Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

To Cooler21:
na tomto webu je vice informaci nez kdekoliv jinde v CR. Urcite si sve najdete. Dejte svemu hledani trosku casu a prinese to ovoce. Trading na burze je novy svet snad pro kazdeho, kdo do nej vstoupi. Chce to trosku vlastni pile se zorientovat. Tento web je o realnych lidech a realnych traderech.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím, měl bych dotaz k zadávání příkazů; dám příklad- pokud je aktuální cena kukuřice 410 a já chci vstoupit pouze za předpokladu že tento vstup bude uskutečněn v rozmezí cen 408-412, řekněme, že chci nakupovat ale specifikovat při tom velikost možného slippu.. Při použití limitu mi může cena utéct, při marketu může být slipp u některých méně volatilních newyorkských trhů asi dost brutální... Existuje něco, čím říci, kupuj - cokoli se vyskytne v tomto rozmezí?

Díky

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přátelé,

nejprve díky moc a moc všem, co se tu dělíte o své zkušenosti!

Zkouším jet demo Forexu a mám spoustu problémů, ale jeden zatím hlaví: jak obchodujete, když otevřete pozici a pak strašně moc trvá, než se z ní něco vyklube? Já tu sedím po nocích a sleduju grafy, místo abych taky někdy spal...

A když zkouším Triple Screen a graf hodinový je býčí, 5-ti minutový býčí, tak mohu do long, když třeba čtyřhodinový je medvědí? Jak souvisí časové měřítko grafu s tím, jak dlouho chci být v pozici?

A pro moderátory: směl bych zde založit nové vlákno "Obchodujme méně, vydělávejme více!" ?

Děkuju moc, Pavel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já osobně přes noc neobchoduju, to nemá podle mě na forexu moc velký smysl. Pokud na to nemáš postavený systém, nejlépe AOS Nejlepší pohyb (na cable) se většinou dají vychytat mezi 7 až 17 hodinou v noci se tam sice taky občas něco většího děje, ale to nechávám být. Pokud u toho nemáš čas přes den sedět, tak to zkus pozičně, anebo se poohlédni po opcích, poslední dobou jim začínám přicházet čím dál tím víc na chuť.
O triplescreen se nezajímám. A jinak není nad pořádný spánek :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Kuti:
nejsem forexak, tezko Vam budu radit, jak forex obchodovat.

K technickym otazkam:

1] nektere obchody jdou Vasim smerem ihned, nekterym trva, nez se rozjedou. Nekteri obchodnici pouzivaji time stop, tj. z pozice vystoupi napr. 20 minut po vstupu, pokud jsou v mensim profitu nez XY. Vse vsak zalezi na Vasem systemu. Co funguje na jinych systemech, nemusi fungovat na Vasem a naopak.

2] pokud sledujete hodinovy a 5-ti minutovy graf a oba jsou Bull, pak muzete jit long. Technicka analyza je umeni, ne exaktni veda. Tj. nekteri obchodnici analyzuji vice timeframe, napr. hodinovy, 30 min a 5 min, pricemz na vsech musi byt shoda trendu. Trading je o drobnych nuancich, ktere si musite sam vyzkouset. Znam obchodnika, ktery analyzuje trend dle MA 50, ale diva se i na MA 40. Je-li MA 50 nerozhodna, podiva se na MA 40, aby ziskal dalsi podporu pro sve rozhodnuti.

3] Cim delsi timeframe analyzujete, tim dele chcete zustat v pozici a naopak. Tj. pokud analyzujete minutove grafy, budete v pozici v radu minut. Pokud je Vasim hlavnim obchodnim timeframe hodinovy graf, budete v pozici v radech hodin. Znam take obchodniky, kteri skalpuji na tydennich grafech. Znovu plati, ze v tradingu je vse mozne, pokud Vam to vydelava penize. Tezko budete z minutoveho grafu obchodovat pozice v radu hodin, dnu a tydnu, avsak z tydennich grafu muzete obchodovat pozice trvajici pouze nekolik minut.

S pozdravem,

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za pěkné odpovědi, zjistil jsem, že vlastně nevím, jak se PŘESNĚ pozná býčí trend v různých time-framech. Budu to zkoumat. A taky jsem z Vašich odpovědí pochopil, že je nesmysl obchodovat na pětiminutovém grafu a čučet na jednu otevřenou pozici tři hodiny a doufat... Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lidičky, možná to znáte, když se člověk zeptá, tak ho hned začnou napadat odpovědi (s Vaší pomocí). Takže jsem změnil time-frame z pětiminutového na jednohodinové grafy a začal jsem vydělávat!!! Sláva, hurá, ať to tak vydrží. Děkuju a přeji Vám hodně úspěchů. Kuti

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Mam jeden dotaz na najvacsich prispievatelov do diskusie (911, Martinek, Libic, Pete ... a mnoho dalsich, hlavne golden a silver members).
Pani ste uspesni full time traderi ???

Este mam jeden dotaz priamo na Tomasa a hlavne Petra, kedze tusim Peter ma prave skusenosti s biznisom cez internet. Ako sa pozerate na biznis okolo tradingu, mam tym na mysli, rozne kurzy, literatura, systemy a vsetko okolo toho, ako aj provizie od brokerskych firiem, firiem ponukajucich platformy, data a podobne, kde sa podla mna tocia celkom slusne meloniky. Preco povedzme uspesni traderi, ktori nechaju svoje dobre zabehnute biznisy, si ''privyrabaju'' takymto sposobm, ked ako uspesni traderi by mali celkom slusne zhodnotit svoj kapital na trhoch.

Posledna otazocka, tak realne, kolko moze povedzme v celku relativne uspesny trader po nejakych tych 4 rockov obchodovania, skusenostiach percentulane zhodnocovat svoj vklad do trhov ? Viem ze asi tazko mi niekto povie nejake realne cislo, ale bol by som rad, lebo urcite nejake existuju aj ked je to vyslovene individualne. Povedzme ako uspesni trader spravi mesacne 10% ? 100% ? Lebo priamo na financnikovi som v niektorych clankoch cital, ze pri nejakej metode, systeme, strategii, sa daju peniaze otocit cez 1000% rocne, na druhej strane som tu aj cital, ze uspesni trader si vie zhodnotit v pohode svoje prasule tak 30% rocne.
Bolo by fajn sa tu docitat konkretne odpovede.
Inak nekritizujem, ale casto krat tu je spominane, ze ziadna strategia/system nefunguje pre kazdeho. Podla mna pri dodrzani psychologie, money managementu musi platit kazda strategia pre kazdeho, proste ked mi system urci kedy mam vstupit a kedy vystupit, kde za akych podmienok, kde mam dat/posuvat stop loss a vsetky tieto info tak si myslim, ze by to malo fungovat. Ked sa tu casto spominaju Automatizovane systemy, tak potom to musi fungovat pre kazdeho. Napriklad ako sa casto spominaju Woodieho studenti ktory celkom slusne zarabaju a obchoduju presne podla urcenych pravidiel a ked by podla tych pravidiel obchodoval aj Ferko z Dolnej Nemsovej a dodrzal by rovnake pravidla pre cely system, musel by zarobit rovnako.
Tak isto mam este jednu otazocku, spominaju sa tu pomery ako 20% uspesnych a 80% neuspesnych. No ono je trosku podla mna velky rozdiel, ci obchodujem na trhu ja ako zaciatocnik s jednym konktraktom alebo nejaky velky nadnarodny fond, ktory disponuje s milardami dolarov, alebo tak isto tzv. financni zraloci, ktory tiez maju nejaku tu miliardicku na ucte. Casto krat som tu cital, ze velke fondy prerabaju, oni zarabaju akurat, ze par percent rocne, mozno do 10% ale pri takych sumach ake maju, tak tych 10% na ne sa musi pozbierat skutocne vela takych malinkych zubrienok s 5000 usd uctami.
Posledna otazka na skusenych, resp. na tych ktori poznaju povedzme Woodieho, Mplay Eldera osobne. Ak je niekto tak uspesni ako tito pani v tradingu a konzistencne zarabaju, potom pri 30 rocnom obchodovani, kedze tu posobi pakovy efekt a tito pani su pravdepodobne ti najlepsi z najlepsich, museli povedzme aj tych zacinajucich povedzme aj 100 usd pred 30 rokmi otocit do bilionovych ciastok a nevravim to s istotou ale dovolim si tvrdit ze ani jeden z tychto panov, nejake tazke miliardy dolarov na uctoch urcite nedrzia.

Dakujem vsetkym, ktori umoznuju chod takehoto servera a takejto diskusie a dakujem aj tym, ktory zareaguju na moj clanok a pokusia sa aspon podla svojich vedomosti zodpovedat moje zaciatocnicke otazky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: Martinek

Mna tieto veci zaujimaju a dufam, ze niekto mi na ne bude vediet fundovane odpovedat, lebo podobne frazy ako odpoved, je lahke napisat, na kazdu frazu je protifraza, ale to je uz chytanie sa za slovicka. Nic v zlom, proste ma tieto veci zaujimaju a kedze tu je asi na ceskom a slovenskom webe najvacsia komunita ludi, ktori sa tradingom zaoberaju alebo chcu zaoberat tak prave tu vidim priestor aj na taketo moje otazky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pigi,

resis nesmysly a je videt ze jsi ani nezacal. nic ve zlym. az zacnes nebudes se takhle ptat. ale chces odpovedi, tak dobra.

otazka proc traderi si privydelavaji? tohle me vzdy bavi, tenhle predsudek, ze trader se nesnizi k tomu aby delal nejakou komerci. proc by to nedelal? jsou to celkem jasne vydelane penize ale co je dulezite, BEZ RIZIKA. ja nevim ze si vscihni myslej, ze trader to musi delat celej zivot. proc by mel porad riskovat?

k tem %. co je to uspesny trader, jaka je jeho strategie...atd. muze mit rocne 15% nebo 100%. zalezi jak dlouho mu to vydrzi. vse se toci kolem dlouhodobe vykonosti.

az budes obchodovat, tak pochopis proc 1 ta sama strategie nefunguje u kazdeho. proste to tak neni a dokud nepojedes live, tak to nepochopis.

co se tyka tech 20%/80% tak myslim ze ty statistiky jsou od brokeru a ty rozlisuji retail klienty.

ad woddie, elder, mplay. uvedom si ze obchodovani pred 30 lety je uplne jine nez ted. a prece si nemyslis ze porad obchodnici navysuji sve pozive, kontrakty. proste jsi pak v nejakym bode a nehodlas jit dal. nebo treba pul roku neobchodujes. pokud se nepletu, woodie obchoduje uz jen pro radost s par kontraktama, takze nedela miliardy, protoze to nepotrebuje. ale pak jsou tu TI VELCI traderi, kteri nic nepisou, neuci, jen obchoduji, a ty maji na uctech miliardy zisku za rok. jen ty ty lidi proste neznas. napr. arnold, simons, lampert, boone (minuly rok pres 1,5 miliardy $ na plynu)

do budoucna uz neres takovyhle nesmysly a zacni :-) pak poznas sam

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...