Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

Jakube:

rozdil mezi bid a ask je v hlavnich obchodnich hodinach na futures indexech zpravidla 1 tick, takze to je ta teoreticka ztrata hned pri vstupu a naslednem okamzitem vystupu. A to nema cenu resit. Na rozdil od forexu se poplatek za obchod plati separatne ve forme komise, neni tady zadne nafukovani spreadu o poplatek brokera.
Takze pokud se rozhodu, ze chci vstoupit do longu za 615 a dam limitni prikaz na 615, tak pokud se najde protistrana, tak ja za tech 615 (nebo lepsi cenu) vstoupim.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Kubo:

je mi 28 takže jsem prakticky ještě dítě ve vývinu a když mi někdo vyká, tak hledám ještě někoho vedle mě, jestli nás tu neni víc ;-)

Věř tomu, že všechno, co potřebuješ, abys v tradingu uspěl už prostřednictvím tohoto fóra máš - za to bychom měli všichni Tomášovi s Petrem hluboce poděkovat, dali nám tím velkou příležitost "být skutečně svobodní".

"Jediné", co teď musíš udělat je postupně ty informace vstřebat, dát je do konfrontace s tím, jaký si ty a z toho vznikne koktejl, který pak budeš konzistentně aplikovat v trzích. Měj při tom vždy na paměti jednu věc: Obchodování bude přesně takové, jaké si ho ty uděláš - a to "ty" bych podtrhnul. V trzích se dá profitovat s extrémně složitými systémy stejně jako s těmi jednoduchými ba až primitivními - já jsem se postupem času dopracoval k naprosté jednoduchosti. Ono když se to takhle shrne, tak to zní všechno v podstatě jednoduše, ale není. To víš, když Pljuščenko bruslí, taky to vypadá, že to nic neni, ale ve skutečnosti je zatim spousta dřiny.

Je třeba přirozeně postupovat po malých krůčcích dopředu, nehledat žádné zkratky. Já tomu říkám "jít si svých 60 metrů". Především v diskuzích bych pak doporučoval být hodně opatrný až skeptický na některé příspěvky, třeba věty typu "trh TF (Russell) se nadá obchodovat se SL menším než 100 USD" či "trhy jsou v poslední době nějaké divné" apod. jsou samozřejmě nesmysl a těm, kdo je zřejmě z dlouhé chvíli píší, v duchu říkám plantalové. Já např. trh TF obchoduji se SL 60-70 USD a ve většině případů by jsem si vystačil i s 50 dolary, a trhy jsou trhy - vždy si budou dělat, co budou zrovna chtít a je zbytečné je nějak hlouběji rozebírat a komentovat. Vždy jde o konkrétní přístup a nějakou tvojí filosofii, která je něčím podložená. Soustřeď se především na sebe, zjisti své silné stránky, ty se snaž co nejvíce využít a současně eliminuj nedostatky. Je to cesta dlouhá několik let, občas budeš v euforii, občas toho budeš mít po krk, a v takových momentech si musíš připomenout, proč to vlastně děláš. Když Bobby Holík začínal s hokejem, vzal ho prý jeho táta před továrnu, aby viděl, jak se tam každý den v 5 ráno schází chlapi na směnu a jednoduše mu řekl: buď můžeš hrát pořádně hokej a nebo chodit tady s chlapama každý den v 5 ráno - nakonec z něj nebyl špatnej hokejista, ne? :-)

Hodně štěstí, odvahy a vůle

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chtěl bych ještě jednou poděkovat yax i ondrášu. Můj příspěvek byl bohužel smazán, protože obsahovat nabídku pro ondrašu na výměnu kontaktů. Je škoda, že toto není umožněno. Finančník sice skutečně seznamka není (a to je dobře), ale i přesto si myslím, že by tato možnost měla být nějakým způsobem umožněna.
Ondrašu, v příspěvku jsem Ti poděkoval za skutečně upřímnou a srdečnou sérii rad, přesně takový druh mám nejraději a na základě této skutečnosti jsem učinil tu nabídku na výměnu kontaktů.
Nejhorší je pro mě se v tom kvantu informací orientovat. Jak už tomu bývá, nevím-li nic, tak nadmíra informací je spíše na škodu než k užitku. Samozřejmostí je, že je to problém zcela individuální. Někdo s tím problém nemá a čte a čte a jednou prostě ví, co vědět potřebuje. Já jsem spíše člověk organizovaný, co si rád věci do detailu plánuje a vše musí navazovat. Proto jsem schopný dlouho přemýšlet, zda mám číst tento článek, když část z toho ještě nevím a nebo číst jiný, kde se dozvím to co obsahuje ten první, ale je tam zase něco jiného o čem jsem zatím neslyšel atd. atp., zatímco jiný člověk by si prostě přečetl rychle oba a buď věděl nebo nevěděl :-) Ale takový už prostě jsem. V tomto případě to je velkou nevýhodou, ale stále věřím, že tento přístup je v dlouhodobém období výnosný.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

michal:
děkuji za odpověď. Někdy je ale ta "paternová" úsečka tak krátká, že se mi zdá, že bych to nestihl ani zadat. A ta následující úsečka tak dlouhá, že kdybych zadal příkaz Market na close této úsečky, tak je polovina pohybu za mnou.
Jde třeba v takovém případě zadat příkaz Market během vykreslování úsečky, nebo je to technicky nemožné? Zatím backtestuju a nemám zatím zkušenost ani s papertradingem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kuwaa:

ano, market na close je myšleno vstup za market cenu co nejblíže close úsečky..tj. není to automatický vstup, ale musíte kliknout..tj. musíte počítat se skluzem v plnění..když vstupujete na close, reálně můžete vstoupit pár sekund před dokončením, nebo těsně na začátku další úsečky..můžete např. vstupovat 10s před dokreslením úsečky, která dotváří signál..resp. u alternativních grafů chvíli před dosažením hraniční hodnoty, kdy se začíná kreslit nová úsečka..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den konoditám se věnuji půl roku zatím jen studuji naučné materiály a obchoduji na tréningové platformě nechci ponechat nic náhodě než si otevřu opravdový učet. Chtěl bych poradit jsem z chebu a z mého okolí nemá nikdo s komoditamy skušenosti takže dojíždím do prahy na školení. Chtěl sem se zeptat proč má kazdá společnost jinak vysoké marginy? A kolik maninálně peněz musím složit na můj učet abych mohl začít obchodovat 10 000 usd nebo je to u každé společnosti jinak?. A u jaké společnosti bych si měl otevřít učet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

Mám dotaz směřující na zkušenější tradery obchodující na paper či live. Chtěl bych se zeptat, zda-li někdo z Vás má zkušenost s obchodováním přes chytrý mobil, smartphone, PDA. Plánuji výhledově poziční obchody futures na paper, ale vzhledem k faktu, že hodně cestuji, není možné, abych byl neustále na svém compu.

Zajímá mě zejména, zda-li je vůbec technicky možné obchodovat přes mobil či PDA, zda-li není problém při zadávání příkazů v případě, že budu mít brokera v USA, platformy a vůbec Vaše zkušenosti.

Zjišťoval jsem si již nějaké info o aplikaci brokerovi Trade or Swim a jejich mobilní aplikaci iSwim, ale další mobilní řešení jsem zatím nenalezl.

Díky za Vaše rady a tipy ;)
Brumla

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...