Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

COT - Committment of Traders


greenhorn

Doporučené příspěvky

když neznám nějaký pojem, podívám se do slovníku
www.financnik.cz/skola/mod/glossary/view.php?id=6

o OI říká slovník následující :
Open interest, často vyjadřovaný jen zkratkou OI, je indikátor vyjadřující množství otevřených kontraktů v daném trhu v dané časové periodě. Jinými slovy, open interest nám říká, kolik existuje v daném momentě držených pozic. Je-li například denní open interest 100 000, pak to znamená, že je v daný den otevřených celkem 100 000 pozic. Pokud další den klesne open interest na 80 000 pak to znamená, že celkem 20 000 pozic bylo uzavřeno a zbylých 80 000 pozic je stále drženo jako otevřených.

No a když se podíváš do vyhledávání, najdeš celý článek o OI
www.financnik.cz/art/fin_home/open-interest.html


:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 301
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Díky! Již vím, co je OI. Vlastně jsem to věděl již dříve, ale necvaklo mi to přes tu zkratku, kterých je hodně - některé "oficiální" a jiné "žargonové", tak mne nenapadlo podívat se do slovníku. Vím, je to problém. Ačkoli se snažím využívat "vyhledávání", všechno tam není, nebo odkazů přehršel, ale k informaci se třeba stejně nedostanu. Ty zkušené to pak pochopitelně štve a podezřívají začátečníky z lenivosti. Nu, nemusí tomu být tak vždy. Já třeba mám Finančník přečtený celý, ale problematika je úžasně široká...

"Zeptáš-li se, jsi za hlupáka jen po tento okamžik, nezeptáš-li se, zůstaneš hlupákem navždy"
(čínské přísloví)

Lit


:S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: greenhorn,

zdravím všechny COTaře. Rád bych přispěl svoji troškou do mlýna, ale COT studuju teprve asi měsíc a tak zatím informace nasávám jako černá díra. Koukal jsem na COT server a tam jsem našel i historické údaje COTu v excelu. ale abych nechodil se dřívím do lesa.
chci se zeptat, jestli při svých úvahách vyjadřuješ údaje COT graficky, nebo přímo v číselné podobě?? Myslím jak se chovají jednotlivé skupiny účastníků??
díky za odpověď
jestli by bylo potřeba pomoci s překladem nějakých částí knihy LW nebo editací strojového překladu, rád pomůžu. Nemám sice státnici, ale aj. ovládám celkem slušně a hlavně se sám rád něco přiučím.

zdraví Mirek

(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj hrabale,
mě osobně nejvíce vyhovuje ta jednoduchá tabulka, kterou jsem zde již uvedl na několika místech.
Nic jiného ještě "bokem" nevytvářím. Čísla, pouze čísla - jasné a čisté nikým nedeformované výstupy z burzy,
to je pro mne to pravé ořechové.
Napadá mě ale, že ta tabulka je jen jakýsi vrchol dedovce.
Aby ta čísla něco řekla, je nutné chápat a rozumět burze jako instituci, jaké má úkoly, kdo je účastníkem trhu, jaké jsou jeho zájmy, koho zastupuje..... Být v obraze, co se právě děje, kdo připravuje, nebo spouští jakou akci a proč, na základě čeho. Jestli i ostatní reagují atd atd.
Snažím se dopřemýšlet až na samé dno, nebo kam až budu schopný. Vytvořit "myšlenkové základy", na kterých se nechá budovat.
Stále o těchto věcech přemýšlím a ještě hodně dlouho přemýšlet budu ... asi už napořád.
Hodně zdaru Ti přeje Greenhorn.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: greenhorn

díky za reakci. Já jsem myslel pouze grafické výstupy do excellu na základě údajů COT, něco jako má Kos na Harpoonu. Ty jsou sice výmluvnější, ale čísla jsou čísla.
Já vlastně taky, když jsem se začal zajímat o futures, snažil jsem se pochopit podstatu burzy, proč je, jak funguje atd. Potom jsem byl zahlcen dalšími údaji, takže podstatu burzy jsem odložil. Teď, když mám něco nastudované, nějaký backtest atd. mám čas se zakousnout do COT a přibral jsem i EV. V těchto dvou "věcech" vidím největší sílu proniknout těm velkým pod kůži, pěkně se tam usadit a sledovat, co udělají, kdy to udělají a zachovat se podle toho.
Musím přiznat, že mě tohle vlákno hodně obohatilo, hlavně polemika vás tří znalých a doufám, že se budu brzy moci přidat ke znalým. Je to sice běh na dlouhou trať, asi již na celý život, ale na základce i střední jsem běhal velmi dobře, tak doufám, že vás doženu a budu platným členem znalých. (legra ;)
Ještě jednou díky za reakci a příště snad již k věci.

Mirek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim panove,

No nie je to lahke najst ten system co vie odhadnut trh viac ako na 70%. Ale myslim ze sa to da. este treba najst spravne nacasovanie na vstup a vystup do trhu. aby nam z toho odhadu velmi neukrojilo:). COT je nosny kamen, EW - vlnova povaha doplnok a TRM je potvrdenie zulovehoho jadra, fundament indicia.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Greenhorne Jardo,

Data jsou data, ale člověk 80proc veškerých vjemů přijímá zrakem. Ten graf v nějaké podobě je nevyhnutelný. Osobně si takový jeden až dva připravuji a je to velice zajímavé pozorováníčko. Zatím jsem to „nespříhl“ s OI a jednotlivými kontraktními měsíci a EW. Pokud se to zdaří bude to kvalitativní skok. Pojď přispět.

radim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ak smiem troska pokritizovat tu tabulku otocky COT od greenhorna, chcem povedat, ze takych cistych otociek je malo a znova to neplati uplne, mozno ani na 70%. Ale ocenujem tento pohlad. Uz som niekde spominal, ze v TNT ked pozriem na COT a pozicie com (rozdiel com long a shor) tak zistim vo velkej vacsine ze ked na trhu nieje osial nejaka fundamentalna sprava, tak graf cervenych zrkadlovo kopiruje vyvoj ceny (7 dni dozadu). "Radim" mas ten clanok o TRM ak chces kukni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

troska poopravim, to 7 dozadu je preklep. Co sa mi zda ale pozoruhodne na tom grafe je ze to pripomina vlnovy balik.

vysvetlim:
skuste pozriet graficky v tnt aktivitu modrych verzus cervenych. Kazdy velky vlnovy balik zacina malym rozkmitom, (rozdiely su minimalne v long a short na oboch stranach, potom sa to zacne vlnovy balik skoro ako sinusovka sa postupne zvacsuje na oboch stranach(spek, com) a potom znizuje az ku koncu vlnoveho balika. No a teraz to prichadza ked znova zacina vlnovy balik je vymeneny v druhej rovine.to znamena sinusovka dokonci svoju spodnu cast:) je to ako harmonicke kmitanie:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všichni,

radime: ten OI .... na jednotlivé kontraktní měsíce. Pro sebe to v současné době vidím jako absolutní prioritu ( nebo taky osobní dluh) v rámci COTu. Občas si s tím trochu lámu hlavu, jak by mohl být COT deformovaný kontr.měsícem, který právě končí, dále pak "starými a novými" měsíci. Nebude to jednoduché, nicméně jsem rozhodnut na tom zapracovat.

robopole: já prostě asi nemám grafické vidění. Asi bych to měl opravdu snazší, kdybych se dokázal podívat na graf a vidět "TO" tam. Je to asi v tom, jak se lidé od sebe liší. Co vidí jedni, druzí ne. Co jedni hodnotí long jiní short. Proto burza funguje. ALE, pokud se tu snažíme pracovat z jedněch čísel, máme stejný základ. Zkus sem dát pár okomentovaných grafů. Pravidelně každý týden dělám 6 trhů podle COT a není pro mne problém ještě přibrat i ty, kterými se zabýváš Ty. Třeba se chytnu a budu Ti moc vděčný.

Jinak všeobecně: aby to nevypadalo, že COT je pro mne nějaké dogma, to vůbec ne. Systém obchodování mám rozdělený na několik zdánlivě nezávislých oblastí, které pak utvoří kompletní celek. Tak jako se zabývám zvyšováním pravděpodobnosti technické analýzy, stejně se snažím naučit minimalizovat rizika. ( Setkání jsou dobrá věc a tak jsem po tom poledním na doporučení Luboše přibral i krytí futures pomocí opcí -jsem na začátku, ale vypadá to velice zajímavě - všem doporučuji se touto možností minimálně seznámit ) Dál je tu pak psychologie obchodování - už rok pracuji na přestavbě mého mozku pro komoditní účely. S potěšením konstatuji, že se tyhle snahy osvědčují i v tom obyčejném občanském životě. Takže pokud to mám nějak sumarizovat, COT je cca 15% toho o co snažím. Ale dost dobrých 15%.
Ať se nám všem daří, zdraví greenhorn.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, Akurat som kukal na tie vlnove baliky a poviem rovno ze som z toho vedla jak ta jedla, preco? Na prilozenom obrazku som vlozil kukuricu a zistujem, ze obdobie od 1998 po 2000 je zvysena aktivita nakupov na strane com - long. A teraz to zaujimave, vo vseobecnosti plati zakon zachovania energie, alebo co do krabice dame to z nej vyberieme. Ale ten graf popiera logiku toho ze ked stale nakupujem akukolvek komoditu musi mi ju niekto dodat /predat. Predat mi ju musia v konecnom hladisku comm-short, lebo spekulanti len drzia tu komoditu docasne. Presne, chybaju mi tam aktivity comm-short/ "ti co doplnaju krabicu". Tak toto mi je zahada.

1150

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Greenhorne Jardo,

Správně, COT a OI jednotlivých kontraktních měsíců(+EW). Už to mám domyšlené, s Kájou na tom tvrdě makáme. Ty se ale necháš prosit. Asi to odedřeme sami a potom na tebe uděláme dlouhatánský nos z koupele v moři doláčů.

Udělám reklamu jedné skutečně, ale doopravdy skutečně prospěšné věci. Již před asi dvaceti léty jsem poznal člověka jménem David Gruber. Tehdy (i teď) se zabýval technikami duševní práce. Vskutku revoluční směr. V dnešku to přivádí k dokonalosti. Každému komodiťákovi vřele doporučuji. Má svoje www stránky a doporučuji některou jeho, ALE starší, až starou knihu. Obsah novějších již neznám. Sám jsem tu nejstarší mněl a půjčoval jsem ji tak dlouho až se mi jednou nevrátila, čehož neskonale lituji, neb tu první jedinečnou už nevydává. Jsou vcelku laciné na svůj význam. V novějších se již trochu dost vykrádá. ALE každá jeho kniha je kvalitativní skok ve smyslu JAK VYZRÁT NA SEBE. Pro komodiťáka není snad nic lepšího.

radim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RobopolE,

Zákon zachování čehokoli skutečně a nezpochybnitelně všude funguje. Komodity nejsou výjimkou. Problém je v jiné věci, těch krabic je více a jsou různě naplněny. Vyprazdňují se taky různě. JardaG už na to přišel (alespoň věřím). Tedy, několik kroků vzad a opět k základům.

radim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Robopole !
Když comm otevírají short nebo long pozice, oni ve skutečnosti nenakupují, ani neprodávají, ale pouze se zajišťují. Jestliže se třeba producentům - short comm -jeví podmínky pro zajištění nevýhodné, tak se zajistit prostřednictvím futures nemusí a svoje zboží realizují až na spotovém trhu ( bez nákladů na zajištění). Tobě se pak zdá, že long comm nakupují a nikdo vlastně neprodává !!! Ale oni jen fixují nákupní cenu v budoucnosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...