Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

> Mam jeden dotaz na najvacsich prispievatelov do diskusie (911, Martinek,
> Libic, Pete ... a mnoho dalsich, hlavne golden a silver members).
> Pani ste uspesni full time traderi ???

ano

> Preco povedzme uspesni traderi, ktori nechaju svoje dobre zabehnute
> biznisy, si ''privyrabaju'' takymto sposobm, ked ako uspesni traderi by
> mali celkom slusne zhodnotit svoj kapital na trhoch.

IMHO

1) je to bez rizika
2) je to rychle
3) sedet porad u PC je nuda

> Posledna otazocka, tak realne, kolko moze povedzme v celku relativne
> uspesny trader po nejakych tych 4 rockov obchodovania, skusenostiach
> percentulane zhodnocovat svoj vklad do trhov ? Viem ze asi tazko mi niekto
> povie nejake realne cislo, ale bol by som rad, lebo urcite nejake existuju aj
> ked je to vyslovene individualne. Povedzme ako uspesni trader spravi
> mesacne 10% ? 100% ? Lebo priamo na financnikovi som v niektorych
> clankoch cital, ze pri nejakej metode, systeme, strategii, sa daju peniaze
> otocit cez 1000% rocne, na druhej strane som tu aj cital, ze uspesni trader
> si vie zhodnotit v pohode svoje prasule tak 30% rocne.

Zalezi na pristupu a systemu. V ID se da, je-li hodne uspesny mesic, zhodnotit prumerne velky ucet (na mistni pomery) i o 50-100% mesicne. V horsim mesici to treba bude jen 1% nebo ztrata. U spreadu pocitejte tak s 30-50% rocne... atd. Neni trading jako trading - "jaky si to udelas, takovy to mas".

> Inak nekritizujem, ale casto krat tu je spominane, ze ziadna strategia/system
> nefunguje pre kazdeho. Podla mna pri dodrzani psychologie, money managementu
> musi platit kazda strategia pre kazdeho, proste ked mi system urci kedy mam vstupit
> a kedy vystupit, kde za akych podmienok, kde mam dat/posuvat stop loss a vsetky
> tieto info tak si myslim, ze by to malo fungovat. Ked sa tu casto spominaju
> Automatizovane systemy, tak potom to musi fungovat pre kazdeho. Napriklad
> ako sa casto spominaju Woodieho studenti ktory celkom slusne zarabaju a
> obchoduju presne podla urcenych pravidiel a ked by podla tych pravidiel
> obchodoval aj Ferko z Dolnej Nemsovej a dodrzal by rovnake pravidla pre
> cely system, musel by zarobit rovnako.

Ne. Vzdy jde o osobni pristup a o to, co v trhu kdo vidi. Ja mam treba problem videt v trhu divergence; nekdo zas muze mit problem v odhadu uspesneho ZLR. Kdyz dva lidi budou obchodovat stejny system se stejnymi pravidly, stejne se - diky ruznemu osobnimu pristupu - budou v nekterych bodech rozchazet ve svych rozhodnutich. Clovek neni stroj (a je to i duvod, proc diskrecni systemy obvykle funguji lepe nez AOS).

> Tak isto mam este jednu otazocku, spominaju sa tu pomery ako 20%
> uspesnych a 80% neuspesnych. No ono je trosku podla mna velky
> rozdiel, ci obchodujem na trhu ja ako zaciatocnik s jednym konktraktom
> alebo nejaky velky nadnarodny fond, ktory disponuje s milardami dolarov,
> alebo tak isto tzv. financni zraloci, ktory tiez maju nejaku tu miliardicku
> na ucte. Casto krat som tu cital, ze velke fondy prerabaju, oni zarabaju
> akurat, ze par percent rocne, mozno do 10% ale pri takych sumach ake
> maju, tak tych 10% na ne sa musi pozbierat skutocne vela takych malinkych
> zubrienok s 5000 usd uctami.

a ta otazka je kde?

> Posledna otazka na skusenych, resp. na tych ktori poznaju povedzme
> Woodieho, Mplay Eldera osobne. Ak je niekto tak uspesni ako tito pani
> v tradingu a konzistencne zarabaju, potom pri 30 rocnom obchodovani,
> kedze tu posobi pakovy efekt a tito pani su pravdepodobne ti najlepsi z
> najlepsich, museli povedzme aj tych zacinajucich povedzme aj 100 usd
> pred 30 rokmi otocit do bilionovych ciastok a nevravim to s istotou ale
> dovolim si tvrdit ze ani jeden z tychto panov, nejake tazke miliardy dolarov
> na uctoch urcite nedrzia.

Takhle trading nefunguje. Kapacita trhu v danem casovem okamziku je omezena; chovani obchodnich strategii je limitovane vysi uctu atd.

shrnuti:
Co jsem chtel rici uz svym predchozim prispevkem - ptate se na nesmysly. Odpovedi na vsechny vyse polozene dotazy (krome toho, ze v tomto foru byly uz mnohokrat zodpovezene v minulosti) Vam dojdou ve chvili, kdy sam provedete par live obchodu. Do te doby je to naprosto a zcela zbytecna omacka, ktera nema nejmensi praktickou hodnotu pro Vas ani pro nikoho jineho a jenom premyslenim o tom, jake zhodnoceni ma Mplay a kolik ma Elder na uctu ztracite cas.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pre mna tie moje otazky nezmysli nie su. Ak pre teba ano, prosim neodpovedaj mi viac na tie ''nezmysli'', vravim, urcite sa tu najde niekto iny, ktory bude chciet uprimne pomoct a zodpovedat na moje otazky. Dakujem za cas, mozes ho venovat inym zaciatocnikom.

Uryvok z manualu:

Pátrejte, sebevzdělávejte se, poznávejte.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martinek ja chcem poznat odpovede na tieto otazky pred tym ako zacnem realne obchodovat, ja chcem poznam odpovede na vsetky mozne otazky,ktore ma napadnu ohladne obchodovanie a to predtym ako realne zacnem s realnymi peniazmi.
Ked dam do biznisu peniaze, dam ich preto, lebo chcem zarobit a nie zistovat a hrat sa.
Bizsni robim pre peniaze.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to pigi:
-nic ve zlém, ale opravdu se nestarejte kolik nadělají velké fondy ani ti druzí, jedno zda velcí s mld na účtu, či malí s těmi stále dokola omílanými 5tis usd .
Starejte se jen a pouze o to ABYSTE BYL ÚSPĚŠNÝ VY SÁM. Že je to lakomá, sobecká odpověď?
Moc "rozkecávat" se už nebudu, je to i zde omleto XXX krát a tuty dál bude :-)
- je úplně jedno jak se svého úspěchu doberete, pokud se ho vůbec doberete - k čemuž vám přeji hodně sil a výdrže!
-pokud budete mluvit se šachistou,akvaristou,modelářem,turistou, fotbalistou a..... a dojde na jejich zájem, velice rádi se chytí a začnou o tom svém. Tento byznys není vyjímkou. Proto i ta literatura, kurzy atd. Vyberte si sám či užijete ty zdarma nebo ty placené, na kterých si autoři, i úspěšní obchodníci, "privyrábajú"....mimo jiné i v tom je kus psychologie: co vy sám dáte grátis a co už byste si nechal zaplatit? A když, tak jak? Kolik byste měl taxu za 1hod třeba tech.analýzy, probrat takový MACD, nebo ty bláznivé čáranice na DMI? Myslíte že jen čas lektora kurzu je zdarma? Když pominu znalosti někde a zase časem nabyté? I pitomá opce daleko OTM má svoji časovou hodnotu: pár centů ale má ji (většinou)...víte že žádný oběd není zdarma? Až vás na takový někdo pozve, tak je zdarma pro vás, ale někdo to vše musel platit, když ne vy...(až to prase na guláš neukradl z chlívu:-)
-proč by měl úspěšný trader udělat zrovna těch 10% nebo 100% měsíčně a někomu o tom vyprávět "skutečně fundovaně"? Proč to chcete vědět? k čemu vám bude? A co takhle jenom 9,8% nebo víc-řekněme 76,5% měsíčně či za rok?
I to je psychologie: většina lidí má ráda a sama uvádí kulatá čísla - 10-100-1000-...řeknete frajerce že přijdete na rande v 19:58:47 SEČ? určitě ne - dáte si kulatých 20:00 nebo jasně "o osmej" Ta ví že to ráno asi nebude...
-hm, dodržani psychologie, MM,strategie: schválně sám to zkuste!
I vaše psychika je zcela osobitá, tak jak každého. Velmi silné jsou ale třeba i tzv.podprahové vjemy (pracuje s nimi reklama a všeobecné davové oblbování všude možně), jež překonat - pokud vadí či mi narušují moje plány či cíle - je docela fuška a chce to práci sám se sebou? To poznáte až do obchodu natvrdo vlezete...
Takže: čtěte dál, nejen toto forum, vše chce čas.
OK dny i obchody vám
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pigi,

ale vzdyt jsi prece odpovedi dostal. dostal jsi 3 odpovedi a celkem shodne odpovedi, nezavisle na sebe. a 3 se lidi shodli ze resis nesmysly. a je zbytecne aby kdokoli jiny tady resil nesmysly. tohle neni www.nesmysly.cz tohle je server kde se maji lidi vzdelavat ve svete burzy. i kdyz se novacek pta na "nesmysly" tak je na to upozornen a nasmerovan na zajimavejsi temata, dulezitejsi. casem si pak na ty svoje veci odpovi sam. chapu ze je to pro tebe dulezite, prptp jsem ti taky na ty otazky odpovedel. nebo ti ty odpovedi prisly nedostatecne?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pigi,
skúsim odpovedať na Vaše otázky .

Obchodovanie na burze Vám prináša rychlešie zisky za menej námahy , ale aj tu je stále riziko pretože nikdy neviete
ako dopadne pozicia ktorú ste si ozvoril. Ak ste niekedy podnikal ,alebo podnikáte tak určite viete že podnikanie si Vás žiada celého 24H denne a aj tak máte pocit že zisk nestojí za tú námahu.Všetko kolo tradingu je velký biznis áno ani Vy bi ste nadával niekomu niečo zadarmo hlavne ak ste na tom pracoval roky. Pred piatimi rokmy nebolo žiadne stráky o burze ako je Finančnik a ked som začínal bolo to ťažké.Dnes sú tu informácie na dlani a mnohý nimy pohrdajú.
Čo na Tomáša Petra povedať : robia to čo robí večšina obchodníkov, a robia to dobre.

Čo sa týka zhodnotenia, je to ako z inou prácou zaleží len a len na Vás kolko zarobite. Toto nepotrebuje komentar.

Ano, Váš Ferko by mohol zarobiť rovnako ako iny Woodisti ak by konali rovnako a jejich príkazi by boli rovnako vyplnené. Ale práve v tom to je že nie všetci sú si na sto percent istý či formácia je želatelná. Sú to osobne kritéria ktoré môžu biť rozdielne.

Čo sa týka učitelov Woodieho, Eldera neviem kto kolko zarobily na burze skúste sa to opýtať ich.Myslým že pre mnohých je burza nie len biznis ,ale aj vášen .

Je dobre že hladáte odpoved na Vaše otazky.

Ak nie ste si istý že chcete venovať tradingu dva tri roky práce.Tak radšej sa do ničoho nepúštajte.A skúste hladať dalej.To čo Vám bude viac licovať.
Prajem vela uspechov.

Marian.

" Kto hladá ten najde "

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pigi:
dal jste otazku, dam Vam odpoved: nejsem fulltime trader a zatim ani nechci byt. Neni to tajna informace, uz jsem to zde jednou psal. Pusobim v nekolika dalsich aktivitach. Proc? Protoze patrim mezi aktivni lidi :)

Woodieho, MPlaye ani Eldera osobne neznam, nejsem tedy schopen na Vasi otazku odpoveded.

Kolik vydelavaji jini traderi me v mych zacatcich take hodne zajimalo, dnes mi to je jedno. Urcite nepatrim mezi super tradery a je mi to take jedno. Pracuji na mem zlepseni se, avsak ne, abych neco nekomu dokazoval. Delam to sam pro sebe (tu)

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pacifique a Libic dakujem za uprimne odpovede.
Martinek a 911 vase odpovede su neobjektivne ale vy aj ja vieme preco.
Miciko diky moc za odpovede, ja som tie moje otazky nemyslel v zlom, ze je zle ze sa tomu traderi venuju, ze si privyrabaju, to ich vec, ich zivot, ich biznis. Ja som sa len pytal. Ale dostatocne si mi odpovedal, dakujem.
Co sa tyka psychologie a biznisu, prave pre to som polozil niektore svoje otazky. Ako si mi sam napisal

'' Velmi silné jsou ale třeba i tzv.podprahové vjemy (pracuje s nimi reklama a všeobecné davové oblbování všude možně)''

Aj financnik ma svoju reklamu a aj tu je reklama.

V biznise som obozretny a opatrny a poviem ti narovinu, aj ked je skutocne perfektny server a tych informacii ohladne burzy je tu skutocne dost a dobrych a hodnotnych informacii, stale to robi niekto, koli niecomu, tu skutocnu odpoved vedia len ti ludia, co to robia, samozrejme aj moderatori forumu a samozrejme niektori ''excelentni'' prispievatelia na forum. Ono nalejme si cisteho vina, ziadny uspesny biznis man, ziadny na svete, nebude venovat tolko casu nejakemu forumu, chatu, nejakym radam a podobne !!! Iba ak by mal z toho patricny biznis on sam.

Este raz diky za odpovede, ak ma este niekto (najlepsie nezainteresovany) nejake informacie a poznatky a neobtazuje mi ich napisat, budem rad.

Vsetkym velke melony na uctoch.
PS: Libic prispevkov a rad tu mas vela, premietni to do biznisu a budes uspesni, good luck

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pigi,
tohle je forum o trejdovani na burze. Ne o tom jestli ma nekdo nekde reklamu, nebo z neceho byznys. Jsou tu zdarma informace i pomoc. Za nadstandart, ktery stoji lidi cas, si proste nechaji zaplatit. Ale takhle se v tom patlat je fakt zbytecne. A nalijme si cisteho vina, resi se tu nesmysly :))) Jdu zobchodovat kamosovu sestru za 2 basy piv :D Cuuuus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: Ladary, sn3hul4k

Toto je forum a vlakno ma nazov: Otazka ZACATECNIKA,

... takze aj taketo otazky tu patria.

Ja nechapem, preco miesto toho, aby niektori davali rady, odpovedali na dotazy, otazky, skor sa snazia utocit, ze si chcem pokecat, ze moje otazky su nezmyselne. Trading je biznis ako kazdy iny a aj v nom je vela skvelych a poctivych obchodnikov ale aj tych menej poctivych a podvodnikov.

Ja tu nic netvrdim, je to forum, len sa pytam a este raz dakujem za otazky ale aj vase namietky voci mojim otazkam. Kazdy sa pyta na to, co ho zaujima.

Vsetkym zelam vela uspechov v tradingu.

Moja rada: Venujte sa viac tradingu ako financnikovi :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pigi,

to si fakt myslis ze tu sedime a jen kecame? :-) mozna tomu nebudes verit, ale my tu fakt obchodujeme. tobe taky hodne uspechu na burze a ta tva rada patri tobe jeste o kousek vice :-))

P.S. tady nikdo na nikoho neutoci, to jen lidi maj problem s textem a pochopenim informaci a vidi problem tam kde neni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mozete niekto scitanejsi napisat nejake zakladne rozdiely v obchodovani komodit, forexu, akciami, opciami ???
Nejake vyhody, nevyhody a rozdiely medzi obchodovanim jednotlivych hraciek a podobne ?

Diky moc

911 nie je nad dobru radu :-))) diky a nech ti melony pribudaju na ucet

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pigi,

keď som začínala pred poldruharokom, trading bol aj pre mňa pole neorané. Ale ani vo sne ma nenapadlo pýtať se na takéto - prepáč - chujoviny. Pýtala som sa predovšetkým, čo mám JA urobiť preto, aby aj zo mňa raz mohol byť fool time trader-vymeniť tento busines za prácu, ktorá zase nie je až taká zlá-robotu mám doma a nikam za ňou nemusím dochádzať. Nezaujímalo ma a ani nezaujíma, koľko kto zarába, len bolo príjemné zoznámenie s ľuďmi, ktorí sa takto už pár rokov živia a teda aj zistenie, že to naozaj ide sa tým živiť. To jediné ma zaujíma. A ďalej už iba to, kde a za koľko sa dostanem k informáciám, ktoré mi pomožu čo najviac si zkrátiť cestu za poznaním.

Keby si išiel na nejaké školenie, kde sa obchoduje live, tak by si možno aj ty bol svedkom toho, že tú samú situáciu dvaja zkúsení traderi vyhodnotia každý inako, dokonaca až tak, že jeden dá buy a druhý sell. A vidia to isté. Keď tu bol vlani Woodi, zopár ľudí obchodovalo s ním to isté-a každý mal iné výsledky. Ale toto sa dá pochopiť až vtedy, keď si sám sadneš k svojej platforme-bárs aj demo, ale s reálnymi dátami a v reálnom trhu, a urobíš prvý obchod. Potom ďalší a ďalší-a až si raz prvýkrát kľukneš live, uvidíš sám, aká to je sila, čo sa ti bude odohrávať v hlave, ako budú reagovať tvoje nervy, keď si uvedomíš, že tam ide o TVOJE peniaze...

Každý sme iný, každý vidíme v tom istom niečo iné, každý máme inú hranicu pre to, čo berieme ako riziko a čo už-alebo ešte-nie, každý sme boli nejako a každý inako vychovaný a výchova sa na nás podpísala.

Týmto všetkým som chcela povedať-ak sa úprimne zaujímaš o trading, je to dlhá a veru neľahká cesta k ľahko-od stola-vyrobeným peniažkom. A určite nie je pre každého. Nie každý dokáže zvládnuť sám seba, svoje EGO, svoju psychiku, svoju márnivosť. Nie každý je ochotný sa učiť-toľko, čo som sa na staré kolená-bude mi 56 rokov-musela naučiť a ešte budem musieť-som sa nenaučila po absolvovaní školy za celý život.

Tak prestaň riešit chujoviny a radšej sa rozhodni, či ti stojí za to za týmto ísť, potom študuj, alebo si nájdi inú zábavu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...