Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

COT - Committment of Traders


greenhorn

Doporučené příspěvky

Rendo - s angličtinou.
Pomáhám si jak můžu. Samozřejmě i PC překladači. Máš pravdu, že občas je význam vět dost nejasný. Proto se budu muset naučit alespoň tu komoditní angličtinu. Objednal jsem si od L.Williamse knížku o COTu a budu si jí pomalinku "číst" a překládat. Uvidím.
Jinak jak jsi psal, ža se učíš, tak pokud by to pro Tebe(i pro všechny ostatní kdo se učíte) mělo nějaký význam, tak tady v vlákně je od goodbodyho překlad rozhovoru s L.Williamsem. V souboru je to česky i anglicky. Stáhl jsem z internetu ten rozhovor v mp3 a občas si to pustím a k tomu se snažím sledovat buďto anglický, nebo český text. Myslím, že je to zajímavé, náročné i užitečné. Jsou tu i odkazy. Nebo Ti to pošlu, ale má to asi 7Mb.
Ať se daří. Zatím ahoj. Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 301
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj ,


Tak koukám na COT hledám kde bych začal , ale pořád v to mám pěknej guláš. Chtěl bych udělat zpětnou analýzu myslím že by se dalo vypozorovat jak která skupina reaguje a hlavně v jaké časové periodě . Určitě to musí jít rozpitvat na nějaké malé kousíčky zjistit kdy se třeba mění nálada na trhu . Myslím tím že třeba jednou za 14 dní dělají velké společnosti analýzy trhu a začínají nakupovat matroš na další produkci , nebo něco podobného . Vím že to zní divně protože o analýze to tady celé je , ale mě by zajímaly nějaké časové křivky . Tak jako se opakují E.V tak se určitě opakuje COT možná v trochu jiném provedení , ale nějaký srovnávací bod musí existovat i tady na COT . Jen nevím jak vytáhnout ty správný data z těch tabulek a hlavně jak se orientovat na stránkách CFTC .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rendo,

taky jsem o tom přemýšlel a řekl bych, že to co někdy vypadá pro nás jako, že jsou Large úplně mimo, nemusí být ve skutečnosti tak jak se na první pohled zdá.

Finta je v tom, že Large nejsou jako my - Small kteří koupí svoji hromádku kontraktů a pak ji většinou zase celou prodají. Fondy disponují velkým kapitálem a mají velké fin.možnosti. Kupují postupně a hodně.

Ty totiž nikdy nevíš za kolik oni postupně nakoupili a jaká je jejich faktická PRŮMĚRNÁ cena. Takže si myslím, že se někdy může zdát že prodávají hodně pod cenou, ale ono to nemusí být až tak horké.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je mi jasné že dost často kontrakty které jsou ve ztrátě dotují kontrakty které jsou již dávno v zisku , ale to musí být takovej chaos že si to nedovedu představit , kolik lidí asi hlídá takovou smečku . Jinak si myslím že COT je stejně náročné jako obchodovat na základě fundamentální analýzy .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj vespolek,
myslím si, že rozdíl mezi velkými a malými spekulanty je hlavně ve stylu jejich obchodování.

Malí spekulanti: obchodují s podstatně menším množstvím kontraktů a jejich prostředky
( na jeden obchodovaný kontrakt) jsou omezené.
Mnohem silněji se ženou za okamžitým ziskem. Chtějí vidět, jak se jim potvrzuje jejich
technická analýza a že jejich pozice není ztrátová a roste. Musejí používat menší SL.
Proto jejich obchodování v rámci jejich možností, které jim systém burzy dává daleko
více kopíruje graf.

Velcí spekulanti: obchodují mnohem větší množství kontraktů a disponují nestovnatelně větším kapitálem
NA JEDEN OBCHODOVANÝ KONTRAKT.
CHOVAJÍ SE JAKO INVESTOŘI ! V tom vidím hlavní rozdíl. Nakupují, když je pro ně cena
dostatečně nízká. Jim vcelku nevadí, že cena kukuřice může ještě klesat ještě např o 300$- 400$.
(To už ale neustojí většina malých spekulantů a prchají z trhu.)
Pro velké spekulanty už je tahle cena dostatečně nízká a tak nakoupí. Ze statistik atd. vědí, že za 4 měsíce bude
cena na úrovni, kde vzhledem k množství kontraktů vydělají dost peněz.
Právě i množství kontraktů, které potřebují nakoupit ( nebo prodat ) je nutí k jinému stylu vstupů
( nebo výstupů ) z pozic.
Naštěstí i velcí spekulanti chybují....

Na spekulanty jako celkovou skupinu mám dost specifický názor, ale to zase někdy jindy, protože musím
běžet do práce. Z toho je vidět, že na sobě musím ještě hodně pracovat..... Těším se na FULL TIME !

Zdraví Greenhorn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...