Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

Stanlik:

za 3 dny udelat 4000 profit je skutecne prestrelene..nenapsal jste to hlavni - kolik mate prumerne na ten jeden den obchodu a jestli jste jel pouze jeden kontrakt nebo vic..? bud mate hoodne obchodu za den, nebo obchodujete i v backtestu s position sizingem..

PS. "Vždyť přece trh když je dole, tak zase "musí" jít nahoru"---toto je skutece cesta do zahuby :)

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

gorgon:

kdyz chci kontrakt na komoditu na burze prodat, koupi jej ode mne clovek, ktery je spekulant stejne jako ja..az ho ode mne koupi, tak jej po case zase proda dalsimu cloveku..takto se kontrakt predava mezi "nekonecnym" poctem lidi az do konce kontraktniho mesice..nakonec komoditu vzdy nekdo fyzicky prebere a zaplati v plne vysi - velke firmy, ktere potrebuji tu surovinu napr. pro vyrobu..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stanlik:

Odpověděl bych "ano, toto je normální u začátečníků" :)
Pokud si pročteš všechny články na finančníku a pak ještě jednou, abys pochopil i věci které při prvním čtení nemůžeš postřehnout či zcela pochopit – najdeš odpovědi na vše na co se ptáš.
ale postupně:
1. Viz můj první řádek. Tak jak píše majkll neznáme detaily, nicméně o position sizingu u backtestu a prvních 5ti dnů vůbec spíše pochybuji. Takže bych to shrnul na neobjektivní „obchodování“ všech dobrých obchodů.
2. Obchody ER2 (dnes TF) běží 24hod, nicméně mimo obchodní hodiny (15,30-22,00 našeho času) je objem obchodů limitně blízký nule a tedy seriózně neobchodovatelných. Mrkni na volume.
3. Zkus si poctivě papertradovat svou teorii jeden měsíc a je to lepší jak tisíc slov a pro umocnění pocitů si představuj, že peníze na demoúčtu jsou reálné a potřebuješ se za ně šatit a živit :);. Obchodovat pohyb od jeho low k high je svatý grál, po kterém všichni toužíme jako po elixíru mládí, k tomu ale potřebuješ křišťálovou kouli.:) Pokud zachytíš 30% pohybu, patříš k úspěšným traperům a dej si za takový obchod jedničku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll:

Taze to znamena, ze v kazdym okamziku se najde nekdo, kdo je ochoten kupovat ci prodavat? Je mi jasny, ze se na burze pohybuje opravdu hodne lidi, ale prijde mi zvlastni, ze by nenastala situace, ze by nikdo ode me nechtel odkoupit nejaky kontrakt ci akcie, ktery strasne padaj.

Slysel jsem, ze existuje na kazdy burze nejaka firma, ktera proste musi kupovat kontrakty za kazdych okolnosti. Ale prijde mi to celkem divny. Vubec netusim, jestli to neni uplnej blud.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to majkll, Libri:

Koukám na svůj obchodní deník a mám za den přibližně 33 obchodů, což je asi hodně. Začnu např. v čase 0:45 a končím v 22:58. Já vím, je to jenom teorie, v reálu bych takto neobchodoval. Takže když to tak beru, jestli mám profit přibližně 1300 USD/den, což představuje 33 obchodů, tzn. na jeden obchod je 40 USD. Já nevím, asi mám špatná data, jelikož je mám v celku 24 hodin. A jsou to 1 minutová data. Tento backtesting jsem dělal hlavně kvůli poznávání patternů a získání citu pro trhy. A s tím Volume máte pravda, přesně to sedí na ten čas co jste napsal. Takže asi bude lepší, když se zaměřím jenom na tento čas. Děkuji za Vaší pomoc.

Ještě otázka pro Libri: Je lepší backtesting a až pak papertrading, ne? Nechci nic uspíšit, chci být připravený a když něco nevím, tak se ptám, asi jako teď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

šukim orim:

nic tajného na těch zprávách není a určitě se za ně ani neplatí..jsou totiž volně k dispozici na internetu..například na webu forexfactory, který je velmi pěkně popsaný v tomto článku:

Které ekonomické reporty sledovat při intradenním obchodování a kde sehnat jejich přehled?
www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/burza-fundamenty.html

PS. do uuzavřené sekce mají přístup účastníci kurzů finančníka a vlákna tam stejně jako jinde zakládají sami diskutující..tj. určitě mohlo být toto vlákno stejně tak dobře ve volné sekci futures..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Michale,
už jsem se kdysi ptal, ale asi to zapadlo ... nešlo by to vlákno přesunout mimo VIP zonu .. s kurzy to nemá nic společného, víceméně to vedu pro informaci, aby se více lidí dozvědělo, že něco takového existuje, současně předpokládám, že kdo se tomu věnuje častěji a bere fundamenty více v potaz, tak má svoje zdroje ... takže by to imho více práce udělalo ve veřejných vláknech. Vlákno jsem nezaložil, jen jsem aktivitu převzal.

Díky za info,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,no takze takto :D...mam taky problem,,no nie ze problem,,,ale takto,,na financnika som narazil asik pred 2 mesiacmi,,,odvtedy som precital dost vela clankov ale mne sa zda ze to je tak trochu pre tych pokrocilejsich a ja som stale akosi na zaciatku ,,,prave teraz citam manual uz asik 3-krat a skacem aj na psychologiu,rady a tipy,skusenosti proste z kazdeho rozku trosku...no ale stale mam v tom chaos,,napriklad neviem ani poriadne co je to ten TRH ci je to vlastne ta BURZA alebo nie,,potom este neviem co je to to CME alebo NASQD ci tak akosi sa to pise,,,viete sorry ze otravujem ale nemohli by ste pre tych najvacsich zaciatocnikov ako som ja napisat jeden riadny clanok v ktorom by to bolo tak ako nejaky vzorec chapete ze ci sa BURZA deli na nejake TRHY a potom co su tie CME... a ze ci to vsetko je napojene na jedne hlavny zdroj napr CBOT,NYMEX alebo co,,,,ako citam tie clanky stale sa tam objavuju tieto pre mna odborne terminy a ja potom z toho clanku nic neviem,,,,alebo prosim vas nemohli by ste ma nejak nasmerovat co to vlastne mam zacat citat,,,po pripade sem hodit nejaky link,,,alebo daco take co by mi pomohlo,,,ok uz koncim dik za radu...a mam 15 tak budte ku mne pls zhovievavi a sry za gramatiku :)....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...