Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

to Karliczech
Tak jestli můžu radit z osobní zkušenosti - psychika a jistota mi nikdy v životě nedělala problém, co jsou nervy,zpocené ruce a okno v hlavě jsem nikdy v životě nepoznala a tak jsem si byla jistá, že mě trading nemůže položit a tak jsem si psychologii zde z finančníku přečetla dvakrát aby se neřeklo - při backtestování. Simulovaný Live jsem v té době nezkoušela. a vrhla jsem se na vše s jistotou v ruce a natož v plánu.
No a dopadlo to špatně - zpocené ruce mě až tak nepotkali ale spíš asi nervy, že když teď nekliknu tak mi asi uteče celý svět. Pak jsem všeho nechala a začla strašně moc číst. Dnes jsem psychicky dost vyspělá a dost se mi tim změnil i osobní a profesní život ale zase se kostrbatě vracim k tradingu- který mi tou dobou sedl v hlavě a už vůbec nevidim ty krásné možnosti jak nastavit plán neboť už k tomu nepřicházim jak k něčemu cizímu a novému ale jako k nečemu co už znám a možnosti v tom přestávám vidět :o( - tak to je momentálně zase můj problém.

Takže ode mě rada že knížky o psychlogii jsou vítečná věc ale musí se číst až při simulovaném live nebo po prvním neúspěších při skutečném livu. Pak přesně víš co je vlastně skryto mezi řádky v té knize.

a Tvá poslední věta o strachu při nějakém krachu vyjadřuje, že jsi toho ještě moc nepřečetl - přesně tyhle myšlenky mě opustili asi při přečtení - Cesty Kaizen, Hovorů s Bohem a základu: Jak myslí milionáři.

Tak mnoho úspěchů!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Veronika22 Napsala:
-------------------------------------------------------
> Takže ode mě rada že knížky o psychlogii jsou
> výtečná věc ale musí se číst až při simulovaném
> live nebo po prvním neúspěších při skutečném livu.
> Pak přesně víš co je vlastně skryto mezi řádky v
> té knize.

Veroniko nemusí. Pokud někdo od samého začátku přistupuje k tradingu realisticky, spíše s mírnou ale zdravou skepsí
mohou my ty knihy odkrýt své taje ještě před trpkými zkušenostmi. Taky si myslím, že kdyby všichni dodržovali pravidlo, že musí být na sim účtu alespoň tři měsíce po sobě v slušném profitu, než se pustí do live, ušetřili by si spoustu skutečných $ a hlavně deziluzí. Držím palce, ať se co nejdříve podaří ty možnosti opět vidět.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Psychologie je součástí našeho života.Záleží na každém jednotlivci jak se s ní popere.Jestli nad ní zvítězíme a jsme schopni dělat úkony s čistou hlavou,nebo ona porazí nás a v rozhodujících chvílích nám zatemní mozek a my děláme stále stejné chyby,i když o tom víme.
Než začneme obchodovat,měli bychom se hlavně poznat jak vnímáme emoce,jestli v nás je vyvážený poměr určité sebezáchovy k riziku.Zabívejme se minulostí,jak jsme se chovali v mezních situacích.Jestli máme mezery,snažme se je přeprogramovat.Některé postupy musíme vygumovat,nebo alespoň eliminovat.Na tyto problémy nepřijdeme až při tradingu,ty si sebou neseme celý život a možná,že stejné emoční zátěže jsme již zažívali na základní škole při diktátech.Je dobré si je připomenout,protože rok nula pro nás nezačíná okamžikem tradingu,ale ten musíme počítat od našeho narození.Nejdříve nás formovali rodiče,poté škola a okolí a než začneme obchodovat,už si můžeme udělat obrázek našeho pravděpodobného příštího chování,protože naše emoce jsou nedělitelné.Buď jsme flegmatici,nebo trémisti a pak nám zbývá jediná možnost,změnit se.Kdybychom nechtěli obchodovat,tuto změnu bychom ke svým lidským i profesním činnostem nepotřebovali,ale takhle si ji musíme v plné šířce uvědomovat.Naše emoce zde vždy byli,ale doposud byli v ústraní,neuvědomovali jsme si je.Teď vypluli napovrch a stávají se hrozbou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prochy, zapni si v NT datafeed a pusť si ten graf v reálu - se zenfire to jde (pokud to znáš tak sorry) a takto nejlépe uvidíš co trh dělá v reálném čase. Pokud Ti nevyhovuje volume tak zkus jiné alternativy zobrazení /tickový, range, minutový atd. . . TF je rychlej to jo a je potřeba si nejdříve trh prohlídnout než se začne dělat backtest, protože můžeš dělat 3 měsíce testy a pak, když to zapněš zjistíš, že ti to nevyhovuje a čas, který si věnoval testům je k ničemu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...