Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den

Potřeboval bych poradit, jak správně backtestovat systém. Konkrétně mi jde o to, zda testovat každý patern OS samostatně, či všechny najednou. Není mi to úplně zcela jasné, protože v Petrových a Tomášových knihách uvádějí výsledky paternů zvlášť a nakonec z nich vytvoří jednu souvislou equity za určité období, což si osobně myslím, že vytváří docela dost zkreslené výsledky, jelikož některé paterny se navzájem překrývají. Jak tedy backtestujete vy?

Děkuji

Dan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lacko55:

Záleží na tom, zda se míníš věnovat pozičnímu, nebo intradennímu obchodování. Nejsem sice žádný zkušený obchodník, ale pro backtestování intradenních dat ti doporučuju nainstalovat si program ninjatrader, který je zdarma. Samozřejmě jen software nestačí. Budeš také potřebovat do něj data, která získáš například tady www.ampfutures.com/ninja_trader.php , kde si ninjatrader nejprve stáhneš a potom dle návodu, který ti příjde do mailu zprovozníš data. Doporučuju však nejprve prostudovat tento seriál www.financnik.cz/komodity/recenze-sw/ninjatrader-1.html.

To by bylo zhruba tak k potřebnému softwaru. Samotný backtest už bude trochu složitější. V tomto by ti měl poradit někdo více zkušenější než já. Takže nezoufej, je tu hodně dobrých duší, kteří ti rádi poradí a podělí se o zkušenosti :)

Dan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

deenius:

"uvádějí výsledky paternů zvlášť a nakonec z nich vytvoří jednu souvislou equity za určité období, což si osobně myslím, že vytváří docela dost zkreslené výsledky, jelikož některé paterny se navzájem překrývají."

toto je zcela běžný způsob pro tvorbu celkové equity křivky..je běžné sledovat jak výkonnost jednotlivých paternů, tak i celkovou výkonnost celého systému..

tj. nejedná se o žádné zkreslování..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

deenius: zatím jsem u prvního patternu :) Já to udělám tak, že pro další pattern si nakopíruju čistý deník a až otestuju další pattern, tak si udělám třetí deník který pojmenuju 2v + 0v a do něj vložím řádky z obou předchozích a pak to setřídím podle data :) Budu mít tedy výsledovku systému o dvou patternech a také každý zvlášť v samostatných denících. Je to praktické (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomas262:

Vidím, že jsi také ¨student¨ finwinu jako já :) Napadlo mě přesně to, o čem píšeš. Takže se vydám stejnou cestou (tu)

michal-administrator:

Mě šlo hlavně o to, že některé obchody se překrývají, tzn. že napřiklád dostaneš signál patern 1, který zavedeš do deníku jako vstup a přitom jen o pár úseček dál se vykreslí jiný patern (např. patern 2), který stejně napíšeš do deníku, když budeš testovat trh pro druhý patern. Takže nakonec ve stejném časovém úseku máš dva obchody, i když by jsi mohl uskutečnit pouze jeden. O toto zkreslení mi šlo.

Dan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

deenius:

tomuto se můžete vyhnout tak, že nebudete brát signály, které těsně následují po sobě..resp. že ve výsledné equity křivce nezahrnete tyto obchody..ale necháte si je pouze v individuálních výsledcích pro jednotlivé paterny, abyste viděl, jak na tom paterny jsou nezávisle..protože pokud např. se vám kryje 0/100 s 2v a nakonec se rozhodnete, že 2v obchodovat nebudete, abyste neměl výsledky zkreslené tím, že jste signály nebral po 2v..

v reálu pak je více možností, jak k tomuto krytí přistupovat - můžete nebrat signály, pokud už jste v obchodě, nebo můžete přidat pozici na novém signálu, pokud je do směru vaší aktuální pozice a stále budete splňovat nastavené pravidla money managementu, nebo reverzovat pozici, pokud je nový signál proti směru vaší aktuální pozice a budete splňovat nastavené pravidla money managementu..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, měl bych dotaz, snad to zařadím správně.

1.Jde v MT4 udělat to, že již zakoupený/prodaný kontrakt rozdělím na víc částí?
Obchoduji totiž se 3-4 jednotkami. Je strašně nepraktické, když na jedné ceně potřebuju nakoupit 4 jednotky a musím je všechny vyplňovat zvlášť. Samozřejmě vím že jde uzavřít jen část obchodu, ale to musím udělat ručně. Já bych potřeboval abych 1,2 lotu mohl po zakoupení (abych nemusel nakupovat 4x0,3) rozdělit na 4 části, a k těm pak nastavit jiný TP, abych u toho nemusel sedět. Je to možné?

2. Mohu v MT4, nastavit aby se uskutečnil nákup na určitý cross MA bez nějakého EA? Nebo je na to nějaký potřeba? Máte někdo nějaký universální, něco na způsob indicátoru iCustom na alerty, ale jako EA :) .

3. Backtest - máte někdo nějakou utilitku kromě: "Papír, tužka, kalkulačka a EXCEL"?

Děkuji :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobré už skoro ráno,
i přesto,že jsem se dost snažil nalézt zde na serveru odpověď na mou otázku, neměl sem štěstí. Jde mi jen o to, dozvědět se jak mohu začít obchodovat tzv. nanečisto nebo-li s fiktivními penězi. Zájímá mne intradenní obchodování komodit. Nevím zda je to možné zcela zdarma nebo musím platit minimálně ta data. Prosím o radu který software je pro člověka který chce zatím jen trénovat nejvhodnější, popř. o nějaký postup .
děkuji Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RahoeG:

můžete zkusit program Ninja Trader nebo Sierra Chart..Ninja je pro papertrading a backtest zcela zdarma i lze napojit zdarma na živá ticková data..
viz. www.financnik.cz/wiki/ninjatrader

Sierra Chart se musí platit, ale je to pořád zajímavá cena..lze si připlatit i za živá data..
viz www.financnik.cz/wiki/sierrachart

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...