Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Spolehlivost FX brokeru


bob

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,8k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...

Malcikk: slippage jsem zatim nezazil krom asi 2x pri NFP, mel jsem stesti :)) mimo zpravy by to melo byt bez problemu. Guma nastava podle meho nazoru (tj jak jsem vysledoval) na hranicnich hodnotach a pri rychlejsich pohybech, bez ohledu na to, jestli jsou zrovna zpravy nebo ne. Je to mozna i nastartovane v okamziku, kdy prez IBFX jdou nejake vetsi ordery jednim smerem a oni to nestihaji vyparovavat...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Postupně pronikám do obchodování (demo) u IBFX. Musím přiznat, že ten spread je opravdu zážitek, ale včera se mi navíc přihodila zajímavá věc. Měl jsem otevřený obchod EURUSD a k němu TP. Nějak se mi to nezdálo,(bál jsem se, že se trh obrátí) a tak jsem se rozhodl zavřít pozici zhruba v polovině TP.Otevřel jsem okno obchodu a zadal jsem "uzavřít pozici". Velice dlouho se nic nedělo - cca více jak 1min..Mezitím, pochopitelně, začala cena stoupat až dokonce přelezla TP.V ten okamžik se v okně obchodu objevila hláška "běžná chyba" a pak koukám, pozice zmizela.Okno jsem zavřel a podíval jsem se do účtu, pozice byla skutečně uzavřená, a to za TP. Né že bych se zlobil, bylo to 100 babek navíc, ale trochu mě to znepokojuje. 1.) nevím co je to běžná chyba, 2.) ono by to mohlo být i obráceně - budu chtít zavřít pozici ve ztrátě ještě před SL, objeví se kouzelná hláška a pozice se zavře na SL. Tentokrát bych ovšem prachy prodělal.
Setkal se s tím někdo, či je snad běžná věc?

Díky za odpověď, Vlasta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

S "běžnou chybou" jsem se občas setkal, zpravidla se mi tato hláška objevuje pokud je nějaký problém na trase. Je to riziko podnikání, zadáš příkaz a on nějak ne a ne projít, třeba takové "Obchodní kontext je zaneprázdněný" je taky velmi povzbuzující. Na druhou stranu musím připustit, že na to, že mi platforma běží zpravidla 12 hodin denně, těch výpadků není zas tolik jak by mohlo být, a to že mezi zadáním příkazu a jeho odezvou uplyne necelá vteřina, přičemž data oběhnou za tu dobu celou zeměkouli, to je přece úžasné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To all k IBFX:

Je pravda, ze nekolik mesicu si IBFX dalo pokoj, ale v tomto tydnu, resp. zacalo to uz v minulem, zhruba pote, co jsem popisoval "novou" aplikaci gumy je to pomerne caste. "Mrznuti" platformy byvalo vysadou live, ted uz je to docela casto i na demu a to se i kdyz se nejedna o zadna zasadni fundamentalni data...

Navic v posledni dobe (cca 14 dnu) se dost casto rozpada spojeni se serverem (obcas ohodnoceny jako Common error, obcas jako Lost connection apod.) - drive naprosto nevidana vec.

Nekde asi soudruzi udelali chybu..:-(. Doufam, ze je to jen docasny stav.

PS: Posledni financni report ukazuje snizeni provoznich penez o vice jak 50% (z nejakych 4.5mio na 2.cosi mio, pokud si dobre pamatuju), doufam, ze to jsou jen "odpisy" na konci roku...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je možné že jim začaly klesat zisky, proto se snaží spread co nejvíce natahovat, což může být kontraproduktivní v odlivu zákazníků nebo změně jejich chování. Vidím to i na sobě, když chci vstoupit do pozice a vidím nehoráznou nabídku jdu raději od toho. Proto už delší dobu číhám na CMS, ale to jejich poslední "vylepšení" mne zase vrátilo zpátky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vylepšením jsem měl na mysli poslední verzi platformy VT. Silně se zhoršila odezva programu na zcela jednoduché příkazy, podobné "zatuhávání" jsem zažil u některých programů naposled před cca 15-ti lety. Nechci a nebudu dál rozebírat vlastnosti jednotlivých platforem, ale jakmile u CMS programátoři opravdu zapracují na optimalizaci programu (do hloubky - ne jen na povrchu), v ten okamžik jsem u nich.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Retro,
neviem ale nová verzia VT je podľa mňa lepšia ako predchádzajúca. Beží mi úplne v pohode, má vylepšené niektoré nástroje a čo je pecka tak to je zadávanie príkazov pomocou 1- click ! Včera som naskakoval do rýchleho trendu a okamžite som mal otvorenú pozíciu na mojej cene (netrvalo to ani sekundu!!!).
Možno bude problém na tvojej strane...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...