Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj,
mám jednu nejspíše stupidní otázku, ale přesto bych rád znal odpověď :)

Nákupem akcií, investuju penize do firmy, u niž se tím pádem zvedne tržní cena.
Nákupem komodit, investuju do komodity samotné, u níž se zvedne také cena.

Co se však děje s penězi při nákupu futures na akciové indexy? Mám za to že index se mění v závislosti na akciových titulech, které obsahuje. Co se potom děje s penězi při koupi nebo prodeji?

Děkuji,
chosenek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

chosenek:

s penězi se neděje nic. Když vstoupíš do obchodu, zablokuje se ti pouze margin (takže s určitou částí účtu nemůžeš operovat) a ty spekuluješ na růst nebo na pokles ceny instrumentu. Teprve když obchod ukončíš, tak se ti vrátí na účet margin a strhne se ti výsledek obchodu - a to buď zisk nebo ztráta plus komise brokerovi.

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já zase nechápu, jak může být index ovlivňován cenami akcií. Podle mě je ovlivňován chováním obchodníků, kteří se aktivně účastní tzn., buď kupují nebo prodávají kontrakt daného insturmentu (indexu).
Pokud bude někdo oponovat, tak mi vysvětlete,
proč by se scalpeři vůbec snažili svými obchody sepnout stop-lossy obchodníků, pod korekcemi v případě uptrendu, kdyby neměli možnost pohnout s cenou...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Index je sestaven z cen akcií podle vzorce. Nemá žádný obchodovatelný kontrakt.
Index je možné obchodovat buďto pomocí derivátů, pomocí ETF, nebo přímo nákupem akcií ze kterých je sestaven.
1. Při koupi derivátu neměníte cenu indexu. Arbitráže se prý taky dělají od indexů k futures, takže cenu neměníte zřejmě ani nepřímo.
2. Koupí ETF kupujete jen ty akcie ETF. Fond ale průběžně obchoduje akcie z indexu, takže cenu indexu nepřímo měníte.
3. Nákupem akcí z indexu přímo měníte cenu indexu podle toho jakou má akciový titul v indexu váhu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě jsem se díval na akciový index Nasdaq 100 nikoliv derivát, ale čistě na index technologických akcií a porovnal jsem jeho last price z dnešního dne s derivátem na tento index (ND)

Nasdaq 100 - last 2208.89
derivát tohoto indexu - last 1857.50

takže z toho mě vyplývá, že když budu obchodovat NQ tak "ovlivním" cenu derivátu nikoliv samotného indexu..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

index je statistická veličina pro sledování výkonu nějakého koše akcií, výkonu trhu, segmentu, každý index má nějaké složení a nějak se počítá, váhami přes kapitalizaci dílčích akcií apod. samotný index se nedá obchodovat jen jeho futures nebo jiná nástroje, ale cenu futures ovlivnuji obchodníci, ale současně se hýbou i samotné akcie, který jsou také obhodovány a dle svojí váhy mohou ovlivnit samotný index, tj podklad pro futures.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Danny22:
Akciový index je sestaven z akcií. To znamená že je vypočítán z jejich cen. Když obchodujete futures na tento index, tak obchodujete ty futures a nic jiného. Pokud jde o to co ovlivňuje co, to není jednoduchá věc v globalizovaném světě, viz například
www.e15.cz/burzy-a-trhy/ceske-akcie/diky-zavrenym-trhum-v-usa-se-nikdo-nechtel-poustet-do-zadnych-vetsich-akci
Váš poslední příspěvek naprosto nechápu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

:-)..
Co to je index to vím, je to koš akcií. Cena tohoto indexu je vypočítána dle vzorce který bere v potaz ceny akcií v indexu obsažených.
Teď co jsem chtěl říci tím posledním příspěvkem. Samotný index se obchodovat nedá, ale futures na tento index ano.
Takže tady máme dva "objekty" 1) Index akcií (neobchodovatelný)
2) Futures na Index akcií (obchodovatelný)
Co se týká bodu (1) tak ten se neobchoduje jenom ukazuje vývoj určitého sektoru jako například technologických společností atp. Pokud koupím akcii z tohoto indexu pak "ovlivním" price tohoto indexu, ale neovlivním price derivátu na tento index.

Bod (2) Futures na Index akcií což je derivát bodu (1) ten se obchoduje většinou intradenně a price tohoto derivátu ovlivňují pouze obchodníci obchodující tento derivát (malí a velcí hráči), nikoliv tradeři obchodující akcie obsažené v podkladovém aktivu (indexu z čehož je tento derivát odvozen).

Je to jen reakce na příspěvek chosenka viz výše, který se ptal co se děje když vznikne nákupní nebo prodejní tlak při obchodování futures na akciové indexy, tak jsem tím chtěl říct, že se pohne cena futures indexu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...