Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

majkl,

jako trader co jede dax live, ti muzu potvrdit to co rika martinek. obecne se dax zacatecnikum nedoporucuje. myslim ze erko je citelnejsi pro zacatecniky. na dax je navic dobre, no vlastne i nutne mit vetsi ucet. bod je tam za 25€ a SL 6-10 bodu neni nic vyjimecneho. zase zalezi na strategii atd. , ale jako zacatecnikovi bych ho nedoporucil spise. na erku je vetsi sranda a rychle se veci naucis.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To majkl:
DAX můžeš klidně obchodovat, ale budeš muset využít jiné nástroje než future, např. Knock-out certifikáty nebo warranty. Nabídka těchto produktů ze strany emitentů je velmi široká, není problém si vybrat K.O. certifikát nebo warrant pro konkrétní styl obchodování (ID, swing, pozice) s větší či menší pákou.

S pozdravem Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

muze mi prosim nekdo napsat blbuvzdorny navod co a jak ohledne warrantu?

Konkretne napriklad toto:
CH0019496824
(Basf)

Aktualni kurz 2,480 EUR
P. aktivum kurz 87,74 EUR
Call/Put Call
Platnost 10.12.2010
Strike 70,00
Poměr odběru 0,1000
Amerikanisch

Mozna blbe otazky, ale nejsou mi nektere veci jasne...
Platnost - predpokladam, ze prodat muzu kdykoliv pred timto datem? (Naopak nevim, co by se stalo, kdybych neprodal?)
Strike - znamena co? 70 EUR je dost v nedohlednu
Pomer - potrebuji 10 warrantu na jednu akcii
Amerikanisch - mohu kdykoliv prodat (jinak musim drzet az do konce platnosti a doufat, ze vse dobre dopadne?)
Spread neni uveden - jak poznam poplatky (provizi) emitenta?

Takze dejme tomu, ze koupim 354 techto warrantu za 2,48, celkem 878 EUR. (Za stejnou cenu bych mohl koupit cca 10 akcii Basf.) Kurz Basf vzroste za dva mesice o 10 % na 96,51 EUR. Jakou zhruba cenu bude mit pak warrant? (Tedy jaky by byl zisk v EUR?)
(Dival jsem se do historie a zatimco akcie od listopadu posilila o cca tretinu, warrant zhruba o sto procent - jak poznat z nejakeho prehledu - jsem u BrokerJetu - jak velkou paku nabizi ten ktery warrant?)

Jinak, u BJ jsou kvanta warrantu, jak poznat ten "spravny"? Jsou tam i nektere, ktere uz se neobchoduji - ma to nejaky smysl?

Uz jsem k tomu neco cetl, ale jaksi jsem porad nepochopil, na co vsechno dat pozor a co jako vlastnik warrantu muzu nebo nesmim... Diky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to oddTom:
podívejte se do opcí, tam je toho i o ¨warrantech = wrt už dost. Jsou velmi zajímavé, nějaký pátek je ke své veliké spokojenosti dělám. (nejen je)
WRT přibývá čím dál víc, jsou vypisovány na čím dál větší počet podkladových aktiv:akcie,komodity, měny, indexy,kdeco... považuji je za plnohodnotný investiční instrument, mimořádně vhodný i pro malý účeat a začínající "konače", je klidně vhodný i na itradaydaytrade, kdo by chtěl zkusit. Dá se do nich zaplout i s minimem na účtu = pár stovek eur. o které, pokud budete dodržovat základní zásady obchodu tutově nepřijdete.
Co je strike a podobné pojmy si najděte v opcích či jinde, stejně tak další nač se ptáte.
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Doman,
co se tyce marketivy : byl jsem tam, prislo mi to dobry az na tu platformu, na ktery opravdu nelze nic poradne delat. Ale nekomu to staci. Jinak lze vsechno vycist na strankach a prispevcich po internetu, nebo se zeptat ve foru ohledne brokeru atd.

Jinak oni nemaji duvod neplatit. Staci se zamyslet a budete vedet proc ;)
Ja tam i vkladal penize a vybiral, vse ebz problemu, ale to je opravdu na jine vlakno.

S pozdravem,
Ondra.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to oddTom:
abch nebyl úplně lakomý :-) :na warranty si pusttě rovnou burzu Stuttgart
www.euwax.de
a z menu nahoře "optionscheine" kde je mraky wrt na cokoliv, kteréhokoliv emitenta, možnosti fitrace dle X-kritérií. Z toho by vám taky mohlo vypadnout který že ten wrt je asi OK právě pro vás...
Kolem wrt je tam toho dostatečně, vč.velice názorného přehledu pokud si pod sebe pustíte graf wrt a podkladu na stejné časové rozpětí - měsíc,rok...páku si v pohodě pak nahrubo odečtete i sám. Pak velice rychle pochopíte jakou sílu můžete mít v rukou a co jsou a nač mhou být pákové produkty dobré.
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prosím o trapnou radu, úplně začínám, mám pročtenou příručku a chtěl bych zkusit trénink na papír

1) ... dejme tomu, že budu chtít koupit cotton .... složím zálohu 1400 dolarů ..
vidím, že 30.4.2007 byla cena 47,25, to je cena čeho? padesáti tisíc lbs? pokud se cena pohne, jak z toho vypočtu výnos, nebo ztrátu? Fakt tápám a není mi to stále jasný...

2) Co když pude trch opačným směrem než jsem předpokládal a já přijdu o celou zálohu .. co se pak děje dál?

Děkuji


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Trapné to rozhodně není, s tím si vůbec nelamte hlavu.

Cena 47,25 je za jeden kontrakt, tj. pokud se cotton obchoduje v "balíku" 50 000 lbs, tak je to cena oněch padesáti tisíéc liber.

Margin je jen záloha, pokud jde trh opačným směrem a vy musíte prodat a tak proděláte řekněme $100 na kontrakt, broker vám vrátí celou zálohu 1400 dolarů, jenom váš účet je nyní o $100 (+ komise a slippage) nižší. Více o problematice marginů zde na fóru, tuším, že ve sticky postu základních otázek je odkaz.

V.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...