Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky


Měd má např. ticker JJC

Likvidnější je např. DBB, což balíček hliníku, zinku a mědi. Na DBB jsou dokonce i opce (i když volume opcí nic moc).

ETF by mohli být na delší držení vhodné i pro zkušené obchodníky. Dá se např. nakoupit podklad přes ETF a potom každý měcíc vypsat na podklad OTM call a put opci 3-4 týdny před expirací a brát si tak ještě prémia z obou vypršených opcí.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dakujem vsetkym za odpovede..

michaliero: ta med bol len priklad, ale rozmyslam nad kupou nejakych priemyselnych kovov.. pride mi to vcelku ako lepsia moznost ako peniaze nechat v banke na terminovanom ucte.. ale kedze nechcem denne obchodovat a vlastne ani nemozem, pakovy efekt u futures mi velmi nevyhovuje.. len hladam najjednoduchsi sposob ako tie peniaze investovat do komodit na dlhsiu dobu.. takze ETF mi pride zatial asi ako najschodnejsia cesta, ale kedze o tom vela neviem, od zajtra to zacnem studovat a potom sa rozhodnem.. naozaj dakujem za tip

Link to comment
Sdílet pomocí služby

michaliero:

trochu som si to vcera a dnes presla, ale nie je mi jasne co napriklad dokazem vycitat z toho nazvu pri tej medi napriklad, je tam IPATH AIG COPPER ETN .. fund family : Barclays Bank PLC.. koho akcie vlastne kupujem?
a este jedna otazka, viem, ze konkretneho brokera sa tazko radi, ale tak cez koho by ste mi doporucili obchodovat ETFs?? ide vlastne iba o niekolko malo pokynov, takze ta cena za pokyn nie je az tak velmi rozhodujuca.. pisala som na brokerjet ake ETFs sa u nich da obchodovat kedze som sa docitala, ze je ich uz vyse 1000 a nikde na ich stranke som to nenasla, ale zatial ziadna odpoved.. mate aj na toto nejaky tip?
inak si myslim, ze toto je presne to co som hladala takze dakujem

Michaela

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ty tickery jsem uvedl jen jako příklad, nikoliv jako doporučení.

To iPath je asi něco jako obchodní značka, za vším stojí ta Barclays Bank, resp. dceřiná společnost, která to spravuje. Info o iPath, včetě prospektu a pod. je zde: www.ipathetn.com/ - Podobně hledejte i infomace o jiných ETF.

ETF, v tomto případě ETN (je to skoro to samé), je americké obdoba evropského podílového fondu. V evropském podílovém fondu Vás nejdříve oberou o vstupní poplatek, pak z Vás tahají různé poplatky za správu a nakonec Vám naúčtují výstupní poplatek.

V Americe se místo podílového fondu založí nová akciová společnost, která vstoupí na burzu. Tato nová společnost se zaváže, že bude všechny peníze akcionářů investovat do určitého podkladového aktiva a to tak, aby cena akcie této společnosti odrážela hodnotu podkladu. Jedinný poplatek, který zaplatíte je roční poplatek za správu. Některé ETF jsou velice likvidní a jsou na ně vypisovány i opce s vysokou likviditou. Zajímavé je to především na podklady, které nelze běžně obchodvat na burze, např. indexy, volatilita, ale i třeba komodity na dlouhé držení.

Kupujete v podstatě akcie mědi. Všechny prostředky společnosti mohou být investovány jen do mědi. I pokud zkrachuje Barclays Bank, tak se Vás to nemůže týkat. O všechny peníze můžete přijít jen pokud bude měď všude zdarma.

Při rozhodování, jaké ETF zvolit bych se řídil hlavně volume. Hledal bych to nejvhodnější ETF (podle podkladu), které ve srovnání s podobnými největší volume. U kovů to nebude samotná měď, nejlikvidnější budou určitě balíčky různých kovů, nebo komoditní indexy.

Mám zkušenost především s vysoce likvidními ETF jako je USO, GLD, SLV, SPY, QQQQ, DIA, na která se vypisují i opce s vysokým volume a které věrně kopírují cenu podkladu.

Sázka na delší držení komodit mi v současné době přijde jako dobrá volba, třeba i Jim Rogers upozorňuje na to, že se současná horší dostupnost podnikatelských úvěrů musí nutně projevit i u firem, které těží/vytváří komodity, což bude mít za následek jejich nestatek po skončení krize a tudíž i vysoký růst ceny těchto komodit. Doporučeje hlavně obiloviny, protože farmáři v USA mají špatný přístup k úvěrům, což ovlivní jejich sklizeň.

S Brokerjetem mám svojí zkušenost asi 4 roky zpátky, ale doporučení na ně ode mne nečekejte, ta jejich aplikace je spíše tragédie. Nejlepší volbou je pochopitelně broker v USA, v českých podmínkách bych volil Fio (lepší aplikace, nemáte tam tak zpožděná data jako u Brokerjet - budete chtít to ETF koupit , ale Brokerjet Vám ukáže cenu před 20 minutami - občas jsem viděl i třeba týden starou cenu apod., pozor na to, pokud máte na účtě Kč a koupíte si US akcie, cena se přepočte, pochopitelně se spreadem a při prodeji zaplatíte spread podruhé - spread je tedy 2 x cca. 5%, což docela drahá záležitost, při několika takových obchodech Vás hned oberou na spreadech - dále nabízejí různé certifikáty apod. i na komodity - realita je taková, že riziko stále zůstává na Vás, jen emitent si z Vás bere různé spready a poplatky, oceňování certifkátů je na něm, takže ani nemáte kontrolu).




Link to comment
Sdílet pomocí služby

michaliero>

Dakujem opat za odpovede, cloveka, ktory neobchoduje niektore veci na zaciatku vobec nenapadnu.Ako napriklad s tym otvorenim uctu v nejakej mene, povodne som chcela EUR, ale este si to rozmyslim.

Tie tickery samozrejme neberiem ako doporucenie, len som napisala, ze je to pre mna dobra alternativa.

A preto som sa pytala na Barclays Bank, lebo mi nebolo jasne, ci sa moze stat, ze skrachuje a tym padom sa nieco stane aj s tym fondom. Proste ci mi staci sledovat danu komoditu/komodity alebo si mam davat pozor aj na tu ktoru spolocnost. Ale uz ste mi odpovedali.

Takze uz len brokera musim najst

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
jsem začátečník! Tvořím si první obchodní systém.

První dotaz:
Chci se zeptat, je-li možné využívat pro vstup do trhu a výstup z trhu (pozičně) najednou více alternativ (není to matoucí?). Například nejdříve double bottom a double top, S/R nebo např. 20-denní klouzavý průměr na týdenním grafu.

Myslím to tak, jestli neuvidím v grafu DB či DT, budu hledat S/R? Jestli neuvidím ani S/R, tak jestli mohu použít již zmíněný 20-denní klouzavý průměr na týdenním grafu?

Druhý dotaz:
Je vhodné aby začátečník obchodoval hned intradeně?

Díky předem za odpovědi. Zbyněk :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Muj osobni nazor je, ze muzete pouzit jakekoliv mnozstvi variant vstupu a vystupu, ale (coz je velmi dulezite) musite mit kazdou z tech alternativ presne definovanou a vase psychika to musi zvladat. Nekdo ma plne zuby sledovani jedine varianty vstupu a druhy obchodnik pozoruje deset moznosti najednou a jeste si k tomu popiji kaficko. :)

To take navazuje na druhy dotaz - jde predevsim o to, co zvladne vase psychika. Sveho casu jsem obchodoval indexy na petiminutovem grafu a citil jsem se jako "king". Presel jsem na tom samem indexu na minutovy graf a malem jsem "shorel".

Doporucuji vyzkouset si jak intradenni obchodovani tak i pozicni - samozrejme jen na papire. Brzy prijdete na to co vas k smrti nudi a co z vas vymackava stavu jak z citronu. :))

Asi jsem vam moc nepomohl, ale tezko dostanete nejakou konkretnejsi odpoved, protoze oba vase dotazy souvisi s tim, kdo jste a jak "fungujete". Poznejte sam sebe a budete mit odpoved na vase otazky.

Hodne uspechu !

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj finančníci,

samozřejmě jako správný nováček se zajímám předně o problematiku daní. :)
V jednom ze zdejších vláken (které ale bylo zamčeno, proto se ptám zde) jsem se dočetl o registrační povinnosti, kterou ukládá Zákon o správě daní a poplatků - konkrétně § 33 odst. 2:
[ital]Začne-li poplatník vykonávat činnost nebo pobírat příjmy podrobené dani, je povinen oznámit tuto skutečnost správci daně do třiceti dnů.[/ital]

a odst. 5:
[ital] Registrační povinnost nemá daňový subjekt, u kterého vznikla jen nahodilá nebo jednorázová daňová povinnost, nebo u něhož je předmětem zdanění jen nemovitost, nemá-li registrační povinnost kvůli jiné dani. Registrační povinnost se dále nevztahuje na poplatníky, kteří mají výhradně příjmy ze závislé činnosti a příjmy, ze kterých je daň vybírána zvláštní sazbou.[/ital]

Jsem student, obchoduji jako fyzická osoba nepodnikatel. Vztahuje se tato povinnosti na mě?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MiD:

odpoved na tvoji otazku je NE.

A proc si myslis, ze to vlakno bylo zamceno? Aby se tyto veci neresily tady, tady se resi samotne obchodovani. Pokud mas nejake problemy s danemi, zeptej se danoveho poradce nebo pripadne na foru, ktere se venuje danim. A to tady neni.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MiD:

na tema DANĚ tu bylo skutecne jiz mnoho receno..proto se pokuste zapatrat ve starsich vlaknech..je jich tu nekolik (pridavam odkaz na jedno dost obsahle)...pokud vas problem nenajdete, pak se obratte na danoveho poradce, ktery by vam mel poradit nejlepe..toto skutecne neni forum o danich, proto doporucuji si vsechny veci jeste overit u vaseho poradce, pripadne na finacnim urade atd..

Daně
www.financnik.cz/forum/read.php?2,76

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

miki18:

tohle tema sem moc nepatri, tohle je server o obchodovani, takze by se tady melo diskutovat o obchodnich strategiich, brokerech, software pro obchodovani apod. Na tema, ktere vas zajima, jsou jine specializovane servery.
Ale zjednodusene receno jenom pro ceske danove rezidenty (pro ty co se zdrzuji na uzemi CR vice jak pul roku v prubehu roku) zdravotni pojisteni musi platit kazdy, socialni pojisteni se platit nemusi (pokud nejste zamestnanec nebo u casti socialniho podnikatel) a dane musi platit kazdy - 15% z toho co vydelate (zisky-ztraty-komise) v ramci ostatnich prijmu.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nejdou mi načíst data z Zen-fire na NinjaTrader.Nainstaloval jsem si nejdříve NinjaTrader a poté dělal vše krok za krokem podle tutorialu od Petra na propojení dat mezi oběma programy. V Zen-fire mi sice po vyplnění osobních dat naskočil pouze klíč k Ninjovi, ale na emailu jsem obdržel nějaký Username a password. Tak i když mě Zen.fire dál nepustil v textu měl nějaké Login Failed: Unable to login (10001), (10004) a (20051) a jiné dvě hlášky něco o check zour internet connection, tak jsem v Ninjovi vyplnil příslušné údaje, ale po restartu jsem ve File a conect kliknul na zenfire a ...... nic se nestalo ??? co mám dělat ? žádám o pomoc ..... computerový analfabet .... děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...