Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

wolf,
já nechci vést diskuzi na téma poker vs trading, když hraju poker, tak jen pro zábavu ... kdyby si četl můj příspevěk celý, tak jsem psal, že ta hlavní spojitost mezi pokerem a tradingem je v psychice, pro oba způsoby je klíčová a může sebelepší karty nebo sebelepší systém poslat velmi rychle do červených čísel (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wolfe, prosím, to neměl být námět pro flamewar :)

Stejně tak, jako člověk neznalí tradingu bude říkat, že to je hazard, tak i hráč, jako ty, neznalí pokeru bude říkat že to je hazard.
Pokud by byl poker hazardní hrou (třeba jako ruleta nebo blackjack), tak by se pravidelně neobjevovali na velkých turnajích stejné tváře a pravidelně by tyto turnaje nevyhrávali. Mají stále štěstí ? Ne, je to stejné ... řízení rizik.
Základním pravidlem pokru je "prohrát málo, vyhrát hodně", pokud se naskytne příležitost, hrát agresivně a snažit se z protivníků dostat co nejvíce jejich žetonů, naopak, pokud se hra neodvíjí správným směrem, vzdát se karty a prohrát málo a vyčkat na lepší příležitost.
Proto se živý na světě pokrem spousty lidí a nevydělávají zrovna malé peníze.
A podobností se najde spoustu:
bankrol managment - pokud prohraji víc jak určitou část svého účtu (zhruba 5%), měl by člověk od hry odejít a přijít třeba až druhý den ... jinak hrozí riziko, že se dostane do tzv. tiltu, čili se přestane soustředit a začne hrát stylem "musím rychle vyhrát, to co jsem prohrál", což samozřejmě ztráty dále prohlubuje ... určitě vidíš podobnost s tradingem.
Hráč musí hledat patterny ve hře protivníků (každý má své zvyky a musí si dávat pozor a obměňovat styl hry, aby byl špatně čitelný a nepředpovídatelmý), např. styl sázení, hlavně velikost apod. Jednoduchý příklad, kdy spousta, hlavně začínajících hráču hraje takovým stylem, že pokud mají dobré karty, sází malé částky aby protivníky nevyhnaly ze hry a dorovnali mu tak jeho sázku a naopak pokud má špatnou kartu, tak sází hodně, aby ostatní zastrašil. A takové věci je potřeba sledovat a pak je využít ...
Je toho spousta, pokud bys zabřednul do pokeru objevil bys opravdu velikou podobnost ...

Každopádně zpět k mému původnímu dotazu ohledně backtestingu :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wolf, ja jsem dlouho hral poker a drive kdyz jsem nemel penize na trading tak jsem uplatnoval rizeni risku, navysovani pozic, kontrola emoci v pokru. Z me vlastni zkusenosti muzu rici ze poker je naprosto stejna vec jako trading, to ze pisete ze je hazardni hra atd znamena ze pokeru nerozumite takze to nema cenu se o tom dal bavit. Ja jsem se pokrem hodne slusne zivil a nechal jsem toho az kdyz me lidi prestali mit radi kdyz jsem porad vyhraval, a uplne se mi to prostredi zhnusilo... tak jsem presel na trhy kde me nidko nevidi nenadava mi a mam naprostou svobodu....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wolf.

Trading má svoje specifika a ty je nutné ctít, ale na druhou stranu má hodně společných základů s jinými lidskými činnostmi a ty se nechají okoukat a využít. Dále si musíme uvědomit, že se v tradingu nepohybujeme ve vzduchoprázdnu, odtrženi od ostatního světa.
Proto podle mého názoru nemůžeme říct, že trading a poker jsou založeny na stejných základech, to by nebyla pravda, ale můžeme konstatovat, že mají některé společné znaky, které si například můžeme z pokeru vzít a přenést je do tradingu.
Zmiňujete rozpor mezi pokerem a tradingem v tom, že v obchodování máte TA, která Vám ukáže směr. TA je vždy subjektivní záležitost, kdy ve stejném okamžiku, ve stejném časovém rámci a v případě stejného podkladového aktiva mě může TA ukazovat nákupní signál a Vám prodejní. Nebo jsou i situace, kdy fundament obrátí trhy a jde proti TA, která může být v této situaci k ničemu. Z toho vyplývá, že v hodně případech používání TA se dostanu do stejné situace jako budu v pokru, tedy, že vím, že nic nevím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wolf, jenom odpovim dale uz to nechci resit... hral jsem vylozene statisticky, cetl jsem ktere kombinace maji jake uspesnosti jak hrat v ruznych fazich turnaju, jak zbytecne neztracet moc zetonu, kdyz mam sanci na vyhru byt agresivni to jsou stejne principy jako u burzy... lidi me nadavali u stolu normalne byli neprijemni, hral jsem i na netu ale na netu mate prilis velke poplatky za turnaje, takze ve hre proti lidem jsem byl hodne v plusu nicmene poplatky me vzdycky stahli na 0 tak to nemelo smysl dal delat... nekolikrat jsem si to zhruba prirovnaval a vyslo mi to asi tak jako by jsi na ID tradingu mel misto poplatku 4,50 usd nejakych 15-20 usd... s timto poplatkem by se uz hodne tezko obchodovalo i na trzich, nerikam ze by to neslo....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

enjay:

ked sa chces dockat odpovedi, tak bude najlepsie pouzit vyhladavanie. Backtest sa riesil a aj sa riesi vo viacerych diskusnych vlaknach a je tu aj vela clankov ohladne backtestu, kde mas vysvetlene ako sa backtest robi, preco sa tak robi a pod. Ak budes sam hladat tak popri tom este najdes vela zaujimavych a prinosnych clankov a diskusii.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stranger, ten broker uvádí pouze initial a maintenance, pokud nemá žádné informace na webu o day trade rates, tak bych předpokládal, že buď zavoláte nebo napíšete email a oni vám řeknou, nebo pro vás platí maintenance marginy.

Tradestation má marginy zde:
www.tradestation.com/LW_Reports/report.pdf

IB:
www.interactivebrokers.com/en/p.php?f=margin

Mirus:
www.mirusfutures.com/futures_trading_resources/margins

Jinak doporučuju si potřebné informace prostě vygooglit ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, podnikám 2 dva roky a co se týče finanční stránky,tak se pořád točim dokola-jednou dobry pak zase špatný.... tak jsem přemýšlel, jak slušně vydělávat, až jsem narazil na finančník.cz a možnost stát se úspěšným traderem je velmi lákavá :) jsem úplně na začátku, snažím se studovat a rád bych si vyzkoušl Woodiho CCI paterny na backtestu.

Chtěl bych se zeptat jestli je možné nainstalovat obch. plat. Sierra Chart na Mac OS X 10.6.3 nebo jestli existuje nějaká stejně dobrá platforma i pro Mac OS X nebo si prostě musim nainstalovat Windows?

Děkuji za pomoc

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: Hrana

Já mám taky MAC a řešil jsem stejný problém. Existuje několik aplikací pro obchodování na MACu, ale jsou založeny většinou na Javě, což mě osobně úplně nevyhovuje. Můžeš zkusit vložit do googlu heslo trading software fo MAC a ono ti jich několik vypadne. Osobně jsem tento problém vyřešil tak, že jsem jednoduše zakoupil Parallels a nainstaloval windows 7, kde pracuji s programem NinjaTrader 7. Rozhodl jsem se proto tak, poněvadž tady na finančníkovi existuje velká skupina traderů, co tento software používá, a tak když máš jakýkoli problém, vždy se najde člověk, který ti poradí. Toto řešení ti můžu jen doporučit, protože v začátcích se budeš se samotnou aplikací seznamovat a logicky se dostaneš k otázkám, které ti tady na fóru někdo zodpoví, nebo je snadno dohledáš.

Dan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...