Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Spolehlivost FX brokeru


bob

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,8k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Velice dlouho jsem se rozmýšlel, jestli mám tento příspěvek vůbec napsat, pak jsem si přečetl několik posledních příspěvků od „PaJaSoft“ a řekl jsem si, že se snad nic nestane.Tímto se zároveň omlouvám „PaJaSoft“, že jsem si ho vzal do úst,tedy do klávesnice, ale přišlo mi, že narazil na něco podobného jako já.
Tedy , mám určitý pocit marnosti.Nějaký měsíc dělám to, že čtu Finančníka, obchoduji demo účet a hlavně se snažím zvládnout MT4.Výsledky obchodů jsou, řekl bych slušný, MT4 zvládám taky dobře,(dokonce jsem se naučil, díky Finančníkovi i testovat), pouze programování už asi do důchodu nezvládnu, prostě hlava to nebere. Tak jsem si říkal, že si taky otevřu live účet a vesele si prodělám svoje peníze.A ejhle, asi jsem si vybral špatnej soft. Drtivá většina brokerů s MT4 patří do skupiny „nedoporučovaných“ a ve zbytku je snad jen InterbankFX o kterým je tady na stránkách tu a tam zmínka, že snad ano, s nima to jde. A tady nastává problém o kterým se už zmínil PaJaSoft. Na stránkách jako bastardbrokers jsou uvedeny názory lidí, kde si ten či onen stěžuje na pomalé plnění, na neplnění Market nebo SL atd.(prosím nechytejte mě za slovo). Jak jsem,ale pochopil to se může stát komukoliv a kdekoliv. Navíc názor začínající většinou – s tímto brokerem obchoduji 3 měsíce a jsem hrubě nespokojen“ je z mého pohledu neuvěřitelný.Kdybych obchodoval s někým, s kým jsem velmi nespokojen, tak nejpozději do14 dní končím a hledám nového brokera. Plnění příkazů, spolehlivost programu, přijatelný margin, nízký spread apod. jsou zcela určitě velice důležité, ale neméně důležité je, aby „úspěšný“ trader dostal taky zpátky vydělané peníze. A zde je další problém. Nikde jsem nenašel, že by někdo skutečně nedostal své peníze zpátky, max. to trvalo neúměrně dlouho. Buď je to velké tajemství nebo se to nesmí psát nebo se to filtruje.Poslední možnost je, že se to nikdy nestalo.Když si představím jaké stížnosti se objevují na některé brokery, chtěl bych vidět co by se dělo, kdyby někdo skutečně přišel o své peníze – broker mu je prostě nepošle. Možná jsem naivní nebo málo sečtělý, ale já nikde něco podobného nečetl. Trochu mi to připadá, jako by na těchto faktech ležela deka. Četl jsem tady radu ohledně jednoho brokera s.r.o., „pošli tam $100, obchoduj a pak si nech poslat peníze zpátky, jestli to bude fungovat“. Já si myslím, že kdyby šlo o zloděje, tak přesně takhle se to nepozná.Nějaká stovka jim bude ukradená, a nebudou kvůli ní čeřit vodu, ale co se stane když tam pošlu 10K?
Jaká je vlastně skladba klientů těchto brokerů? Je tam 300 lidí se $100 a $200 účty nebo tam jsou i větší obchodníci? Něco napoví možnost max.8 lotů na jeden kontrakt, ale ani to nemusí být směrodatný.
Takže vlastně co? Komunita traderu je obrovská a řekl bych, že takový případ, že někdo přišel o poctivě vydělané peníze, by se tradoval na všech forech jako odstrašující případ a varování pro ostatní, a nebo je to podle rčení „když mi chcípla koza, ať ……..“.
Nicméně, musím se přiznat, že opravdu nevím co dál. Napadá mě jedna možnost, na MT4 zapomenout, začít znovu, tentokrát nejdříve výběrem brokera, pak si stáhnout jeho demo, naučit se ten program a teprve poté znovu uvažovat o otevření live účtu. Škoda, mě se MT4 líbila.

Díky za trpělivost, Vlasta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lisakus,
ako vyslekulujeme problem so slippage u CMS? Spominas, ze si objednavku zadaval 20min pred vyhlasenim. Z toho mi vyplyva, ze na slippage nema vplyv cas odoslania objednavky. Z mojich doterajsich skusenosti mozem povedat, ze slippage neuplatnuju do 1 lotu obchodovania (pri 1 lote som slippage uz zazil). Lisakus prosim, ake mnozstvo si dnes na NZDUSD obchodoval? Vdaka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

trigor,
jako by nemel byt kvalitativni ukazatel u vyberu zbozi jen jeho cena, tak by u vyberu brokera nemely byt preferovany jen jeho sliby ohledne nizkych spreadu a podobne. Jima me docela hruza, na co se tu kolegove spolutraderi nekdy ptaji, jestli nema nekdo zkusenosti s brokerem z nejake kokosove republiky a podobne...
Dalsi otazka, kolik penez tam chces tocit, ma-li cenu treba rok vybirat? .-)

Ja dal prednost velke a stabilni spolecnosti - CMS. Vybiral jsem nedavno vetsi castku penez, jeste tyz den mi prislo potvrzeni a behem tusim 3 dnu penize. Proste rutina...

SID ma u nich ucet tusim uz take radku let a take si myslim, ze tam uz cosi vydelal :-) takze pokud by to nefungovalo, nebyl by tam.

Pisu jen s cim mam vlastni zkusenost. Solidnich brokeru je jiste spousta, jen to IMHO neni myslim nutne prekombinovat...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

trigor:

Nevidím důvod, proč bys měl na MT4 zapomínat. Kromě těch "nevyhovujících" brokerů existují přece i vyhovující. S IBFX obchoduji live od konce dubna či od začátku května 2006 a doposud jsem spokojen. Dalším brokerem "vyzkoušeným" na těchto stránkách je švýcarskoarabský MIG u kterého live obchoduje nick Volf. Slušné reference tady byly tuším i na FXDD. Někdo tady už, myslím, psal, že dokonalý broker prostě neexistuje stejně jako dokonalá žena. Vždy si vybíráš kompromis. To už tady taky bylo x-krát. Každému brokerovi se občas kousne server. Chceš stálý spread? OK, ale občas se ti broker vypne nebo bude dělat mrtvého brouka. Chceš okamžité a bezproblémové plnění? OK, ale občas ti broker roztáhne spread. Budeš-li si chtít vzít ženu, která je krásná, sexy, inteligentní, šikovná, pracovitá, pořádkumilovná, empatická, vždy ohleduplná, věrná a bude tě do smrti milovat, pak ses narodil ve špatném vesmíru a nikdy se neoženíš... (Taková je totiž jen jedna a tu už mám já :))

Happy trading,
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To trigor:
jednim asi z nejznamejsich a 'nejslavnejsich' pripadu je Refco, ackoliv nevim zda podporovalo MT4 (asi ne, nevim)..na netu o tom najdes dost informaci ... staci googlovat ... ('virtualne' znam obchodniky, co tam stale maji utopeno statisice $ - realnych $ ... bohuzel... a cekaji uz snad jen na zazrak, zda se podari vydolovat nazpet alespon zlomek..)
gt/gl!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

trigor:

ale hej aj take sa uz stalo. Nedavno som cital jednu story o brokerovi Profinum ako nechceli vyplatit zisk a nakoniec vsetky ziskove obchody klientom porusili. Tiez som pocul zaznamy telefonatov ked tam kvoli tomu klienti volali a pytali sa na to co sa deje. Proste podvod. Samozrejme ze uz len ten nazov a samotny "kokosovy" statut toho brokera napoveda vela. Je to offshore, ziadna regulacia, ziadne licencie atd.

Od exotickych brokerov sa treba drzat prec. Takze tolko k teme ci su aj brokeri ktori nevyplatia peniaze. Ano su ! Ale robi sa to najskor tak ze ti zrusia ziskove obchody a teda ti ich nemusia vyplatit. Jeden znamy mal zase skusenost s "tiez brokerom" Dukascopy. Natvrdo mu zrusili spetne ziskove obchody a bol rad ze dostal odtial svoj vklad. :D

Co sa problemov s fillovanim orderov tyka a velkych pohybov pocas sprav, tak na currency futures tento problem nemam, mensi slippage v pripade stop orderov je normalna vec ale nie su to zavratne cisla v desiatkach pipsov. Tam nepracuje proti mne ziadny dealing desk ale ide o skutocnu ponuku/dopyt na trhu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Trigor:

Ahoj (nabyl jsem pocitu, ze ve zdejsi komunite je zvykem spise tykani bez ohledu na vek, pokud je to proti srsti, prizpusobim se), vubec nevadi, ze sis vzal "do rukou" mne, naopak rad budu vecne polemizovat nad tim, co jsem psal. Koukam, ze ses dostal zrejme do faze, kdy mas chut to zkusit na ostro (bez ohledu na castku) a najednou zjistujes, ze tech dobrych partneru, kteri by vyhovovali je najednou velice poskrovnu.

Prvni mantinel, kteri jsi si dal ze MT4... - to jsme dva - ackoli treba SaxoTrader (SaxoBank) mi prijde jako velice promakany software (udajne X-Trader je spicka a standard v oboru, predpokladam, ze SaxoTrader z nej vychazi, resp. je to skladacka z neho), proste zastupce pro Ceskou republiku se vyjadril jasne - nejsme parta hochu z Ruska, kteri umi programovat, ale bankovni ustav, ktery svou historii i pristupem garantuje urcity bezpecnostni standard - ma pravdu. Clovek by rekl skoro bohuzel, protoze FX market je tak dynamicky, ze bezne TA, ktera je dostupna ve vetsine programu, vcetne webovych klikatek na intradenni analyzu (dle meho poznani) celkem nestaci (ano, mesic to vychazi fine, ale v horizontu rok a vice dle presnych pravidel to uz je podstatne horsi). Krome trosku opicacskeho programovani ve VisualTraderu od CMS a bohatych moznostech MT4 tu pak (aspon co vim) existuje MetaStock (za velke penize i kdyz i tady se casy meni)... - jenze! Naprosto mi nevyhovuje situace, kdy neco budu analyzovat v jednom software (ktery dnes uz zdaleka neni jen chartovaci) a objednavky zadavat rucne (!) do platformy brokera... - to je opicarna na N-tou a nemyslim si, ze v realnem obchodovani to lze zvladnout, zejmena v pripade, kdy obchodujeme rovnez na zaklade MoneyManagementu - tedy krome toho, ze nam nejaka TA/FA rekla, vstup do trhu, riskuj tolik ticku - musime take vedet s jak velkym objemem, jak vlastnich, tak ovladanych prostredku mame vlastne vstup uskutecnit...

A to je dle meho kamen urazu - kazda platforma je dobra na neco, ale cely tento bussines na presne definovanych pravidlech cloveka nezvladne managovat... Ja jsem to aktualne vyresil tak, ze analyzuji a objednavky zadavam (bud rucne, nebo dle podminek via EA) v MT4, MM a evidenci provadim v OpenOffice (propojeni pres DDE - bohuzel IBFX demo MT4 bojkotuje DDE, takze quotovani beru z Alpari). Neni to optimum, ale da se a nestalo mne to ani halir, na rozdil od drahych a buh vi, zda-li pouzitelnych systemu. Tim jsem si alespon pro sebe prozatim vyresil obchodni platformu a podpurne nastroje, ktere k tomu potrebuji.

Druha oblast je obchodni partner - broker. Snazil jsem se pochopit cely tento obchodni system, jednotlive jeho cleny a clanky a vzhledem k tomu, ze jsem technicky typ a pocitacovec :-), existuje naprosto krasna analogie, ktera nekomu treba pomuze - Internet. Pateri Internetu jsou opticke trasy napric celou zemekouli a firmy jako MCI WorldCom apod. (obdoba ECB - tedy banky v Tier1). Na ne jsou napojeny nadnarodni giganti jako dnesni GTS Novera, O2... (to jsou ECN brokeri v Tier2). No a pak jsou to "garazove" firmicky s lokalni pusobnosti jako retail brokeri (Tier3) nebo hosi s jednim serverem v off-shore raji... - od lokalnich poskytovatelu Internetu az po Frantu v HorniDolni, co koupil jednu WiFinu na barak a "rozvadi" Internet po vesnici. Je jasne, ze kazda skupina ma uplne jiny pristup ke svym klientum, rozsah jejich sluzeb, SLA (zkracene rekneme zaruky) atd. jsou v uplne jine rovine.

Pokud je nam znama a chapeme pramati obchodu, ze ten lze uskutecnit jen pokud existuje vyrovnane "ma dati" a "dal", pak je nam jasne, ze jakykoli plac a krik na tema projete stopky, slippage a podobych jevu (pokud nejsou zamerne provadeny dealingem brokera) jsou naprosto elementarni nepochopeni obchodu jako takoveho. Vzdyt prave na tomto serveru se neustale upozornuje na to, vybirejte si likvidni trhy, jinak mate problemy s plnenim. Ja od zacatku tvrdim, ze pri big news likvidita vyrazne klesa, skutecny spread roste do vysin a to vse primo umerne jako se zere Open Internest otevrenych pozic na obou stranach... - proste kupa hnoje a hrabe prehazujou velke objemy... Takze veskere informace na Internetu je treba filtrovat - prvni velice ucinny filtr je ten, ze nelze brat jako relevantni informaci nejaky vyplod cloveka, ktery si stezuje, ale v podstate jednak nema na co a jednak nechape na jakou cestu se vydal. Tak jako tvrdim, ze na ovladani pocitace nestaci umet chytnout mys a vedet kde je tlacitko Power, jak na rizeni auta je treba ridicak, tak je treba alespon elementarni samostudium na obchodni cinnost.

Posledni cast je investicni rizikovy kapital. Ano, ja ho TED nemam vysoky, klidne at se nekdo smeje, ale ono je uplne putna, jak vysoky pocatecni kapital mame, vysledek je presne meritelny at jdeme otvirat ucet 10.000$ nebo 500$. Samozrejme, ze treba vybirat brokera, ktery mi umozni nejlepe na jednotku ovladat velikost vstupovane pozice tak, aby realna leverage byla na urovni rekneme 5:1, maximalne 10:1, ale i takovi jsou - zrovna IBFX, kterou jsi zminil umoznuje obchodovani od nanolotu - tedy od 100jednotek. Oanda dokonce od jedne jednotky a neni omezena ani vyse prvotniho fundovani uctu (u Oandy mi nevyhovuje jejich SW, takze mne nyni pro me systemy nezajima, narky na spread neberu jako relevantni). A mit granularitu 100 jednotek je presne ta uroven, ktera lze zvladat velmi kvalitne i s uctem 500$.

Nedavno se nekdo (tusim, ze joachim, ale mohu se mylit) vyjadril v tom smyslu, ze pokud nekdo mysli FX obchodovani vazne, nemel by vubec vstupovat na tuto pudu, pokud nema rizikovy kapital ve vysi 30.000$ a vyse. Ja s nim vcelku i souhlasim, ale zapomnel dodat, ze mluvi pouze o obchodovani pozic o granularite 1lot. Muj soucasny cil neni zivit se timto obchodovanim, ale naucit se, ziskat zkusenosti a tedy klidne mohu klesnou o 2 rady nize, obchodovat mikro loty s 500$ pocatecniho kapitalu a jsem na tom UPLNE STEJNE (snad jen swapy se mne mene tykaji).

Je pravda, ze pravidelne rocni zhodnoceni vstupniho kapitalu pri rozumnem MaxDD (takze nic ala Phoenix a jine drasticke EA) a Equity neni v radu stovek procent. Ale ono je uplne jedno, zda-li projedem 250$ z 500$ nebo 10.000$ z 30.000$. Jednak doba na jejich znovuvydelani obchodovanim je podobna, jednak urcite kazdy snaze ozeli 250 babek nez beznou rocni vyplatu. Velkym vstupnim kapitalem se mohou vydelat vesti penize, to bez debaty, ale to neznamena, ze ten, kdo vydela vetsi prachy je lepsi trader. Naopak, co jsem mel zatim moznost poznat je to casto uplne naopak...

Omlouvam se za delku, ale treba na to nekdo navaze a lze pokracovat v debate.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to radovan65

díky za odpověď, bohužel zrovna CMS nejede s MT4, nicméně souhlasím s tím, že je lepší stabilní broker,(je tu předpoklad serioznosti) a to je pro mě velice důležité.Už jen proto, že bych rád začal asi s 20K a tak není na hrdinství místo.

to namodro

IBFX jsem prohledával a asi by to stálo za hřích.Kdyby náhodou padla volba na tohoto brokera, mohl bych se na tebe obrátit s event.otázkama ohledně zřízení účtu atd. přes email?
Ten návrh MIGU mě trochu překvapil, měl jsem za to, že patří taky k těm trochu exotickým, ale mrknu na ně.
Mimochodem s tou ženou jsi měl pravdu, ale jen napůl, mám ji já. A nebo existujou dvě.

Jinak ještě jednou děkuji všem, Vlasta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to PaJaSoft

ten úvodní postřeh je přesný, až na to tykání.Nevím co jsem napsal blbě, ale nic jiného než tykání tady není na místě.

Teď k MT4. Patřím "bohužel" mezi uživatele PC a tak i můj přístup k softwaru je trochu odlišný od někoho, kdo když není s něčím spokojený, tak si to prostě naprogramuje (přeháním). Mě se prostě MT4 libí proto, že je tzv.uživatelsky přívětivý, dovoluje i laikovi provádět různé TA a pod., no a je v češtině, tedy vlastně ve slovenštině, což je totéž.Pochopitelně, že vím, že má v sobě ještě řadu skrytých možností, ale tady už si nejsem jist, jestli je budu někdy schopen využít.
(Jo, a ty barevný čárky v grafech se mi taky moc líbí)

A teď k účtu. Jak už tady bylo několikrát napsáno, každej jsme jinej.A já asi patřím k těm neukázněnejm. Jinak řečeno, je skutečně asi jedno jedno jestli mám na účtě 500 a obchoduji s nanoloty nebo 10 000 a obchoduji s loty.Jenže, při obchodování s loty, (tedy možnost většího výdělku, ale i prodělku!!) jsem mnohem víc vybuzenej, všechno xkrát zvažuji, kontroluji, prostě nejsem schopen to brát na lehkou váhu. Mimochodem, obchoduji tak, že u toho skutečně sedím, vstupuji a vystupuji podle hlavy a SL mám pouze mentální. Někdy používám TP, ale to je tak všechno.
Proto hledám brokera s MT4 a s tím, že až se proklikám k těm milionům, tak mi je taky pošle, abych mohl tomuto státu přispět na mzdy našich poslanců.

Hodně úspěchů přeje Vlasta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...