Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

čo keď cena klesne, t.j. Tvoja long pozícia skončí na SL? Trh sa náhle po ppretnutí long SL zrazu opäť otočí a pôjde hore a odpáli Tvoju "hornú" stopku určenú pre short pozíciu...

Nič nie je také ľahké ako sa zdá...keby áno, tak to robí absolútne KAŽDÝ!!!

Mimochodom takáto stratégia sa tu riešila, nemám čas ju hľadať, sorry. Ale aj tak klobúk dole, drvivú väčšinu nováčikov takáto (nie až tak stratová!) stratégia nenapadne po prvom prečítaní manuálu.

zdraví Vás
majkl

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den. Na serveru financnik.cz jsem se dozvěděl, že hlavně začátečníkům se důrazně doporučuje pořídit si u brokera full-service účet. Takový účet podle toho, co se v článku psalo, stojí 1000-2000USD. Navíc v článku s názvem "S jakou částkou začít obchodovat?" se mluvilo o minimálních částkách na účtu, které mi pomohou přečkat případné ztrátové období hned zpočátku, v řádech tisíců USD (rozhodně ne ve stovkách, tím méně pak v desítkách USD). Zároveň psychologie obchodování říká, že by peníze neměly být zatíženy (člověk by je měl mít možnost ztratit, aniž by to narušilo jeho fungování, což se třeba o pujčce z banky na 4-5tis USD říci nedá. Moje otázka zní: Když se na finančníku píše o tom, že s komoditami může začít kdokoli, třeba člověk zaměstnaný u McDonald´s, kde na to vezme peníze, když za svých 15tisíc poplatí nájem, inkaso a zbude mu pár "šprdliků"? Musí patřičnou částku nejprve naspořit? Děkuji a přeji hezký den

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Myslim si, ze otazka cooler21 a podobne by mely byt na foru zakazany nebo mazany. Toto forum je pro podnikave lidi, pro lidi s vlastnim nasazenim, vlastnim pozitivnim pristupem. Kazdy, kdo zde prispiva, si tyto otazky musi sam zodpovedet, mit snahu si sam tyto veci vyresit. Mimochodem, je zde mnoho lidi, kteri z duvodu nedostatku kapitalu presli na forex a jeho mini kontrakty. Jak napsal Richard Wykoff, kdo neumi obchodovat s malo penezi, ten nebude vydelavat nikdy.

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Libic:

Dobrý den. Děkuji za odpověď. Možná, že se ptám hloupě, nevhodně a pokud bude potřeba, tak můj dotaz smažte. Jenom jsem nabyl dojmu, že trading není zas až tak úplně pro každého...někdo kdo dělá 12ky v plastimatu a žije od výplaty k výplatě si 5tis. USD bude spořit pěkně dlouho. Rozhodně si myslím, že jsem podnikavý jedinec a na financnik.cz už jsem toho mnoho s velkým zájmem přečetl. Sílí ve mě pocit, že trading je pro mě to pravé (což Vy si o mě teď asi nemyslíte). Ale to, že forex a jeho mini kontrakty nevyžadují takový kapitál, to mi uniklo. Za to se omlouvám a děkuji za informaci. Přeji pěkný den :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Cooler21:
divate se na vec z velmi spatneho uhlu. To, ze nekdo pracuje v plastimatu neznamena, ze nemuze zacit tradovat. V prvni rade jsou tu minikontrakty na forexu, kde zacnete od 6,000 Kc. A druha vec, pokud chcete neceho dosahnout, musite take neco zmenit. Co takhle najit si lepsi praci? Co zkusit nejake studium a pote si najit lepsi praci? Co takhle brigady? Ja jsem zacinal stejne jako kazdy jiny clovek. Nejdrive jsem musel 10 let pracovat pro jine, abych mohl vubec premyslet o praci na volne noze. Stezuji si tu? Ne. Ptam se zde nekoho, kde mam vzit penize na trading? Ne.

Vas uspech je o Vasem pristupu. Vas uspech nestoji na mem ci jinem pristupu.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to cooler21:
těch obligátních 5tis.usd je zde (nejen zde) bráno jako min.vstupní částka na jakés-takés smysluplné akciové či komo obchodování - polemizovat s tím nebudu, pravda to je i není, je to věc přístupu a pohledu, tak jak skoro vše.
Ale:
nejen forex s minikontrakty umožňuje zahájit trade s částkami přístupnými doslova komukoliv= od 1usd (jeden dolar) počínaje na forexu, přes jisté deriváty od snad cca 100eu=sto euro (kulaté částky máme rádi :-) s jejich pákovým efektem, které to umožňují. I zde už byly pitvány docela dopodrobna X-krát, stačí najít.
Je mi docela záhadou proč se do min 5tis usd/eur účtů hrnou i ti, co na to zatím nemají nejen finančně ale taky psychicky, ale přesto by to chtěli zkusit. Proč chtějí začátečníci hned kopat 1.komoditní ligu, když natrénovat jde i o pár tříd níž? A jen zdánlivě níž!!! Bez presu, stresu, obav o majlant 1-3-5tis usd, když se nebude dařit...jde to i s podstatně menšími částkami jak je i zde většinou zmiňováno, třeba jen chtít, hledat, nedat často na názory i už zajetých matadorů s možná mastnými účty. Kdo má 1usd volný může to zkusit naostro!
Nevím který slavný burzián začínal tím, že jabko koupené za 0,1 usd naleštil a prodal za 0,2usd---koupil 2 jabka, ty naleštil a prodal za...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Cooler21:
je rozdil, kdyz nekdo hleda cestu a je rozdil, kdyz si nekdo stezuje. Ted uz hledate cestu, a to je dulezite. Na tomto foru je mnoho lidi, kteri Vam pri hledani cesty radi pomohou. Ja osobne si nedelam obrazek nebo mineni o Vas nebo jiych lidech. Kdyz budete potrebovat pomoci, urcite se zeptejte.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To jano:

Zdravím :) . Knihu "Bohatý táta, chudý táta" už jsem několikrát četl a ta mě právě přivedla na myšlenku, že nechci celý život dělat to, co jsem měl možnost zakusit na brigádách v různých továrnách. Abych to řekl jasně - nemám nic proti lidem v továrnách a nechci snižovat jejich práci. Spíš mi vadí ta nesvoboda a to, že vlastně můžou s určitou vysokou pravděpodobností říct, co budou dělat za rok, dva, deset let...Ale Kiyosaki nepíše o žádných konkrétních metodách, jak bohatství dosáhnout - aspoň mi to tak přišlo, že ne. Asi dva roky jsem čekal na něco, co mi dá aspň hrubý návod, než mi cestu zkřížil financnik.cz... :) Přeju pěkný den

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...