Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím Vás. Jak pokračuji ve svém studiu, stále častěji narážím na jeden a ten samý problém. Jsem ochoten a schopen investovat neomezené množství snahy, vůle, času, trpělivosti a intelektu, ale čím jsem limitován, je množství peněz. Dočítám se často o minimální hranici 10 000USD. Čili 200 000CZK. Vzhledem k tomu, že jsem 20ti letý student z zcela průměrné rodiny (kapesné 2000Kč měsíčně, minimum z příležitostných brigád), je pro mě tato částka bez nadsázky nesplnitelná. K reálným obchodům mám zatím velmi daleko. Studuji, čtu články, pořídil jsem si knihu, zatím nemám ani představu o svém budoucím obchodním plánu a backtesting je pro mě stále ještě cizí slovo, ale je pochopitelné, že výše zmíněné informace o částkách mě značně demotivují. Mluvilo by se o částce 10x nižší, nějak bych to zvládl, ale toto..

10 000USD je částka potřebná k otevření účtu u IB. Většina zdejších traderů u tohoto brokera obchoduje a má na něho i dobré reference. Je-li 10 000USD nezbytnou podmínkou registrace u tohoto brokera, jsou pro mě vyhlídky na otevření účtu u tohoto brokera skutečně nulové (vzhledem ke skutečnosti, že 10 000USD je pro mě naprostá utopie) nebo je možné založit účet třeba s částkou menší (kdybych jim třeba napsal atd.), vždyť oni moje peníze přece chtějí.

Je tu pro mě nějaká téměř stejně ideální alternativa? Může někdo přijít se svým příběhem, který je podobný tomu mému? Velmi by mě to pomohlo. Na závěr zdůrazňuji, že vím, že jsem minimálně ještě několik předlouhých měsíců vzdálený od doby, kdy to budu muset řešit, ale jak jsem řekl - za ty měsíce by se to samo beztak nevyřešilo.

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jakubpolo:

oni tvoje peniaze chcu, ale inak ako si to ty predstavujes. Oni zarabaju na poplatkoch za vstup a vystup z pozicie, takze su radi ked nemusia neustale otvarat male ucty (napr 2000-3000 USD), ktore sa vacsine zacinajucich traderov podari zrusit. Ked uz ma niekto ucet aspon 10000 USD, nezrusi ho tak rychlo ako mensi ucet. Teda maju menej roboty a stabilnejsich zakaznikov.

To aky ucet ti staci na obchodovanie, zalezi hlavne na tom, akym stylom obchodujes (aky TF, aky trh). Mozes obchodovat intradenne nejaky lacny trh ako je napr. NQ a v pohode ti moze stacit aj 4000 USD. Zacni backtestovat, riskuj 2% alebo menej na obchod (co odporuca vela skusenych traderov, hlavne ak ide o ID)a zistis kolko potrebujes USD na ucte a akym stylom mozes obchodovat.

Ale pamataj, cim mensi ucet, tym lahsie ho zrusis. ID obchodovanie je narocne na psychiku a zaciatocnik robi zo zaciatku vela chyb. Cim mas mensi ucet, tym mensi mas priestor na chyby.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jakubpolo: Nevim jestli to není o přístupu, pokud si myslíš že peníze nikdy nevyděláš nebo nenašetříš tak je těžko získáš..

Já jsem zase nikdy něměl nějaké pochyby, že bych nenašetřil 10 000 usd.. taky jsem po škole chodil na různé brigády atp.. ale tyto peníze jsem investoval do knih o tradingu a seminářů, ano mohl jsem vydělat na okolo 9 000 kč čistého při práci na černo :-) odkládat nějaké 2 000 rodičům aby se neřeklo a za 2 a půl roku mít našetřeno na account..
taky jsem zkusil výběrové řízení na brokera jedné české společnosti. Řízení jsem vyhrál a těšil jsem se možností vydělat přes 100 000 kč měsíčně.. neříkám že by se to nedalo, ale tahle práce nebyla pro mě.. otravovat lidi z nějakého seznamu a vnucovat jím tituly mě absolutně nebavilo.

Nicméně jsem to udělal tak, že jsem se sebral odletěl do anglie s jedniným cílem vydělat prachy na trading. Při velké dávce spořivosti se dá těch 10 000 usd vydělat do jednoho roku z minimální mzdy v UK..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jakube,
tyhle všechny částky jsou ale pro futures, kde je celá řada brokerů s nižším počátečním vkladem, než IB (mají svojí politiku a o malé účty nestojí), ale je tady celá řada dalších, na fóru probírané, doporučení ... OEC, Mirus, Infinity, Tradestation .... vice treba na www.elitetrader.com .. každopádně na obchodování s futures bych ani neuvažoval o nižším počátečním účtu než 5000 USD, sice z principu marginů a MM se dá obchodovat i menší částkou, ale s podkapitalizací riziko vymazání účtu velmi stoupá.
pokud nemáš více prostředků a tvrdíš, že nemůžeš sehnat víc (což je vždy otázka, každá sranda něco stojí), je třeba si uvědomit, že tohle je byznys, který má svá pravidla a nutné podmínky, k zapojení se, a tudíž neni pro každého. Zkus se poohlédnout třeba po forexu, kde se dá začít s nižším účtem na mikrolotech (tady ale neporadím, je tady ale velmi obsáhlé fx vlákno, tak se podívej tam). Máš přede sebou velmi dlouhou cestu, takže času je dost :)

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jakube:
Máme stejný problém, jsem 19 letý student a je pro me hodně težký našetřit na kapitál protože nemam ani ty 2k měsíčně kapesný, zatím mam jenom brigádu na víkend a zoufale hledám něco kam bych mohl chodit po škole ;) ale i tak si myslim že by se to dalo naštřit a zde na foru jsou i uspěšní tradeři kteří začli s 3500usd. Já myslim že je to taky věc připravenosti atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chci se zeptat, co znamená že na Forexu můžu ztratit víc než jsem investoval. Nevím co si pod tím mám konkrétně představit když obchoduji přes MetaTrader na mikro účtu Live.

"Spread Betting, CFD Trading and FX Trading carry a high degree of risk to your capital
and[bold] it is possible to lose more than your initial investment[/bold]. Only speculate with money
you can afford to lose."


Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,
chcem sa opytat, aky postup je najidealnejsi ak uz mam manual velmi pozorne precitany (2x), mozem povedat ze mu rozumiem ale zaroven viem ze mam este plno nedostatkov ktore este neviem co sa tu pisu na stranke v podobe roznych clankov?
Aby som to skratil: pytam sa ci mam dalej pokracovat v citani clankov co su tu, o roznych technikach, co su to opcie , spready, ako na komodity, ako na forexy, rozne fibonaciho postupy, ratrecementy a podobne A AZ POTOM IST NA BACK TESTING napriklad cez NT?. Alebo mi odporucate citat clanky ale zaroven robit aj BACKTESTING a samozrejme viest si dennik a vytvarat aj moneymanagment?

Potrebujem nasmerovanie, dakujem za kazdu radu
Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger:

Teď si musíš vybrat, jestli chceš obchodovat jako intradenní obchodník nebo obchodovat spready atd. Rozhodující asi bude čas (pokud ti to čas neumožňuje, prostě nemůžeš být intradenní obchodník) a velikost peněz, které jsi ochoten/schopen pro začátek investovat. Pak bych si zvolil jeden z kurzů financnik.cz a tam šel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Albeon:
ja by som sa velmi este do live, teda ochoty kolko som vlozit do toho nepustal, som v tom este len tyzden a som uplny zaciatocnik a som si toho vedomi. Cize live urcite ne, aspon rok sa chcem ucit a "zmaturovat" v podobe uspesneho papertradingu s znalostami ze naozaj viem co robim ked nieco robim a nerobim to nahodne.
Ci chcem byt intradenny alebo pozicny obchodnik, to tiez naozaj este neviem. myslim si ze v priebehu toho roka si osaham aj jedno aj druhe. Kurz sa chystam navstivit, ale myslim si ze zatial je to skoro, lebo neviem ani co su spready ani opcie.

Hlavne ma zaujima, ci mozem popri tom ako budem citat rozne clanky tuna na financnikovi, popri tom aj robit si backtesting? alebo je prv rozumne vsetko precitat, rozhodnut sa co chcem obchodovat, ci forexy, akcie, spready, opcie, komodity a az potom zacat na zaklade tohoto vyberu robit backtesting?

Aky postup Vam ostatnym pomohol naljlepsie sa vzit s trhom v tom sirsom zmysle?
aky ste mali postup vy ked ste zacinali? Isli ste hned na kurz? alebo ste precitali prv milion clankov? Kedy ste zacali s backtestingom? je mi jasne ze papertrading asi este neje vhodny kym nemam strategiu, ale ako to bolo u vas?

Dakujem
Lukas


Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger:

podla mna by si mohol zacat s clankami pre zaciatocnikov tu na financniku www.financnik.cz/clanky/zaklady/ .. preklikaj sa na zaciatok a postupne pokracuj.. potom mozes ist na kurz ked to budes potrebovat, ale skoro vsetko najdes aj tu zadarmo. Kurz ta pravdepodobne posunie rychlejsie dalej, ale myslim ze neni kam sa ponahlat

Link to comment
Sdílet pomocí služby

m.hunter, velmi pekne dakujem, vyborna stranka, spustu clankov skutocne pre zaciatocnika.
Prezrad mi ale ako si sa k nej dopracoval? uz to niekto tu naznacil ze chcelo by to inu strukturu, ale veci sa asi nepohli :) nevadi to je na inu temu. V kazdom pripade dik, ale predsa len prezrad mi ako si sa k tomu naklikal, mozno najdem iny sposob hladania tu , ktory nevidim.

Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...