Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Spolehlivost FX brokeru


bob

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,8k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 3 týdny později...

Tak Interbank mi zavřel sám od sebe otevřenou pozici na USD/CZK s tím, že kvůli nedostatku likvidity už nebude umožňovat obchody na tomto páru a USD/PLN. Docela mě to zarazilo a než je začnu prudit, chci se zeptat, jestli někdo nemá stejný problém. Nechce se mi věřit, že by měli právo svévolně mi uzavřít pozici, kromě případů, kdy nesplňuji požadavky na margin (od toho jsem hodně daleko).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tex: U InterbankFX můžeš obchodovat mini, mikro i nanoloty. Tzn. i 0,001 (což je např. na EUR/USD 1 pips = 1 cent).

Jestli k tomu můžu dodat své zkušenosti, tak to ale s IBFX jde v posledních měsících pěkně z kopce. Čím dál tím častější výpadky platformy, občas mi dlouho nechce projít stopka a teď mě dostali tím, že mi svévolně zavřeli dlouhodobou pozici na USD/CZK (psal jsem výše).

Pustil jsem se do nich a zatím se pěkně kroutí. Oficiální odůvodnění bylo, že je na tomto páru nedostatečná likvidita, takže s ním končí. Když jsem jim napsal, že to neakceptuji a odmítám, aby mi zavírali pozice kdy se jim zachce, tak mě odkázali na podmínky (článek 6, podmínka (g)), kde prej píšou, že pozici můžou uzavřít komukoliv a kdykoliv na základě své vlastní úvahy. Jenomže ať ten paragraf podmínek čtu jak chci, tak tam nic takovýho nevidím, pouze čtu, že můžou pozici uzavřít, pokud budou mít důvodné podezření, že nebudu schopen splnit nějaké/jakékoliv své povinnosti/závazky. Takže teď po nich chci, aby mi vysvětlili, co jsem podle nich porušil nebo udělal špatně. Ale tady už je vidět, že mění způsob argumentace, což zavání.

Nicméně, jsem odhodlán u nich účet zavřít, protože tímhle jejich jednáním mě přesvědčili, že u nich žádnou jistotu klient prostě nemá, budou si s vašema pozicema dělat co chtěj... O dalším vývoji sem pak ještě něco napíšu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravicko,
mel bych jeste jeden dotaz k tematu... :)
Kdyz srovnam meta tr.u XTB a VT CMS tak vidim ze xtb obhchodvali 26.12.o dve hodiny dele a tudiz konecny kurz napr.paru USD/CHF ale to bude u vsech, je rozdilny. V tomto pripade o priblizne 20 pipsu. U cms je vyssi. Kdyz ted dam treba stop objednavku na prodej tak budu po otevreni obchodovani u cms budu tech 20 pips okamzite v plusu, kdyz podle konce obchodovani u xtb vim ze to potom slo jeste dolu? To se mi nezda? jak to je???pls

Pekny den vsem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...