Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Spolehlivost FX brokeru


bob

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,8k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

yax

neda mi, aby som nereagoval a dovlim si citovat z tvojho prispevku:

yax Napsal:
-------------------------------------------------------
...
> A Yogi tebe vubec nechapu, vedome vydelavas na
> necem, co neni v souladu se smlouvou (nebo aspon
> minimalne s dobrymi mravy) a pak se divis.

....

Normalne si ma dostal do rozpakov, zacinam o sebe pochybovat a mysliet size som podvodnik ...

Clovece ved sa spamataj, ja som nijakym sposobom nezasiahol do ich systemu, ani nijako neporusil pravidla slusnosti.
Urobil som len to co robia vsetci traderi, t.j. korektne som otvoril obchod a korektne som ho zavrel ... Nic viac nic menej !!! Robil som len to co mi broker a jeho platforma umoznila !!! To ze im blbol server je len moja domnienka, ja predsa nie som ich technik !!!
Zodpovedne ti mozem povedat, ze u retailovych brokrov sa po rokoch co sa forexu venujem uz nedivim nicomu. Tie ich trapne odrbavky typu vymetania SL, roztahovanie spreadu, pozastavenie dat, neskore plnenie atd. atd., su na dennom poriadku. Zazil som uz vselico a poznam osobne aj par traderov, ale to aby niektory broker odpisal surovo niekomu prachy z uctu, tak a to bez patricneho vysvetlenia s tym som sa este nestretol !!! Podla mna je to obycajna zlodejina. Nestalo sa mi to dokonca ani u tych najvacsich "hajzlikov" cez ktorych som obchodoval a ktorych rozmazavali snad na vsetkych weboch o forexe !!!
Ak mali naozaj technicke problemy, mali jednoducho stopnut data a neumoznit obchodovat. Na to tam predsa maju ludi ... Ale ak su to taki blbeckovia, ako jedna "nana" od nich, ktora mi nevedela (alebo nechcela) odpovedat preco mi na live neidu spustit EA, ktore na deme bezali v poho ( dokonca aj na live u ineho brokra to bolo OK ) a dookola mlela len same blaboly, tak sa fakt necudujem, ze sa spamatali az po 8 hodinach a problem potom riesia takymto sposobom. Vies si predstavit, ze niektori ludia ich museli "pumpnut" o poriadne prachy alebo si naivne myslis, ze som tak obchodoval sam ...
Ciastocne suhlasim s tvrdenim:" retailovy forex je proste jedna velka dzungle na obouch stranach" , ale s poznamkou, ze v tejto dzungli ma rozhodne navrch broker a trader mu to moze len obcas vratit a aj tak ta moze ( ako vidis) broker este odfajcit ! Net je plny nespokojnych traderov, staci si pozriet par webov zistis ze netaram.

Este ze mame aj ECN brokrov ...





Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax

este mam jednu poznamku:

Ak by som to chcel trocha odlahcit, tak ked nebudem mat svoj den a prerobim na obchodoch, tak by som im mal vecer zavolat a povedat:" Pozrite pani, dnes mi to neislo, tak to zmazme a ideme dalej bez straty." A oni by odpovedali: " OK, no problem ... a pripisali mi stratene bubaciky na ucet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Yogi,

tak uz jsem se asi vzpamatoval. Ale porad si myslim (i kdyz jejich zamestnanci muzou mit jakoukoliv kvalitu podle toho co pises), ze ten, kdo to vede, je aspon minimalne tak chytry, aby si najal dobreho pravnika a ten mu tyhle pripady osetril do smluvnich podminek. Takze to, co si delal, nebylo 100% v souladu se smlouvou a niceho se nedomuzes, takze se akorat zbytecne rozcilujes. Ale uvidis sam.

Ale jeste jedna vec by me zajimala. Proc teda obchodujes pres tyhle bucket shopy a nechas si libit ty veci, ktere delaji? Kazdy na to nadava, ale pak k nim stejne jde. Moc tomu nerozumim, maximalne jestli je to otazka velikosti uctu. Pokud jde o nejake mini ucty, tak je asi jasne, ze z nich broker asi moc nevydela, takze nemuzu cekat nejake super technicke reseni nebo kvalitni support a podobne veci, protoze pak by asi jenom tezko vydelaval. A za penize na trabanta nemuzu cekat sluzby audiny.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax

OK, so vsetkym co pises teraz suhlasim. Dostal som od nich mail, kde sa odvolavaju (ako si spravne usudzoval ) na zmluvu, takze tie prachy su v haji. Keby som aj mal pravdu tak sa s nimi za 2,5 litra sudit nepojdem. Neide o rozculovanie, chcel som len upozornit na " serioznost " brokra, ktory tu bol v poslednom case dost rozsireny a sktorym ( ako som sa zial az teraz dozvedel) uz poniektori tunajsi traderi maju podobnu skusenost.
Ked niekto nevie rucit za svoju stranu, tak to podla mna nie je koser ...

Pravdu mas aj s otvorenim uctu u u nich. Mam samozrejme aj inych brokrov, u AT mam ucet len par mesiacov a to z dovodu, ze som si chcel live "osahat" ropu", ktora sa u nich da obchodovat v malych objemoch a ktoru som dovtedy neobchodoval.

Takze z mojej strany no problem ... budem obchodovat inde. Len ma mrzi, ze niektori brokri nemaju problem platit za svoju blbost a zlyhanie techniky ( vid. CMS, pisal som niekde v predchadzajucom ...) a to je podla mna seriozne, no a niekto vid. AT, hlada dovody ... a to je zas podla mna bohapusta zlodejina ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim,

konecne mam nejaky profitabilni system a chci otevrit ucet, abych pravdu rekl, delaji mi starosti fixni spready u cms, ja chci obchodovat na minutovem grafu a ono to udajne diky tem spreadum nemusi dost dobre jit(naskocim za horsi spread nez jsou treba 2), dalsi variantou, kterou zvazuji je forex.com, kde jsou spready variabilni. mate stim negativni skusenosti, nebo jsou moje obavy zbytecne???


diky za info


fux

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fux
ak je spread pevny , nemoze ti byt nabidnuty vyssi,
udajne cms zavadza tiez variabilne spready; neviem ci na stalo alebo je to volitelne, maju to na stranke
ak chces vstupit za market a trh ide rychlo, pochopitelne nedostanes cenu ktora bola ked si klikol mysou
ale broker ti ponukne inu cenu
to mozes riesit entry prikazom, stop buy, stop sell
co sa tyka forex.com mam zle skusenosti, velky spread cable asi 4,5) a caste rekotacie, opustil som ich pred rokom


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Pane SIDE děkuji Vám za odpověď.

Ještě bych se prosím rád zeptal co je to ten CMS. Je to broker, kterého doporučujete? Také přes něho obchodujete? Proč ho doporučujete začátečníkům?

A ten broker používá VT trader jako platformu což je Visual Trading?

Všechny grafy co zde dáváte jsou ze softwaru VT trader, které teda také používáte?

Děkuji mnohokrát

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tradingb.
mimo tradičních FX ECN - Dukascopy, I.B., HotSpot a MB Trading (snad jsem někoho důležitějšího nevynechal) je cca vše to ostatní....D.D., M.M., Retail jsou ve valné většině založeny na stejném principu..jinak to už tady bylo řečeno asi 100x - stačí vyhledat..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...