Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

SIERRA chart- nastavení


PET

Doporučené příspěvky

prosím o radu zkušenější: zatím mám data od IB přes TWS. Pokud si chci zobrazit intradenní grafy nebo grafy minutové, např. 30 minut, tak při připojení s UB si otevřu daný graf. Pokud chci ale denní graf s historií třeba 10 let, tak to přes IB nemohu, protože to otevřu jen s 1 roční historií. Takže se napojím na zdroj SC historical data a stáhnu denní graf. Je v pořádku, v nabídce je, že je to kontinuální měsíc. Když pak ale chci obchodovat a napojím se na IB, tak se mi tento historický graf znetvoří, protože IB má jiné symboly. Co s tím? Jak řešíte grafy od různých zdrojů? Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

K_Pavel:

předně doporučuji si přečíst všechny články k Sierre zde na Finančníku, půlku z toho co potřebuješ tam zjistíš.
Pak je tu otázka dat, pokud se chceš pořádně zabývat FIMS a OF, zapomeň na data od IB, nejsou vhodná pro takový styl (broker je samozřejmě velmi dobrý).
Data co se dají doporučit: IQfeed, Zen Fire, a možná bude nějaká zásadní novinka přímo od Sierry (vsadím se, že o tom bude v blízké době psát Petr článek... :) ).
Protože jsi psal, že jsi absolvoval FIMS kurz, pořádně si přečti všechny vlákna ve VIP intermarket a volume analýza a zjistíš co a jak. Je to na dlouho, ale dozvíš se tam skoro vše co potřebuješ.

Sledoval jsem tvoje příspěvky v IM vlákně, takže o to víc mne těší, že jsi se vydal touhle cestou, myslím si, že je to přesně to co tě posune o dost dál :).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honzin:
díky za odpověď. Již některé věci vím a čtu a čtu a čtu... Snad vše vyčtu a pochopím.
Dnes jsem v prvním obchodě na ES chytil SL díky silně volatilní úsečce. Nevím, jestli se tomu dalo pomocí order flow vyhnout. Sledoval jsi dopolední trhy?
Konec tvé odpovědi mě hodně povzbudil, věřím že díky volume profilu dokáži ještě lépe připravit zóny a hlavně jejich význam a že díky OF dokáži lépe vstupovat a vystupovat (viz dnešek) Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny,

píši s dotazem ohledně nastavení.

Potřeboval bych si do Sierry nastavit vhodné prostředí pro backtest systému FIMS.

Potřeboval bych pod sebe tedy dostat 3 různé trhy (YM, FESX, DAX). Všechny trhy mám na stejném 3 min TF a potřeboval bych nastavit následující:

a) Při backtestu nepoužívám replay, jen posouvám graf. Dá se nastavit, aby se při posuvu na časové ose Chart 1 posunuly i časové osy grafů Chart 2 a 3? Zkoušel jsem před možnost Chart settings - Advanced setttings 2 - Link chart ale nedaří se.

b) Dá se nastavit nějak nastavit "template" kde bych měl vždy 3 různé trhy pod sebou, aniž bych bych musel vždy pracovat se třemi "okny"? Jednoduše řečeno abych měl základní trh, například YM (3min) a pod tím (stejně jako indikátory) zobrazené 2 další trhy?

Má někdo v Sierra Chart kompletně nastavený FIMS? Co mi ještě krom výše zmíněného? ( - mám ještě synchronizované drawing tools mezi grafy).

Děkuji moc,

Jonáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...