Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Připojení internetu


Everest

Doporučené příspěvky

ticker:
Asi nemáš celkom jasno vo veci. To, o čom píšeš, to by mohlo byť NAT (network address translation) a nemá to nič spoločné so statickou alebo dynamickou IP adresou. NAT väčšinou robia malí provideri, ktorí majú k dispozícii niekoľko verejných adries a tie potrebujú rozdeliť medzi viacero svojich klientov. To, že tam je v takom prípade proxy server, nemusí byť pravda. Každopádne tam, kde sa robí NAT, musí byť router. Proxy server je individuálnou záležitosťou providera s tým, že sa vzťahuje vždy na nejaký konkrétny protokol (napr. HTTP), ktorý v takom prípade môže ale nemusí byť priamo routovaný na routeri.
Ja osobne mám verejnú IP adresu - dynamickú. Spočíva to v tom, že pravidelne raz za 3 dni mi provider zhodí spojenie a ja dostanem pridelenú inú verejnú adresu. Ak požiadam o statickú adresu, tak mám stále tú istú a zrejme mi nebude spojenie každých X dní prerušované, čo môže byť výhoda v tom, že sa ti nerozpadne spojenie počas obchodnej session v tom najnevhodnejšom okamžiku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 126
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

to duroslav:

Proxy som myslel obrazne - áno technicky odborne sa to volá NAT na 3. vrstve - sieťovej. Dovolil by som si ale nesúhlasiť s Vašim rozdelením providerov. Osobne mám ADSL od t-com SK a ten poskytuje verejnú adresu zásadne len za poplatok (dovolím si osobne t-com považovať za relatívne veľkého providera) - je to dôsledok obmedzeného počtu adries v rámci priestoru IPv4 (Napr. v DE je problém vôbec získať verejnú IP adresu pre DSL). Skúšali ste platnosť vašej verejnej IP adresy na inete? (napr. ping z PC mimo Vášho providera?). Myslím, že ostatným traderom na tomto fóre diskusia v tomto duchu nič neprináša a hodí sa skôr na technické fóra - preto ju týmto končím.

S pozdravom

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to 911

idealny stav:

PC vyhradené len pre trading a používané len pre trading (nainštalované: Windows, antivír, SW firewall, platforma na obchodovanie, NIČ VIAC - žiadne citlivé dáta)

v tomto prípade odporúčam: verejná statická IP adresa

výhody: s nikým nezdielam IP, vyššia stabilita prepojenia
nevýhody: vyššie riziko prieniku kompenzované čiastočne tym že na ňom nič citlivé (cenné) nemám (samozrejme s výnimkou prihlasovacich údajov k brokerovi - pravidelne meniť heslo - raz mesačne - ak je to možné), vyšší poplatok

ak ale chcem obchodovat (surfovat) s PC na ktorom mám citlivé (cenné) dáta - neverejná IP adresa (znižuje riziko prieniku, resp. nežiadúceho úniku dát)

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vlad

to si to trochu poplet volný telefonet není internetové připojení ale volání přez internet bez paušálu, nebo s paušálem 400 kč ale na pevný linky všechny hovory zdarma. Dostaneš normálně číslo na pevnou. Ovšem už musíš mít připojení k internetu a je jedno jestli od volnýho nebo jinýho poskytovatele. Jinak tuto službu máme doma a nemůžu si stěžovat. Pokud si pořídíš telefonet a internet nemáš tak tu službu těžko rozchodíš. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím vás,
tak jsem nakonec s připojením skončil u kyslíků O2, sdělili mě, že u nás ve vísce je možno "zatím" pouze Internet Expres 2048/128 Mb/s, což si myslím, že bude pro začátek dostačující, ale data jsou jen 3GB, což mě přijde vcelku málo. A oni jiný tarif s více daty neposkytujou.:( Jediná alternativa je pak po nějakým čase, (pokud si na to vydělám:) tarif IE Extreme, což je to samý, akorát bez FUP a omezení dat, ale dvakrát dražší...:(

To přivádí k dotazu, nevíte někdo o nějakém způsobu jak měřit přenesená data, tak abych věděl, kolik jsem vysosal a jakou mám ještě rezervu?

Díky, Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cau Petre,

nakonec jsem skoncil taky u kysliku. mam 4GB extreme a jsem spokojen. zadni sosaci tam nejsou protoze si to nemuzou dovolit, takze super, zatim klepu bez problemu. co se tyka prenesenych dat, tak myslim ze maj primo kyslici neco, ja to mel u CMDA. jinak urcite bude neco na slunecnice.cz

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Lukáši,
no já byl bohužel limitován tím co dovolí linka u nás ve vísce, ale pokud bude vše OK, půjdu časem do O2 2048 Extreme. Je to bez omezení. Původně jsem chtěl jít taky do 4Gb, leč linky zatím nedovolí. Už jsem stáhl prográmek Down2Home 1.3, tak vyzkouším a dám vědět.

Hodně úspěchů
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím pánové,
tak už píšu z domova.:) K mému obrovskému údivu, ve čtvrtek minulý týden jsem odpoledne objednal internet expres od kyslíků, slečna slibovala tak do pěti dnů možná dýl a světe div se, dneska (pondělí - dva pracovní dny) mi došel modem a internet chodí. Opravdu žasnu nad touhle nevídanou rychlostí Telefoniky.:) Pokud to bude šlapat časem přejdu na extreme, abych též neřešil množství dat.

Přeju hodně úspěchů vám všem.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...