnosti je to pro něj jen další psychický tlak navíc (opět i třebas podvědomě)..

je to individuální...ale opět - pro mě je důležitá globální statistika, tj. obecně půjčka na fundování účtu není vhodná cesta..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hooky

Myslenka dobra , ale praxe je zhruba tak zdlouhava a tezka , ze vyjde prakticky na stejno pokud je obchodovano bez autosugesce.
V psychologii od doktora ARI KIEV se pomerne dobre mluvi a autosugestivnich metodach v tradingu.
Bohuzel procento osob schopnych plne autosugesce je prakticky stejne jako procento uspesnych obchodniku = 5% .
Ja osobne prosel hypnozou na zaklade podobnych myslenek . Castecne uspesne . Penize jsou ale v mozku zaryty od mladi jako nejdrazsi komodita a proto je velice tezke je z hlavy dostat a udelat z nich nedulezitou soucast nasich zivotu.
Jsem za to, ze to jde , ale uspech je s vysokou pravdepodobnosti mizivy .
Cim dele obchoduji, tim jsem si jistejsi, ze lepsi je si nepujcovat. Ale jde pouze o muj osobni nazor ;)




Ray

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mtomass111:

swingy jsou "vlnky", ve kterých se trh pohybuje..každý je může určovat trochu jinak..v česky psané literatuře jsou swingy popisované v knize Dlouhodobá tajemství krátkodobých obchodů od Larryho Williamse nebo Kompletní průvodce úspěšněho finančníka od Petra a Tomáše..taky určitě najdete ke swingům materiály na internetu..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Zdravim vsechny traderky a tradery a smekam klobouk.Asi pred mesicem jsem si precetl Manual pro obchodovani a hned
jsem vedel,jak z toho v poho vyryzuju,jak to bude sypat ... ted se motam ve vsem jak slepy pes na hone,grafy,hesla,
vyrazy,strategie,plany,patterny,zkratky,ticky mam zasukovane dohromady a vyvaleny jsem z toho jak stary plot :).
Ale ta motivace je velka. At se vam dari.

miki
Link to comment
Sdílet pomocí služby

prosim, mohl by mi někdo poradit ? :) mam problém s importováním trendových čar do indikátoru momentum. Určitě to bude podobné i u jiných indikátorů nevím prostě podle jakého druhého bodu mam dělat tu trendovou čáru při backtestu je to v pohodě protože už to bylo takže mam to momentum hotový ale když se mi pak tvoří potom co jsem vstoupil do pozice tak nevim podle čeho ji udělat :) pokud by mi mohl někdo poradit prosím :) nebo to mužu ukázat pomocí fotky kdybych to psal moc složitě :) dík

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
potřeboval bych radu zkušenějších. Zasekl jsem se, nevím jak dál.

Něco málo přes rok jsem četl a studoval trading na teoretické úrovni. Když jsem si pak minulý rok shrnul, zjistil jsem, že jsem v tradingu prakticky nijak nepostoupil.
(musím tedy přiznat, že já i můj pohled na svět se změnil velice významně, ale v tradingu jsem se z mého pohledu moc neposunul)
Řekl jsem si dost a měsíc se intenzivně zabývám grafy. Prošel jsem si 4 měsíce zpět intradenních dat a zapisoval si, co by stálo za prozkoumání.
Co šlo, to jsem prozkoumal, výsledky hodil do grafů atd.
Teď se snažím vytvořit první strategii. Přístup mám takový, že strategie musí dávat smysl, nesmí to být generátor náhodných vstupů a výstupů. Jsem technik, né šarlatán :)
Začal jsem stavět od indikátorů. Postupně jsem prošel vše co Ninja nabízí. Třetinu jsem zavrhl ihned, z nějakáho důvodu mi nevyhovovaly. U ostatních jsem zjistil a zanalyzoval princip výpočtu... vyhodil jsem další třetinu. Zbytek jsem pečlivě zkoušel a dopadlo to tak, že nezbyl prakticky žádný.
Původně jsem chtěl začít stavět na jednom trendovém a jednom momentovém indikátoru.
Z trendových jsem zvolil obyčejné EMA a pro přehlednost na stejných periodách MACD. Momentové jsou už z principu protitrendové, což se mi nelíbí.
A tak se stalo, že nevím jak dál.
Teoreticky by mi stačila pouhá dvojice EMA na měření trendu a "diskréčně" pak obchodovat. To bych možná (samozřejmě po dalším studiu) dokázal, ovšem na "papírové" rovině.
Proto bych radši něco více mechanického.
Poradíte jak dál? Na co bych se měl zaměřit?
Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Pavel.K

nevím, co bych Vám poradila, ale popíšu své začátky. Začala jsem Woodiem. Myslím, že je to velmi dobrý systém, hlavně z toho důvodu, že u takového systému, jako je Woodies CCI lze velmi jasně a striktně určit pravidla. Poté jsem chtěla něco robustnějšího, lépe řečeno nejrobustnější systém, a to je Price action. Teprve potom jsem zjistila, že jsem s Woodiem obchodovala v podstatě indikátory, ne cenu.

Takže zkrátka a dobře, pokud nevíte kudy kam, zkuste systém, který už existuje, přizpůsobte si ho své povaze a myšlení a potom už vás to posune samo....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

drvr:
děkuji za odpověď. Robustnost "price action", přesně na tom jsem se zasekl. Rozum mi nedovolí jít čistě podle indikátorů, když vycházejí pouze z ceny, ale zároveň se bojím, jak bych byl schopný jet podle "price action" live.
Prostudováním stávajících systémů však nic nezkazím.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...