Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Spolehlivost FX brokeru


bob

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,8k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

ještě jednou se vracím, k problému výběru brokera.Několik příspěvků zpátky, jsem si zaplakal nad výběrem a zároveň jsem se pídil po nějakém brokerovi, který neposlal peníze traderům.Trochu jsem tím narážel na offshore společnosti.Jedna z odpovědí byla, že zářným případem je Refco. Nevím co se s Refco stalo, třeba toho brokera koupil Víťa a pak se není co divit. Jenže, v seriálu "Obchodujeme Forex" na stránkách Finančníka je jeden díl věnovaný brokerům a tam jsem si přečetl, že je nutné si brokera prověřit, pochopitelně u takových brokerů jako je Refco,CMS,MG,Oanda a Soxobank to není nutné, jde o solidní.......
Takže, s jedním velkým brokerem se něco stalo a tradeři přišli o svoje peníze.Je pravda, že občas nějaká velká firma prostě zkrachuje a nikdo by to o ní do poslední chvíle neřekl.
Pokusím se tedy zeptat ještě jednou a přesněji.Má někdo špatné skušenosti s brokerama typu North Finance. Je mi jasné, že jde ve 100% o s.r.o.podniky, ale ten fakt sám o sobě ještě nic neznamená.Kdyby všechny společnosti s ručením omezeným měly být podvodníci, tak nevím? Na druhé straně asi nemá cenu probírat firmy jako GCI, o které se všeobecně mluví, že obchoduje proti traderům(upřímně, nejsou-li burzou oni, pak tomu nerozumím, můj naivní názor je, že vydělat se dá na traderech kteří obchodují a né na těch co už nemají žádné peníze), řekl bych, že větší část brokerů, kteří dělají právě MT4 jsou s r.očka.
Má tedy někdo skutečné zkušenosti s těmito brokerama??
(mimochodem, to, že to jsou rusové asi taky nic moc neznamená, konec konců, i na těchto stránkách je řada odkazů na data z Alpari, a to jsou taky rusové.Vím, že odkaz na data není to samé jako rada "obchodujte s nimi", ale..)

Hodně úspěchů přeje Vlasta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

trigor:

Jednoduse se vydelava na vsech traderech at uz prostrednictvim slippage, comisi, nevyplnenim objednavky (+ treba "projety" S/L nebo T/P)... uvedomte si, ze k tomu, aby se obchod uskutecnil musi jedna strana prodat a druha kouit... a to co je mezi tim (platforma, zprostredkovatel, burza...) bere broker... - on neni ve ztrate, on vzdy vydela... Podle toho vybirejte brokera - vydelava vzdy - a divejte se na to, jak se chova ke svym chlebodarcum...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to PaJaSoft:
Ja jsem pochopil, že broker v podstatě nemůže prodělat i když nevím jak vydělá na projetým T/P.Já to prostě prodám za horší cenu než byl T/P (třeba), a někdo jiný to koupí.Když to nekoupí přímo broker-což by neměl, tak jde o běžný obchod s tím, že já špatně prodál a někdo jiný nejspíš dobře koupil. Ale co by z toho měl broker krom spreadu, který dostane ať je můj obchod dobrý nebo špatný fakt nevím.
Stejně ovšem platí, že jakýkoliv broker může vydělat jen na obchodnících, kteří obchodují.Jestliže je nějakým způsobem oškubu, obchodování končí a končí i broker - to je pochopitelně jen bohapustá teorie.

"a divejte se na to, jak se chova ke svym chlebodarcum..." - rád bych to udělal, ale myslí, že to není možný.Jestliže jedu demo u "kohokoliv" jde o zcela jiný vztah než když otevřu live učet a jedu na ostro.Tohle mohou posoudit jen ti, kteří jeli demo u brokera kde si pak otevřeli live účet, a najednou vidí, že nevidí žádný rozdíl nebo se nestačí divit, jak najednou nic nefunguje.
Vím, že to může být považováno za pohodlnost, že se snažím vyhnout se event.nepříjemnostem a žádám, aby někdo, kdo si to protrpěl a ví, mi teď všechno vyslepičil, ale znáš to "líná huba ..........."

Hodně úspěchů přeje Vlasta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

trigor: Ty nikdy nevis, za jakou cenu ve skutecnosti broker nakoupil/prodal, pouze vis, za jakou cenu otevrel/uzavrel kontrakt tobe... pokud to bylo za cenu tveho S/L nebo T/P jsi nepochybne spokojen... (ale to nema nic spolecneho s realnym nakupem/prodejem). Navic pokud byly obe strany obchodu u jednoho brokera, vydelal 2x, pokud ne, rozdeli si to dva brokeri dle svych obchodnich podminek...

A nyni k tomu, zda-li broker lepe prosperuje nad vydelavajicimi nebo prodelavajicimi spekulanty. Vzhledem k tomu, ze obecne alespon 80% jeho zakazniku prodelava a vzhledem k tomu, ze alespon 50% zrusi svuj ucet do roka a jiz se k obchodovani nevrati, muzes si udelat predstavu o tom, co je vyhodne a zda-li se to brokerovi vyplati.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nalezl jsem v jedne konferenci nasledujici prispevek. Jelikoz se snazime na tomto vlakne se podobnym vecem venovat myslim, ze by to mohlo zajimat i ostatni. Sestkal se snad nekdo jiz s necim podobnym?
Priznam se, ze mi opravdu unika, jak by mohl obchodnik podvest brokera a to jeste na nekolika uctech najednou. Spis mi to pripada jako docela zajimava vymluva jak se vyhnout docasne platebni neschopnosti.

bob

Fxcm Can Not Withdraw!!!!!! 24-05-2006
FXCM has received your withdrawal request for $**. At the present time, FXCM can process this request only up to $**, the amount of your initial account deposit. The firm is conducting an internal investigation into possible manipulation of its trading system and will be unable to process withdrawal requests on affected accounts for the time being. In the interim, all accounts subject to the investigation have been placed on manual execution. We apologize for any inconvenience that may result from these actions.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to PaJaSoft:
vzdávám se, asi máš pravdu, nicméně můj problém to bohužel neřeší, tj. slušnej broker s MT4.Navíc teď řeším účet v zahraničí, abych neživil naše nenažraný banky a to je taky trochu hlavolam.
Mimochodem, na stránkách jednoho brokera jsem narazil na termín "spread margin". Jedná se sice o futures, ale i tak vůbec netuším o co jde. Dal jsem to na vlákno futures, ale zatím žádná odezva. Netušíš co to znamená?

Díky, Vlasta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Bob:
tady mas k celemu 'problemu' link na jedno vlakno na jinem foru...je tam i odpoved primo od FXCM
www.moneytec.com/forums/f79/fxcm-can-not-withdraw-19868/
Ackoliv jsem zacatkem roku u FXCM skoncil, obchodoval jsem s nimi temer 3 roky a bez jedineho problemu, vcetne bezproblemoveho vybirani penez...Ohledne problemu popsaneho vyse jsem minuly rok i na customer service volal a bylo mi odpovezeno ve stejnem duchu .... Velmi strucne receno slo o to, ze skupinka obchodniku se pomoci urciteho zmanipulovani obcho. sftw. a technologie snazila prijit ke ziskum naprosto bez rizika..Pokud mas cas, na internetu najdes dostatek info .... opravdu neslo tenkrat o 'platebni neschopnost' FXCM...gt/gl!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

někdo se tady pídil po Spacevision, tak tedy :

SPACEVISION SWITZERLAND SA, Genève
20.10.2005 (12776)
SPACEVISION SWITZERLAND SA, à Genève, rue de la Croix-d'Or 3, c/o CAPRINCO GESTION SA, CH- 660-2270005-3. Nouvelle société anonyme. Statuts du 17.10.2005.
But: fournir des services financiers et des solutions de gestion de patrimoine et exploiter une plate-forme de trading en ligne sur devises principalement depuis l'étranger.
Capital-actions: CHF 100'000, entièrement libéré, divisé en 10'000 actions de CHF 10, nominatives.
Organe de publication: Feuille Officielle Suisse du Commerce.
Communication aux actionnaires: lettre.
Administration: Maickhi Tariq, de Jordanie, à Amman, JOR, président, Baudat Olivier, de Arnex-sur-Orbe, à Nyon, et Chavanon Claude-Henri, de Genève, à Thônex; signature individuelle du président ou collective à deux des autres administrateurs.
Réviseur: Unifid SA, à Genève.

takže zase jeden broker s MT4 v pr..achu, navíc to nějak nápadně připomíná MIG, ale nerad bych byl odsouzen za šíření poplašné zprávy(MIG navýšil zákl.jmění na 1 000 000,-CHF) a hlavně třeba je všechno úplně v pořádku.

Hodně úspěchů přeje Vlasta

p.s. nechtělo by se několik traderů spojit a vytvořit firmu Čekovision a.s.? Těch 100 litrů lze celkem snadno splácat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...