Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

ondrašu:
Měl jste zcela pravdu. Po několika málo dnech jsem dospěl ke stejnému názoru a od hraní odstupuji. Jdu pokračovat ve studiu. Budu dále pročítat od zadu články v sekci "Vše pro nováčky v tradingu" + články, na které je v těchto článcích odkazováno. Jaké další rady by jste pro mě poté měl(i)?

Děkuji,
Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Vsetkych vas Serdecne pozdravujem
chcem vas poprosit o radu
ako zacinajuci obchodnik sa chcem opytat ci je potrebne backtestovanie z papierov vytlacenych na papier, alebo z historickych dat roznych programov ako TNT alebo je lepsie, "akcnejsie" a teda realnejsie vyuzivat market replay v NJ. Kde si dokazem stiahnut data daleko dozadu, z analyzovat trh a bez toho aby som vedel co bude nasledovat prehrat si trh hoc aj niekolko nasobne vyssou rychlostou a teda pozerat realne ako sa sprava trh. Pripadne si ho prehravat po castiach a analyzovat tak jednotlive vystupne signali ktore by som mohol neskor pouzit v obchodnom plane.

Aby ste ma chapali, to co sa pytam teraz neje na urovni paper tradingu, ale na urovni backtestingu. Jednoducho mi ta moznost market replay data ktoru ponuka NJ pride ako lepsia na ucenie sa backtestingu a chcem vediet vas nazor skusenejsich ci mozem v takomto backtestingu pokracovat alebo mam skutocne radsej si tlacit grafy a tie analyzovat pomocou pera a ceruzky?

P.s. pardom za chyby, pisal som z mt.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny tradery

Mám jen jednu jednoduchou otázku, na kterou se mi nepodařilo dohledat odpověď. Vstup na close úsečky. Jak? Jak vstoupím na close úsečky? To čekám na samotný závěr vykreslování úsečky (třeba deset vteřin před dokreslením) a zadám příkaz Market?

Děkuji předem za odpověď. Omlouvám se zároveň, jestli tato otázka tu byla někde zodpovězena, ale bohužel není k dohledání :-(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dobry deb
rad by som nadviazal na otazku deenius
mna konkretne zaujima vystup na close ale u range barov ako to funguje tu? kedze vykreslovanie usecky nie je uhranicene casom predstavoval by som si to tak ze zadam prikaz typu market ale pozicia sa uzatvori len ak bude svieca zelena alebo len ak bude svieca cervena da sa to tak?
Vopred dakujem za akukolvek odpoved ,filip

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte, chcel by som sa opytat ako zaciatocnik ako mam alebo skor co mam pouzit ako prvu strategiu? totizto ja si pod slovom strategia predstavujem nieco velice komplexne s roznymi indikatormi pospajane a signalizujuce rozne vstupy a vystupy. ako napriklad cci, ci fin win.
Moja otazka smeruje skor k tomu ci neje vhodne radsej zacat skumat prv S/R napriklad a postupne zacat napriklad objavovat Dvojity vrchol / Dvojite dno, potom pripadne trend line, dalej klzave priemeri atd.
To vsetko backtestovat postupne a hladat si svoj vlastny system a tvorit obchodny plan A az potom pripadne zacat FinWin, alebo CCI a podobne (pre mna zatial zlozite strategie)

Vsetko sa to zacalo precitanim si manualu 3x v priebehu niekolkych tyzdnov. prvy krat len zo zaujimavosti, druhy krat uz som si robil poznamky a zacinal tomu rozumiet co sa tam pise a treti krat som uz tomu velmi dobre rozumel a nic mi tam nebolo cudzie, naopak povedal by som ze som sa vzil s tym co somm cital.
Popri tom som si urobil svoj dennik a v tychto dnoch citam velky clanok psychologie obchodovania.

Chcem si len potvrdit ze pokial zacnem teraz backtestovat obycajne patterny ako S/R, DT/DB ci sa vydam tou spravnou cestou?

Da sa v tradingu uspiet len na zaklade S/R, DT/DB pripadne spojenim s indikatormi VOLUME a Klzave priemeri? Alebo je potrebne vediet toho viac? Priznam sa ze v prostredi tychto zakladnych patternov a zakladnych indikatoroch co spominam sa citim velmi prijemne.

Vdaka za odpoved
Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger: co popisujete vam muze dat vstupni a vystupni signal...a co money management ? pouzijete ke vstupu/vystupu vice pozic na vice mistech ? jak umistite SL ? jak s nim budete hybat ? jake timeframy budete sledovat ? jaky zvolite objem ? atd.. Zkratka a dobre, zde nejde ani tak o to co vam ukaze vstup a vystup, ale o to jak s temito informacemi dal nalozite.

Predpokladam ze predstavu o RRR uz z manualu mate, takze s holym pozadim byste hned tak skoncit nemel, ale k uspechu je radno promyslet i rizeni pozic a position sizing. Inspirace se da nacerpat jednak z clanku zde na financniku, jednak z rady ruznych strategii a clanku vsude mozne po netu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax: Děkuji Vám za odpověď.
Rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou tedy je. Jak mám rozumět ale tomu, že nakoupím-li (mám to zatím jen zjištěné z DEMO účtu, které obchodují na forexu, nevím proto, jak je to u komoditního obchodování) něco, tak jsem v otevřené pozici okamžitě v jakoby ve ztrátě? Nakoupím-li nějaký kontrakt (tedy za cenu Ask), tak ta ztráta, kterou na začátku mám, je rozdíl mezi mým nákupem (Ask) a Bid, za který bych mohl kontrakt ihned prodat zpět? Začal jsem nad tím přemýšlet po přečtení poslední kapitoly kapitoly knihy Marka Douglase - Trading in the Zone, kde píše, že často nějakou část svých kontraktů uzavře ihned po pohybu pár tiků jeho směrem, tak jsem si začal myslet, že rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou u komodit není. Jedná se tedy nejspíš o velmi likvidní trhy, kdy i těch několik tiků jeho směrem stačí, aby se z jeho ceny ask dostal do plusu. Jsou mé myšlenkové pochody správné? Rád takhle přemýšlím nahlas a ptám se, jestli přemýšlím dobře, než jen abych se ptal, proč to tak je :-)

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...