Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj potřeboval bych vědět jaký je margin při intradenním obchodování na kontraktu nini gold. Poziční vím to je 2772 usd. U intra denního je to stejné nebo jen polovina? A ještě bych se chtěl zeptat kdyz si otevřu ůčet s 10 000 usd kolik můžu nakoupit kontraktů zlata, jen jeden protože je margin okolo 7000 usd? nebo mě to pustí do mínusu jako tréningová platforma a můžu nakoupit třeba dvacet kontraktů? Možná tohle bude hloupá otázka vrací se margin i když prodělám třeba 100usd + margin 7000=7100 USD? nebo jen 100usd? díky za radu. :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ggrego: navštiv stránky svého (potenciálního) brokera, kde najdeš přehled marginů. Jednouchá matika říká, že bys neměl exponovat více, než 50% účtu v marginech ... ano počet kontraktů X margin/1 kontrakt = celkový blokovaný margin, tudíž ve tvém případě max. blok. 5000USD / margin(1 kontrakt) = počet možných kontraktů. Samozřejmě to musí odpovídat % risku na 1 obchod. Je to jasné?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den všem.

Jsem naprostý nováček (proto také píšu do této sekce v diskusi :)), mám jednu otázku.
Pročetl jsem spousty článků na tomto i jiných zahraničních webech i příspěvky v diskusích, ale stále mi uniká jedna podstatná věc. A to význam Backtestingu.

Podle všech článků a diskuse jsem pochopil, že je důležitý, analyzovat spousty grafů, hledat vhodné body ke vstupu / výstupu z obchodu, ladit svůj obchodní plán, ale přijde mi toto dost zkreslené. Vidím např. celý den obchodování, čili má rozhodování jsou ovlivněna tím, že vím co nastane.
Pochopil jsem to tedy tak, že jde pouze o to, vyhledávat správná místa, která jsou vhodná pro vstup / výstup ?

Příjde mi tedy lepší postup výuky a zkoušení pustit si nějakou historii nebo jí tedy krokovat a tak se učit, když nemám ponětí, co se na trhu stane. Rovnou tak vlastně začít papertradingem.

Vidím v tom analogii s pokerem. Po každém odehraném turnaji si projedu historii odehrané session krok po kroku a vidím tak svá správná a špatná rozhodnutí a můžu to příště udělat jinak - backtest.
Promiňte mi tu analogii, ale backtesting v obchodu mi přijde jako hra pokeru, kde vidím co soupeř drží, čili mé rozdonutí (které by bylo v dané situaci správné, kdybych neviděl soupeřovi karty) se stavá špatným a neudělám to.

Prosím tedy vás, zkušené tradery, jestli by jste nebyli ochotni napsat přesný důvod výuky na backtestech. Stále mi uniká ta edge, kterou má člověku backtest dát.

Mockrát díky,
Dušan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taky zdravím,
nejsem si jist jestli je dobre trading prirovnavat k pokru v pokru nemuzete regulovat nejak RRR nebo mit nejaky plan na nem tezko zbohatnete ale na cem muzete vydelat je trading, urcite si precist manual aspon ty zaklady.


Ja mam asi trochu hloupy dotaz ale snad me za to nikdo ruku neutrhne... Jak velky je margin na trh ES?(1 kontrakt)
a jestli jsem to spravne pochopil kdybych mel 2 kontrakty tak vynasobim 2x kontrakt? a kolik penez platim za muj otevreny obchod pres noc.

Dekuji za snahu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

naopak, trading má s pokerem dost společného - hraní lze také postavit na statistice.

Velkost marginu zde byla několiksetkrát zmiňována, hledejte. Je to mezi 500-5000 USD (x počet kontraktů). Přes noc se margin (zpravidla) zvyšuje - opět na (třeba ...) 1000-10000 USD.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wolf Napsal:
-------------------------------------------------------
> Taky zdravím,
> nejsem si jist jestli je dobre trading
> prirovnavat k pokru v pokru nemuzete regulovat
> nejak RRR nebo mit nejaky plan na nem tezko
> zbohatnete ale na cem muzete vydelat je trading,
> urcite si precist manual aspon ty zaklady.
>
>
> Ja mam asi trochu hloupy dotaz ale snad me za to
> nikdo ruku neutrhne... Jak velky je margin na trh
> ES?(1 kontrakt)
> a jestli jsem to spravne pochopil kdybych mel 2
> kontrakty tak vynasobim 2x kontrakt? a kolik penez
> platim za muj otevreny obchod pres noc.
>
> Dekuji za snahu

Trading by se právě dá krásně přirovnat k pokeru, což mě na něm hrozně láká a líbí se mi. Stejně jako v pokeru, nevíte, co se stane, jaké karty dealer vyloží, jaké karty mají protivníci, pouze pracujete s penězi (ano hlavně v texas holdemu nejsou ani tak důležité karty, jako je důležité umění sázet, správně karty zahazovat či navyšovat, je to komplexni, to je jedno teď), podobně jako v obchodu. Nikdy nevíte, kam se vývoj pohne a i série správných rozhodnutí nemusí vždy vést k úspěchu a naopak. :)

Každopádně to nebyla odpověď na můj první dotaz ohledně backtestů.

Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Poker je hazard je oznacovan pod hazadrnima hrami, nevim proc by tomu melo byt jinak jak jste psal nevite co dealer polozi za kartu v trhu taky nevite kam pak pujde trh? To je hloupost mate system a ten vam ukazuje ze ted na 90% pujde trh nahoru takze nastavim prijatelne riziko protoze muzu vyhrat jeste vic kde se toto bere v pokru?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím,
zrovna mezi pokerem a tradingem se dá nají hodně společného
- obojí je svým způsobem hazard, jde o peníze
- u obojího se dá kontrolovat risk, s tím že poker je ve výhodě, ztratit se dá pouze to co hodíš na stůl, v tradingu někdy ani SL neukazuje finální ztrátu
- v tradingu podle vývoje trhu přikupuješ kontrakty, v pokeru přihazuješ/dorovnáváš
- v pokeru taky zvyšuješ svoje šance, tj %win ... vidíš svoje karty, víš co bylo hráno a jak hrají protihráči
- v tradingu nikdy nevíš, kam půjde trh, stejně jako v pokeru netušíš jaké karty otočíš
- mít systém, který mi na 90% ukáže kam půjde trh ... :) navíc i kdyby nikdy nevíš, z jakého počtu obchodů bude to % počítáno .. je to 9 z 10, 900 z 1000 a jako první půjde 100 ztrát ?

- obojí je hodně o emocích a jejich kontrole, u obojího můžou emoce hodně negativně ovlivnit výsledek .. což je třeba pro mne hlavně podobnost pokeru a tradingu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Môže mi niekto vysvetliť, čo znamenajú čísla za pomlčkou v niektorých grafoch pod open,high, low, last a change. A čo vlastne znamená hodnota Change - tá mi akosi nedáva zmysel.

Contract Month Open High Low Last Change
Wheat (ZWZ0) Dec 10 670-2 674-6 669-6 671-2 +2-4
Corn (ZCZ0) Dec 10 564-0 568-2 563-2 567-0 +2-6

Dík za odpoveď ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ze vidim karty je mi skoro nanic kdyz nevim co maji ostatni( a hlavne jestli mam dal prihodit kdyz nevim co dostanu na co mi to je kdyz jedu treba na royal) a je to hazard! ten nazev uz to rika v pokru vydelal jste nekde neco? Jestli ano jste dlouhodbe v plusu? Poker je jenom o stesti a smule v tradingu uspesnych traderu potkate tucty ale jeste vic porazenych

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wolf,
ale v tradingu taky nevíte co udělají velcí hráči v trhu, ti kteří určují směr .. v pokeru nehrajete jednu hru ale vice her, víte jako protivníci reaguji, co vykládají, co zahazují, jak prihazují .. v trhu nikdy nevíte, co bude, ani nemusíte, obchodujete co je ted, ne co si myslíte, ze prijde
hazard je i trading, taky muzete v okamžiku přijít o všechno :) jinak poker je jako hazardní hra označena také kvůli legislativě, lépe se pak reguluje a daní :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

v pokru musim prihodit treba abych jen mel karty ktere by mi sedly takze musim pridavat penize a pak vystoupim na nejakem " stop losu" ktery pro me skoro vzdy bude vysoky a cela ta hra je ****** v tradingu mam indikatory ruzne systemy atd kde mam v pokru treba cci ktery mu ukaze kam asi pujde trh?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...