Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Připojení internetu


Everest

Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 126
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

  • 2 months later...

Zdravím,

připojím se se svým příspěvkem.

Pokud máte někdo možnost připojení přes kabelovou televizi, rozhodně jděte do toho. Je to nejstabilnější typ internetu - i když by se venku dělo nevím co, tak vám internet poběží stále v pohodě.
Mobilní připojení a Wi-Fi bych bral skutečně jako nejzasší možnost - ty občasné výpadky a nestabilita vám mohou způsobit dost potíží.
Zlatou střední cestu pak tvoří ADSL připojení přes tel. linku. Pokud jste dostatečně blízko stanici poskytovatele, nabídne vám vysoké rychlosti a velmi slušnou stabilitu.

Jedna rada na závěr: jak už tu bylo zmíněno, na připojení k internetu není radno šetřit. Je to jeden z velmi důležitých nástrojů k obchodování.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ja myslim,ze je dulezite hlavne kvalitni pripojeni nez mobilni (to mam pripravene jako zalohu pokud by doslo k vypadku a ja byl v trhu,coz se mi jeste nestalo).M!ke to myslel asi jako doporuceni pro ty co obchoduji z domova - "Pokud máte někdo možnost připojení přes kabelovou televizi...." Je jasny,ze pokud se to nekomu nevyplati,nema tu moznost,zadava prikazy nekde venku.... tak si kvuli tomu nebude zavadet kabelovku + net ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mám vyzkoušené připojení přes wifi, ale moc se mě to neosvědčilo - z isdn wifi router. Možná to taky bude tím, že mám v baráku horší signál, ale na obchodování to nebylo. Docházelo k výpadkům dat z IB do Sierry.
Jinak napevno 512/128 bohatě stačí - vyzkoušeno.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
obšírněji jsem otázku připojení k internetu popsal v článku:
www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/trading-a-hardware-2.html.

Na wifi si dejte u ID obchodování velký pozor.
Pásmo 2.4 GHz ale poslední dobou i 5 GHz jsou již hodně zaplněné.
To může způsobovat vzájemné rušení a tím špatnou stabilitu konektivity.
Přirozeně existují vyjímky a některé wifi sítě mohou být použitelné.
Bez možnosti záložního spojení bych ale použití pro trading nedoporučoval.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Ahoj všem,

máte někdo zkušenosti s obchodováním přes IB platformu na veřejných wi-fi sítích (třeba školních), kde jsou často různá omezení (např. zakázaný protokol HTTPS, SSL, zakázané určité porty atd.)? Na jakých portech platforma komunikuje se světem? Existuje nějaká on-line webová alternativa (kromě WebTraderu, který právě potřebuje často zakazované SSL)?

Jde mi o to, jestli bude možné používat IB platformu v kombinaci se Sierrou na wi-fi ve škole. Zatím to nemůžu odzkoušet (jsou prázdniny a ani ještě nemám účet u IB), pouze vím, že když jsem tam loni zkoušel MetaTrader pro Forex, tak právě nefungoval.

Díky za jakékoliv rady

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Malcikk,

předně vás od tradingu nechci odrazovat, ale nemyslím si, že je vhodné obchodovat intraday live ve veřejných prostorách, např. škole.
Já osobně potřebuji klid, vypínám si dokonce telefon, Skype apod. Bydlím v paneláku a pokud milý soused 3 patra pode mnou začne zvelebovat svůj útulný byt vrtačkou a začne kolem 16:00, věřte mi že pro trading to není moc příjemné :-).

Každopádně je to jen na vás :-) .

Co se týče připojení bez SSL, to bych vůbec neriskoval, bezpečnost mého účtu především :-). Navíc právě pro intraday je vhodné mít slušný ping a to určitě tušíte, že mnohdy na wi-fi a navíc na veřejné wi-fi je těžko dosažitelné.
Ve firewallu žádný port pro IB TWS povolen nemám, jen Javu.

Možná by bylo vhodnější se zamyslet na připojení pomocí mob. telefonu, měsíční taxa je dle mne příznivá u jakéhokoliv operátora. Tam by neměl být problém využívat SSL, bez kterého bych raději neobchodoval :-).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

OK, tak to vypadá, že by to mohlo jít.

Jinak z obchodování ze školy nemám strach, u nás je na chodbách a v počítačových místnostech opravdu hrobové ticho a nikdy jsem tam neměl problémy se soustředěním :) , byť se nejednalo o obchodování. Navíc samozřejmě nehodlám obchodovat jen tam, spíš jde o to, kdybych třeba jednou nebo dvakrát týdně nestíhal být v 15:30 doma, abych si to mohl odsedět ve škole. No a právě kvůli těm případným pár hodinám se mi nechtělo zbytečně platit mobilní internet, když to jde zajistit zdarma :) Samozřejmě, pokud to jinak nepůjde, tak mobilní internet je jasné řešení.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

od obchodovani ve skole vas nechci zrazovat jde tedy o to jestli pojedete demo nebo live. Live bych neriskoval z duvodu ochrany udaju verte tomu ze znam nekolik programu kterymi zjistit heslo do platformy (a to nemyslim jen frewahre ale i sve). Kdy staci v cecku udelat 8 radku a zjistim vam heslo jen co ho natukate do platformy.

proto radim demo ano klidne ale live urcite ne!!

avatar

Link to comment
Sdílet pomocí služby

avatar:

Mozna mi neco unika, ale kdo jiny nez ja osobne nesu za HW a SW vybaveni SVEHO pocitace (at uz tim myslime PDA, notebook, stolni PC apod.) zodpovednost? Takze bud mate SVUJ pocitac pod kontrolou a nebo ne - pak se ale vubec divim, ze se do neceho takoveho jako elektronicke obchodovani, elektronicke platby, elektronicky pristup k bankovnimu uctu apod. vrhate.

Malcikk sice primo nenapsal, ze hodla obchodovat na svem notebooku apod. - zminka o chodbach a WiFi mi vsak nijak neinklinuje k uvaze o vyuziti vybaveni pocitacovych laboratori - stolnich PC - pokud bych vsak na tuto tezi pristoupil, pak se dotycny minimalne prohresuje proti provoznimu radu. Znate snad pocitacove laboratore nejake VS, kde je oficialne dovoleno instalovat, pripadne provozovat SW, ktery neni urcen abych tak rekl k akademickym a vzdelavacim ucelum?

Kam by se tedy ta ctecka mela instalovat aby odposlech hesla v plain text forme byl tak trivialni jak licite? Vim, ze jsem prilis naivni si myslet, ze vetsina elektronickych obchodniku si vubec neco o elektronickem zlocinu precte - minimalne o rizicich a elementarnich postupech pro jejich eliminaci, nicmene i zde na serveru se touto problematou zaobiral minimalne jeden clanek, kde je durazne doporuceno takovato citliva data sifrovat, otevirat pouze na duveryhodnych strojich apod... A i proti odposlechu klavesnice je pro zmenu velmi trivialni postup - pak se lze bezpecne prihlasit i v internetove kavarne...

Pokud tedy clovek mysli hlavou a je obezretny neni vyuziti verejneho HotSpotu z kryptologickeho hlediska NIJAK vetsim nebezpecim nez jeho domaci pripojeni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...