Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

peter777

Odporúčam prečítať si vlákno "Rocni vynos" - www.financnik.cz/forum/read.php?18,23267,page=8

Tam sa v decembri minulého roku (2009) rozbehla na túto tému zaujímavá diskusia. Podrobne si to preštudujte a pochopíte, v čom je problém percentuálneho zhodnotenia (tie percentá sú totižto priamo závislé na základe, z ktorého sa počítajú - iné je urobiť 100% s čiastkou 5 000 USD a iné je to s čiastkou 500 000 USD). Prečo je tomu tak, najlepšie pochopíte sám, keď si preštudujete spomínané vlákno o ročnom zhodnotení. Snažte sa sám pochopiť, kto sa tam čo snaží svojím príspevkom povedať a prečo. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

peter777:
Dva měsíce paperu je krátká doba na nějaké předčasné závěry a hodnocení. Pokud jste ovšem obchodoval na základě nějaké obchodního plánu, podle nějakých pravidel, která jste 100% dodržoval a díky nim tak zhodnotil svůj demo účet, máte dobře nakročeno. Ovšem k tomu abyste takto začal stabilně vydělávat, myslím live, vede ještě dlouhá cesta. Toť můj názor. Ať se daří.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mraven

Pouzivam TN jako graf platformu . Samozrejme ji mam synchronizovanou i s exekucni platformou meho Brokera.
TN je idealni a obsahla platforma .Pro zacatecnika mozna prilis draha a nevyuzitelna...pro pokrocile traders k nezaplaceni .
Data v Demu urcite delsi nez jednoho roku nebudou . Daji se samozrejme dokoupit .


Ray

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den, mam teoretickou otazku k backtestingu.

Dejmte tomu, ze chci v budoucnu obchodovat e-mini Russell 2000(TF), budu tedy backtestovat na jeho historickych datech. Nemuze se stat, ze po nekolika backtestechsi vedome i podvedome zacnu pamatovat co kde trh udelal a budu se ridit "konkretni" zkusenosti, ktera mi tak pozitivne, lec v dusledku negativne, narusi statistiku?

Diky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

čaute, potřeboval bych poradit, dejme tomu že mam ted 11500 Eur které mužu uvolnit na marže a rýsuje se mi 6 obchodů což se mi zdá celkem hodně i z důvodu že jsou to energie + zlato a stříbro. marže na půl lotu zlata je tak vysoká že by mi zabrala pul mojí volné částky :) tak by mě zajímalo jestli se snažit vybrat třeba 2 jenom a tam jít např. s celým lotem nebo rozdělit tak že např. zlata prodam jjen 0,1 lotu, stříbra třeba 0.2 ropy taky tak nějak a těch pomalejších víc ? :) je to muj druhý soutěžný tejden a vv backtestu jsem se s timto problémem nesetkal ještě :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer,
prosím o malou radu.Zdá se mi,že je vhodná doba na nákup dolarů i když chci reál.obchody začít asi za rok s účtem asi 10 000us-ale mám takový pocit, že se kurz začíná hodně kazit.Co doporučujete? Jestli se to nehodí na toto vlákno ,tak se omlouvám,ale na toto téma jsem nikde nic nenešel.
Tomáš :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

to wrcprofi :
Co očekáváte ? Že tady bude nějaký Nostradamus, který Vám řekne, že za rok bude kurs USD/CZK/EUR/... xyz ?
Při dnešní situaci se snadno může stát, že za rok nebude měna, která má symbol EUR, CZK nebo USD, vůbec existovat ...

To je asi přehnané, ale odhadnout vývoj kursu bylo, je a bude nemožné (jinak by bylo zbytečné obchodovat s měnami).

Proto je dobrá každá doba - pokud má směna smysl.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wrcprofi: Zdravím, úplně přesně jsem to samé řešil před rokem. A nakonec jsem se rozhodl pro nákup na ceně 19,6. Pak následoval velký růst až na 23,5. Tak jsem si rozhodnutí pochvaloval. Ale pak většinu roku cena byla níž pod mým nákupem. Zpočátku jsem kurz pořád sledoval. Dnes už kurz moc nesleduju, byť něco málo prodělávám. Podle mě nejlepší je si udělat malou studii dle techn. analýzy sám - nějaké možné scénáře-viz foto = dvouletý vývoj kurzu CZK/USD. Silnou SR dolů vidím na kurzu 17 - níž bych teď netipoval. Ale směrem nahoru vidím dvě SR úrovně - kolem 21 nebo pak výš až na 23. Já za sebe bych do nákupu šel. Anebo zkusit vyčkávat, jestli cena neklesne opět k ceně 17 a tam nakoupit. To je můj skromný laický pohled ;) Přeju dobré spekulace. R.

12388

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny,

mám tady registraci asi dvě hodiny a nedovolí mi to vytvořit nové téma. A to co potřebuju vědět jsem hledal a nenašel. Takže se ptám tady protože to vskutku je začátečnický dotaz. Vlastně jsou dva. :)

Používám pro kontrolu a přehled na trhu beta.barchart. Je to novější web od barchart.com. No a např. zvolím si hned druhou komoditu v listu financí - BritishPound. Symbol je B6 a potom kontraktní měsíc. Když si ten samý graf otevřu třeba na britefutures.com tak tam taky najdu Britskou libru ale její symbol je BP. No a třeba Gecko TnT zobrazuje jinak a NinjaTrader zobrazuje jinak atd... Můžete mi prosím objasnit proč to tak je? Omlouvám se, pokud je to blbý dotaz.. :)


A ten druhý: u některých komodit v beta.barchart je tento symbol: (P) a zjistil jsem, že grafy s tímto symbolem se pohybují odlišně. Nenašel jsem to v nápovědě barchartu tak nevím co to je... Jedná se např. o zmíněnou BritishPound. Je tam dvakrát, podruhé jako BritishPound (P).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Renooo, wrcprofi

treba sledovat EURUSD. podla toho ako sa vyvija kurz EURUSD sa bude vyvijat aj koruna. koruna s eurom koreluje, ak by ste teraz nakupili dolare po tom ako ma euro za sebou 1300 bodovy streku, moze sa stat ze pri posilneni eura stratite opat. podla toho ake sudlhodobe fundamenty euro velke sance na dolar nema ale korekciu by som ocakaval aspon na uroven 1,41-1,42

to je len taky tip :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Armike, wrcprofi
diky za tip ;). Jj, urcite souhlas. Taky bych tipoval dle fundamentu vyhledove spise posileni USD pred EUR.
Ja to pro sebe sleduju jen na Czk/USD. Ale asi je to dobre sledovat na nejobchodovanejsim trhu USD/EUR - a na nem si zapsat dulezite SR urovne. Tak se jdu zase trochu vzdelavat.

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...