Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

petr_P:

Ja myslim, ze se to neda pausalizovat. Jestli Petr, admin tohohle fora, vydela mesicne statisice, tak je jasne, ze je pro nej 500$ k smichu, ale jestli jsi jako student na tech 500$ vydelaval par mesicu, tak si myslim, ze si minimalne cuchnes k tomu, cemu rikaji LIVE traderi emoce. Nebude to takove, jak pri X lotech, ale bude to diametralne jine, nez na demu. Ale jinak ma Petr pravdu v tom, ze z 500 nebo 1000$ nezarobis, ale na rezii by to vyjit melo(platba za net + sem tam nejake to pivko)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Děkuji za odpověď.
Rozhodně neberu obchodování jako hru nebo zábavu. Chci se naučit tímto způsobem vydělávat.
Takže je lepší dělat papertrading a zatím si našetřit oněch cca 5000 dolarů, než se naučit s 1000 dolary obchodovat stejným způsobem, jako by to bylo 5000 dolarů? (Myslím dodržovat stejný obchodní plán a strategie, jako kdybych měl 5000 dolarů, pouze s 5x menším objemem)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na Vaši otázku není jednoznačná odpověď.

Záleží mj. na tom co chcete obchodovat. Forex je třeba úplně něco jiného než komodity, kterým se s Tomášem věnujeme a je dobré nejprve pochopit rozdíly mezi jednotlivými finančními instrumenty, než si člověk vybere určitého brokera jen proto, že se "tam dá obchodovat s 500 dolary". To je asi to hlavní co chtěl Tomáš danou pasáží řícit. Jednoduše spousta lidí vůbec nepřemýšlí v tradingu o ničem jiném, než o tom, aby to bylo co "nejlevnější", což není dobře. Pokud víte co a proč děláte, nemusí tato cesta být špatná.

Zdali se Vám bude s 1000 dolary obchodovat stejně, jako s 5000 dolary? Je to podobné jako otázka, zda-li se vám bude obchodovat stejně na demu jako v reálu. S každým cloumají jiné emoce, je to velmi individuální.

Osobně doporučuji tak i tak nejdříve začít do tradingu pronikat. Jsou platformy, kde můžete testovat zdarma strategie bez ohledu na to jestli máte brokera nebo ne. Sám byste měl získat odpověď na to, co vlastně chcete obchodovat a jaký kapitál je k tomu optimální.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja vim, ze to sem nepatri, ale potrebuji vedet jak to je.

Polozime si otazku: Kolik zvas se zabyva ted psychologii obchodovani, ty komentare co jsou pod jednotlivymi clanky jsou i 2 roky stare, nerikejte, ze se zde nikdo psychologii nezabyva....
To by me sklamalo....Ja osobne psychologii venuji nejvice casu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

h0moun

psychologia obchodovania je velmi siroky pojem. samozrejme ze urcitymi castami sa zaobera kazdy ale je uplne zbitocne o tom vypisovat nieco do vlakien, ked su to uplne samozrejme veci ktore boli milionkrat povedane. proste sa to riesi pri tom ako obchodujes. a nie niekde vypisovanim do vlakna. precitaj si knihu kompletny sprievodca psychologiou obchodovania. tam mas vsetko co riesit potrebujes a mas to vybavene.

ked sa opytas na konkretne otazky tak ti niekto odpovie, ale riesit psychologiu, ked v podstate nemas zadefinovane co to presne je. tak to je uplne zbitocne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Cau

Moc do toho nevidím,ale je potrebe trochu viac ako len Ziv List.

Spoločnosti su prísne stražené a kontorlovane úradmi pre dohlad.
Pre burzove trhy viacn, pre neburzove asi menej.

Ak by si sa zameral na burzove trhy potrebovel by si prístup na burzu, aby tvoji klienti mali prístup na
burzove servre a mohli parovat svoje príkazy. Potom potrebuješ vela PC kde budeš ,, zapisoať ,, všetky uskutočnene
obchody. atď...

Pre neburzove trhy budeš potrebovat ešte viac PC, kde budeš zároveň trh výtvárať a zapisovať obchody. atď...
Samozrejme že taku ,, Serverovňu ,, kde sa bude živo obchodovať a kde bude tikat trh si nemôžeš urobit doma
v izbe, ale postavíš ju napr. 200m pod povrchom zeme v nejakej púšti s príslušným zabezpečením a ostrahov...
- podobne ako v nejakej hre -

Alebo sa dohodneš s nejakým Velkým Brokerom z Ameriky a budeš obchodovat cez neho, ale zo svojimi klientami,
Napr. cez IB , RT pre obchodovanie mini akciových indexov je cca 5 usd. ale tvoji klienti budu platit cca 15 RT.
Klient urobí obchod za 15 USD - 5 USD pojde velkemu brokerovi a 10 si necháš tyy , napríklad... ako to robia tuzemske
spolocnosti. A potom budeš potrebovat klientov nie moc zbehlých v obchodovaní a tahat mi vonave špagáty popod nos
,ako sa u nás hovorí.. aby nešli obchodovat cez amerického brokera za 5 RT ale cez teba za 15 RT.

BD
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj chtěl jsem se zeptat jak daleko do historie grafu bych se měl dostat při becktesu stačí třeba rok nebo půl roku když si projdu den po dni?A ještě mam jednu otázku u interactive brokers když začnu obhodovat na live a když zadám příkaz třeba ke koupi jsou nějaké prodlevy než se obchod uskuteční?Děkuji moc za odpověd Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to kosatomas:

z backtestuj si max rok či rok a půl, neboť loni stejně byly jiné pohyby než letos. takže jde o to se zacvičit a ideální vstupy a ideální pohyby stejně budeš muset vychytat až na co nejaktuálnějších datech.

no prodlevy u IB: jde o to jestli vstupuješ do rychle jedoucího trhu nebo vstupuješ ve chvíli kdy se to moc nehýbe.

Při vstupu do rychle se hýbajícího trhu - ti to příkaz vezme hned a ještě chytneš sklus v ceně třeba
- a v pomalém trhu ten vstup může trvat delší doby neboť tvůj příkaz k nákupu není s čím spárovat a taky tu někde někdo zmiňovat, že když v danou sekundu je v nabídce 50kontraktů ke vstupu do long tak přednost se dává traderům z ameriky pak evropa atd...

ale neboj stejně jde o prodlevy třeba 1-3sek v průměru. a myslim že vůbec nejde mluvit o tom jaké prodlevy jsou u jakých brookrů...... zvlášť když není řeč o nějakym neznámim a nevyzkoušenim.

tak hodně úspěchů! :o)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, je mi 18 let, tradingem se zabývám tak rok a půl, asi tak rok ¨traiduju¨ ve forexu přes demo XTB. Obchoduji pouze měn. pár EUR/USD skrz ukazatel Bollinger Bands s Stochastic Oscillator a poslední ukazatel CCI (ten mi pouze ukazuje sílu trendu!). Můj RRR je +62: -18 (2body jsou rozdíl mezi prodejem a nákupem!) tzn. že ne jeden úspěšnej obchod můžou připadnout 2 neúspěšné. Vím, že se začátečníkům nedoporučuje obchodovat přes interenet natož ve forexu, ale z mých pokusů je nejprofitabilnější.
Rozhodnul jsem se, že začnu obchodovat reálně a chtěl bych poradit od vás zkušenějších na čem bych měl zapracovat. Můj plán je do konce června plnit obchodní systém a promítnout v něm vaše, doufám dobré, připomínky. A od července začít obchodovat reálně z 20 000Kč do konce roku vytvořit 200 000Kč. 200 000 /120 dnů pro mně reálně možnýho obchodování =1650Kč na jeden den. 1650 / 66kč ( při 0,3 lot EUR/USD) = 25pipů deně proto chci udělat 25 bodů, myslím že je to reálné.
Plán si myslím že mám vytvořený dobře i RRR je ok, ale nejvíc se obávám psychiky, naprosto si uvědomuju, že jakmile půjde o opravdový peníze se můžu chovat iracionálně. myslím si, že na této části obchodování musím zapracovat nejvíce, bohužel psychika nefunguje jako paměť, že si něco přečtu a zapamatuju, ale musí se postupnými kroky zdokonalovat a na to sem žádnej ucelenej dobrej návod zatím nenašel.
Myslím si, že buď krachnu ( škoda 20 000 ale jsou to jen prachy) nebo se budu jakš takš držet kolem zisku +/- a nebo že se mi plán vyvede. Beru to tak, že je to hrozně velká životní zkušenost a i kdybych neuspěl, začal bych za pár let znovu a jinak. Doufám, že se tady najde někdo, kdo mi poradí (nebo alespoň navede) co a jak vylepšit
Díky Karliczech

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...