Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

Dobrý den, všem,

mám jeden asi hodně začátečnický dotaz.

Ze základů obchodování vím, že nejhojněji se komodity obchodují ve front měsících.

Při prohlížení grafů corn jsem narazil na jednu věc, která mě trochu zmátla. Sleduji vývoj ceny u grafu CU90 a zhruba okolo 19.7.1990 je denní Volume cca 40tis kontratků a když se podívám na graf CZ90, tak zhruba ve stejném datu (19.7.1990) je denní Volume zhruba 100 tis kontratků, přičemž na zač. července 90 dosahovalo denní Volume i 300tis kontraktů.

Myslel jsem, že právě nejhojněji se komodity obchodují v nejbližších front měsících, tedy by to mělo být v grafu CU90 a ne v grafu CZ90.

Můžete mi, prosím, vysvětlit, čím to je způsobeno, čím to může být? Jaké měsíce bych si tedy měl zvolit k obchodování?

Doufám, že můj dotaz je pochopitelný :-)

Děkuji a přeji hezkou neděli.

Maxx

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den Maxx,

popravdě Vám na to odpovědět nedokážu, ale protože se toho neujal nikdo fundovanější, zkusím to sám. Všiml jsem si toho před časem taky a zvláště v kukuřici mi přijde, že prosincové kontrakty jsou nějak oblíbenější než ty ostatní. Žel netuším, čím to je způsobeno, možná to souvisí nějak se sezóností, ale to je jen domněnka.. Každopádně si s tím nedělejte hlavu, myslím, že to není až tolik důležité. K obchodování je vhodné zvolit měsíce s vysokou likviditou, tj. většinou ty front. Pokud ale je Vaše strategie dlouhodobě poziční a chcete zůstat v obchodu i třeba několik měsíců, vyberete si pravděpodobně nějaký vzdálenější kontraktní měsíc. U takového se tedy přesvědčete, zda-li má pro obchodování dostatečnou likviditu. V opačném případě by jste mohl mít problémy se skluzy v plnění.

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobry den,

rad bych zacal testovat trh ER2 za pomoci systemu Woodie CCI. Precetl jsem skoro vsechny clanky na financniku ohledene teto strategie a udelal jsem si docela ucelenou predstavu. Jedna vec mi vsak unika a nidke jsem ji nenasel.

Jedna se o hodnoty MAE a MFE pri zapisovani a vyhodnocovani uspesnosti testovane strategie. Mohl by mi prosim Vas nekdo tyto zkratky vysvetlit? Mam urcitou predstavu, ale rad bych si byl 100% jisty.

Bohuzel nemuzu navstivit kurz intradenniho obchodovani, kde budou pravdepodobne tyto pojmy vysvetleny, protoze ziji momentalne v Australii. Chtel jsem Vas tedy poprosit o kontakt na nejake webove stranky, kde bych mohl nastudovat uzitecne informace a tipy a triky, ktere by mi pomohli v zacatcich s intradennim obchodovanim trhu ER2.

Predem dekuji za odpoved Martin.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den. Zdravím všechny. www.financnik.cz je skvělý projekt, a jsou tu skvělí lidé, kteří chtějí pomáhat (jeden z mála webů, který to tak má), taktéž e-booka "Kompletní průvodce psychologií obchodování", kterou mám rozečtenou, je skvělá. Mám ale pár, asi naivních, otázek:

Všude se tu mluví o pilování systému, paper-tradingu a backtestingu. Chápu, že systém asi bude soubor opatření a sběr takových informací, které traderovi poskytnou signály o tom, jestli má do pozice vstoupit, či z ní vystoupit. Jak ale na ten systém přijde? Jak začne? Koupí si program a začne náhodně, nebo podle nějakého osvědčeného systému backtestingovat a podle toho, kolik mu co vynese se rozhodne pak nastavit parametry svého systému? Nebo jak mám vlastně systém začít budovat? Je to někde naprosto polopaticky vysvětleno? Všech 24. částí manuálu na financnik.cz jsem již četl :o)

A další dotaz: Jak přesně se provádí paper-trading, abych to pochopil i já :o) ? Vždyť když se podívám na historické grafy, tak tam jsou už za celý den a vidím, kam se ubíraly...nemusím nic odhadovat. Mám si to nějak zakrýt :o) , nebo jen nevím o tom, že existuje nějaká funkce nebo metoda... ?

Děkuji mnohokráte :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cooler21: System si bud nekde vezmete (napr. popsany WCCI ci jiny) nebo si reknete, ze by pro Vas bylo idealni treba krizeni CCI50 s nulovou linkou s potvrzenim spravne barvy svicky a souhlasneho smeru EMA(34). Je to zakladni soubor podminek, ktery si vytvorite - treba proto, ze se Vam to zda jako dobry napad. Takovych uvodnich podminek Vas muze napadnout hromada, takze je ciste na Vas, co se rozhodnete backtestovat.

Samotny backtest pak provedete na historickych grafech. Neni Vasim cilem _predpovidat_ smer trhu, ale _reagovat_ na signaly. Tj. predem si - na zaklade stanovenych podminek - urcite signaly, ktere chcete otestovat (tj. napriklad to prekrizeni CCI50) a hledate vsechny vyskyty takoveho signalu na historickych grafech. Neresite pritom to, jestli pak sel trh nahoru, dolu, do strany nebo treba do kina, ale pouze a jenom to, jestli se objevil platny signal. Na zaklade statistik z takoveho testovani pak ziskate lepsi predstavu o tom, jestli ma dany system nejaky potencial a budete schopen vytvorit konkretni podminky (napr. vysi SL, urceni vystupnich signalu (napr. PT) apod.). Pote zacnete s papertradingem, tj. s testovanim na _zivych_ datech, ale se simulovanym uctem nebo zkratka jen "na papire". Az se osvedci i to a budete systemu verit, nic nebrani zacit ho obchodovat live.

At se dari,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to cooler21:
zde na webu máte už mraky příkladů a dokonce přesných návodů jak a kde jde dělat v PC papertrading a zkoušet svůj systém na cokoliv: komodity, akcie, opce, warranty, forex...téměř vše možno konat i zdarma, dokonce bez stažení softu, z kteréhokoliv PC kde jste, když chcete a máte chuť a čas. Máte okamžitý přehled o svých ziscích/ztrátách, o výkonnosti systému - i těch si tak můžete zkoušet kolik jich zrovna máte či kolik jich zvládnete. Podle toho co zde mnozí píší mám pocit že se ani s tímto doslova luxusem, který právě tento obor nabízí, neobtěžují.
Co asi potom chtějí dělat na trhu, když je jim zatěžko si toto aspom zkusit? Kdyby nic zde nebyla pravda, tak toto platí natuty:
nikde jinde, v žádném jiném podnikání nemáte šanci si své schopnosti vyzkoušet nanečisto ale doslova "natvrdo" s reálnými daty.
Takže hledejte, kdo hledá najde :-)
úspěch Vám!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
prave som zhltol vas online manual jednym dychom,urcite je tam potreba si to precitat este niekolko krat kedze stale nemam jasno vo vela veciach....avsak....napadla ma jedna vec,chcem sa opytat ci to je alebo nieje realne. Chvilu som rozmyslal prave o vstupoch. Takze zoberme si priklad ,ze obchodujeme s Corn. Co keby som naraz vstupil do trhu vstupom long aj short,SL je samozrejmostou. Kedze trh sa moze vyberat len jednym smerom tak jeden z tychto dvoch vstupov by automaticky isiel do straty. Avsak ten stratovy by bol po chvili ukonceny SL-om a zostal by nam len ziskovy kontrakt. V tomto pripade by sme si zarucili 100 percentnu istotu zisku. Ak to nieje mozne ,alebo tu uz bola takato tema ,tak sa ospravedlnujem. Dalej niesom si isty ci mozem ja sam vstupit naraz do long aj short. V tomto pripade by sa to nedalo vyriesit dvoma osobami ? :) najlepsie aby boli v konkretnom case naraz na jednom mieste ci v spojeni aby mohli pohotovo naraz reagovat. Dakujem za odpoved.

PetoU

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...